Нова активна понуда од Семеен хотел Феникс:

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Семеен хотел Феникс, Китен

Простанало време:
Цена: 1359ден.

Летување за двајца на Црно море во Китен - Семеен хотел Феникс

Петдневен пакет за двајца со појадок, ручек и вечера во Семеен хотел Феникс, КитенСемеен хотел Феникс се наоѓа на јужниот полуостров Китен во свежите листопадни шуми на прекрасната планина Странџа. Сместено е во близина на автобуската станица и е оддалечено околу 500 метри од двете плажи на градот Китен.

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 13904 денари (225 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Пет ноќевања во соба со балкон, при максимално исполнување на редовните кревети
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на сезонски надворешен базен (во соодветни временски услови)
 • Употреба на климатизирана сала за фитнес
 • Интернет
 • Туристичка такса, 9% ДДВ
 • БОНУС: бесплатно шесто ноќевање

Хотелот располага со двокреветни, трокреветни соби и тавански студија. Собите се луксузно мебелирани и опремени со мини бар, кабловска телевизија, клима уред. Секоја соба има пространа тераса со прекрасен поглед на шумите. Хотелот е отворен во текот на летната сезона во годината - од мај до крајот на септември. Има ресторан за гостите на хотел, има сопствен паркинг, базен со отворен бар, детско игралиште и добро опремена и климатизирана теретана.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице, за двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Деца под 5 години престојуваат бесплатно.
 • Деца од 5 до 12 години плаќаат 75% од цената на пакетот за возрасен на рецепција.
 • Трет возрасен и деца над 12 години на дополнително легло купуваат цел ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 08 до 17 јули 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација пред да купите ваучер на тел: +359 885/70 98 89.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: +359 885/70 98 89
 • Погледнете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Феникс

Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул „Странџа” 2A
Тел: +359 ******, +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotelphoenix-kiten.com

ВИП Понудата за Црно море 2021 е обезбедена од Хотел Семеен Хотел Феникс, Китен!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.07.2021 до 17.07.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.