Летување на Црно море во Китен - хотел Демира, Китен

Еднодневен пакет со пјадок и вечера во хотел Демира**, КитенХотел Демира ** е еден од најновите хотели во градот Китен, изграден во 2006 година според сите современи барања и се наоѓа во централниот дел на туристичкиот град на брегот на Црно море. Двете прекрасни плажи се само 250 метри од хотелот или 5 минути пеш, во непосредна близина се централните улици, парковите, рестораните, продавниците, местата за рекреација и забава.
Хотелот е модерно опремен и нуди пространи и пријатни двокреветни, трокреветни соби, луксузни апартмани и бесплатен паркинг. Секоја соба има сопствена бања, тераса со маси и столици, кабловска телевизија, Wi-Fi интернет, климатизација.
На располагање за нашите гости е и бистро Демира, каде можете да уживате во мирна атмосфера, ниски цени и вкусни јадења.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1138 денари (18 €)
(важи за периодот од 
29 април до 30 јуни и од 12 до 30 септември)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1327 денари (21 €)
(важи за периодот 
01 до 07 јули и од 05 до 11 септември)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1517 денари (24 €)
(важи за периодот од 
08 до 28 јули и од 22 август до 04 септември)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1643 денари (26 €)
(важи за периодот од 
29 јули и од 21 август)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

На секој кат од хотелот има три хотелски соби - апартман, соба со 2 или 3 кревети и студиа. Секоја хотелска соба има сопствено купатило и тераса. Хотел Демира им нуди на своите гости:
- апартмани - на вториот и третиот кат;
- соби за 2 лица - на вториот, третиот кат и мансардата;
- соби за 3 лица - на вториот и третиот кат;
- Студиа (студио) - на првиот кат и мансардата;
Собите и апартманите имаат кабловска телевизија, тераса во секоја соба / апартман / студио, фрижидер.
Хотелот се наоѓа на околу 100 метри од автобуската станица во Китен и околу 7-8 мин од северната и јужната плажа.
Во близина на хотелот има паркинг простор за автомобили.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 2,99 години престојуваат бесплатно.
 • Децата од 3 години до 11,99 години на редовно легло  користат 20% попуст на пакетот за возрасни.
 • Трето возрасно лице и дете над 12 години купуваат ваучер.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на хотелот.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефонски број:  +359 877/80 72 08.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 877/80 72 08.
 • Валидност на ваучерот: од 29 април до 30 септември 2022 година
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

хотел Демира, Китен

Хотел Демира **, 
Р. Бугарија, град Китен, ул. Лилиja 6
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2022 е обезбедена од нашиот партнер Хотел Демира **

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.04.2022 до 30.09.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.