Велигден во Казанлак Бугарија - Хотел Казанлак***

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + празничен Велигденски ручек во Хотел Казанлак***Хотелот Казанлак се наоѓа во центарот на градот Казанлак. Локацијата и одличните услови за сместување и за деловна работа, го прават најдобриот хотел во регионот, не само за индивидуални посети, но и за организирање на семинари, обуки и бизнис средби.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5972 денари (97 €)

Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Едeн појадоци
 • Две вечери
 • Еден празничен Велигденски ручек на 28 април
 • Користење на зона за релаксација во хотелот: базен со минерална водa, сауна, парна бања, релакс зона
 • Wi Fi - интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7236 денари (117 €)

Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Еден празничен Велигденски ручек на 28 април
 • Користење на зона за релаксација во хотелот: базен со минерална водa, сауна, парна бања, релакс зона
 • Wi Fi - интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот располага со најголемата сместувачката база на територијата на град Казанлак, овозможувајќи сместување при максимален капацитет до 240 луѓе во:
90 двокреветни соби
10 еднокреветни соби
11 трокреветни
3 апартмани
1 претседателски апартман.
Собите се со индивидуален клима уред, сопствена бања, кабелска телевизија, брз бесплатен Wi Fi, противпожарни системи.
Хотел Казанлак нуди одлични услови за бизнис и конгресен туризам - четири конференциски сали - една со 180 места, една со 60 места и две со по 35 места. Салите се опремени со мултимедија, голем екран, магнетна табла, проектор, интернет конекција и ги обезбедуваат сите потребни услови за бизнис работа.
За своите гости Хотел Казанлак нуди бесплатен сеф на рецепција, факс услуги, плаќање со кредитни картички, платен безбеден паркинг, перална, пеглање, продавница за сувенири, собна услуга, будење по нарачка.

Хотелскиот комплекс располага со три ресторани: Дом Казанлак со 250 места, сала Корнер со 50 места и сала Магна со 120 места. Рестораните предлагаат комфор и дискреција, во комбинација со исклучителна удобност и богат избор на европска и национална кујна. Атмосферата е исклучително погодна за деловни ручеци и вечери, за организирање на бизнис и приватни прослави.
На располагање се уште дневен коктел бар Холивуд и ноќен бар Панорама.

При користење на надворешна балнео терапија по темперирање до 33- 35 степени, минералната вода на извор Овошник покажува благотворно влијание кај следните болести:
- Дегенеративни и воспалителни болести, како артрозоартрити, спондилартрити, коксартрози, ревматоиден артритис;
- Болести на периферниот нервен систем, како дископатија, радикулити, плексити;
- Ортопедски болести;
- Хронични неспецифични дерматитис;
- Раздвижување кај пострауматско и постоперативни состојби на локомоторниот апарат.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Прво дете до 6.99 години се сместува бесплатно со двајца возрасни.
 • Прво дете од 7 до 12 год. возраст доплаќа 50% од цената на Ваучерот.
 • Второ дете до 12 год. возраст доплаќа 50% од цената на Ваучерот.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на тел: +359 431/6 32 10 и +359 888/65 65 80.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 431/6 32 10 и +359 888/65 65 80
 • Валидност на ваучер: од 26 до 29 април 2019 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Казанлак***

Казанлaк Р. Бугарија
Пл. Севтополис №1
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Е-маил: 
[email protected]
Website: www.hotelkazanlak-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Казанлак***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.04.2019 до 29.04.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.