Летување на Црно море во Китен - Семеен Хотел Китен Палас

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Семеен Хотел Китен ПаласСемеен Хотел Китен Палас е изграден во 2006 во црноморското одморалиште Китен. Се наоѓа на 50 метри од морскиот брег, на 200 метри од живописниот залив "Атлиман" и на 500 метри од јужниата градска плажа.

"Китен Палас" располага со сместувачката база од 60 места, распоредени во двокреветни соби, апартмани тип студиа и соби за лица со инвалидитет. Во секоја од нив има клима уред, телевизор со кабловска телевизија, сеф, фен, мини бар, бања, тераса со поглед кон морето или базенот со катче за рекреација. За вашиот пријатен престој семеен хотел "Китен Палас" ви обезбедува панорамски лифт, надворешен базен со загреана и солена вода, џакузи и зона за деца, лежалки, чадори и надворешен бар. Љубителите на спортот може да користат маса за пинг понг. На целата територија на општите делови на хотелот има безжичен интернет пристап (Wi-Fi). Обезбедени се 10 паркинг места во хотелот со можност за паркирање и околу територијата на хотелот.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 948 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
12 до 30 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен со солена морска вода
 • Лежалки и чадор на базенот
 • Детско катче
 • Интернет
 • Сеф во собата
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1469 денари (24 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
03 до 27 август

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен со солена вода
 • Лежалки и чадор на базенот
 • Детско катче
 • Интернет
 • Сеф во собата
 • Туристичка такса

Семеен хотел "Китен Палас" располага со: двокреветни соби со спална или 2 редовни кревети со можност за дополнително легло;
апартман тип студио со 2 одделни соби, одделени со врата со 3 редовни кревети со можност за дополнително легло;
апартман тип студио со 2 одделни соби, одделени со врата со 4 редовни кревети со можност за дополнително легло.
Секоја соба е опремена со кабловска телевизија, плазма телевизор, сеф, клима уред, фен, мини бар, бања, тераса со маса и столчиња, просториите со поглед кон морето или базенот. Во хотелот се дозволува сместување со домашни миленичиња со претходно барање.
Китен е најубавото катче по бугарското крајбрежје на Црното Море, што може да го маѓепса секој посетител со неодоливо чувство за вечно лето! За Китен е многу важно  да се чувствувате подобро и да сте постојано насмеани! Комбинацијата на шумите на блиската планина Странџа и морето придонесува за магијата на летувалиштето Китен што се претвора во рајско место во текот на летната сезона. Плажите се можеби основниот природен ресурс кој го условува развојот на Китен како туристичка населба и како центар за летен морско одмор.
Градот Китен се наоѓа на околу 55 км на југ од Бургас, и на 5 км од градот Приморско.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при сместени двајца возрасни, при минимум две ноќевања.
 • Едно дете до 2.99 год. возраст се сместува бесплатно.
 • За дете од 3 до 11.99 год. возраст се доплаќа 9 € на ден.
 • За трет возрасен се доплаќа 13 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 03 август до 27 август и од 12 до 30 септември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 884 104 513 или +359 887 887 450.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 884 104 513 или +359 887/ 88 74 50.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен Хотел Китен Палас

Китен 8183
Р. Бугарија 
улица 
"Албатрос" №4
Тел: +******или +359 ******
E-mail: [email protected]
WEB Site: www.kitenpalace-bg.com

ВИП Понудата за Црно море 2020 е обезбедена од Семеен Хотел Китен Палас

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.08.2020 до 30.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All Inclusive програма во хотел КИТЕН ПАЛАС:

Исхраната се врши во ресторанот на хотелот ,којшто е со внатрешен и надворешен дел кон базенот и вклучува:
Појадок од 8:00 ч. до 10:00 ч. на шведска маса,
Ручек  од 12:00 ч  до 14:00 ч. на шведска маса,
Попладневна ужина од 16:00 до 16:45,
Вечера  од 18:30 ч.  до 20:30 ч. на шведска маса
Пијалоци по програмата : безалкохолни ,топли пијалоци и вода от машина. Бугарски алкохолни пијалоци : бело и црвено вино , наливно пиво , ракија , вотка , џин ,мента , мастика и други на бар -базен од 10:00 до 22:00 часот.
Цената на пакетот не вклучвуа : брендирана ракија , увзени алкохолни пијалоци ,коктели , како и флаширано пиво ,вино и безалкохолни пијалоци.
При помалку од 30 гости сместени за еден период исхраната се врши на сет мени.