Нова година за двајца во град Котел Бугарија - Хотел Кристал

Дводневен пакет за двајца во Хотелски комплекс Кристал, град КотелХотел "Кристал" - град Котел се наоѓа во преродбенскиот град Котел во Бугарија, во почетокот на самата главна улица на општинскиот центар, во непосредна близина на централниот плоштад.
Целосно реновираниот градски парк "Изворите" се наоѓа на само 600 метри од локацијата на хотелот, а на патот кон него се наоѓа етнографскиот музеј - Котел, Ќорпеевата куќа и Природно-научниот музеј / втор по големина на Балканот /.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3792 денари (61 €)

ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Ако сакате да сте на спокојство, да избегате од метежот и динамичното секојдневие и истовремено да не сте во длабоките недра на некоја шума, имате можност да уживате во чист планински воздух, природа, интересни знаменитости, рекреација со пријателите и семејството, тогаш вашето место е хотелски комплекс "Кристал" -град Котел.

Хотел "Кристал" за своите гости предлага 16 хотелски соби - секоја со бања, климатизација, кабловска ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет и др. /
Хотелот располага и со паркинг места во една од улиците кои водат до самиот плоштад.
Комплексот удобно ги комбинира урбаната средина со спокојството на планината во центарот на Котел затоа придонесува и глетката кон врвовите околу Котленската котлина.

Ресторанот на хотелот нуди традиционална за регионот бугарска кујна, за квалитетот и вкусот се грижат двајца од најдобрите готвачи во регионот.
Во приземјето се наоѓа единствениот целогодишен ноќен клуб во градот. Во него може да уживате во пријатна атмосфера, добра музика и пијалоци.

На околу 12-15 километри се наоѓа културниот резерват Жеравна, с. Медвен / родното место на бугарскиот преродбеник Захариј Стојанов /, селото Катуниште, забележителни места и знаменитости од културното, историското и природно наследство на Бугарија. Инфраструктурата во регионот е многу добро развиена, а градот  Котел  на 65 километри од Елена, на 68 километри од Сливен, на 120 километри од В.Трново, на 110 километри од Бургас, што го прави Котленскиот крај крстопат на неколку високо развиени туристички дестинации од море, планина, историја и географски особености.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 7 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца над 7 годишна возраст плаќаат 10 € на ден.
 • За сместување со домашно миленичето се доплаќа 5 €.
 • Резервирање во хотелот треба да биде името на лицето кое го купува ваучерот.
 • Доплатата се врши на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември до 02 јануари 2019 година.
 • Сместувањето во хотелот е после 12:00 часот.
 • Ослободување на просториите: до 11:00 часот.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 453/42 360; +359 879/ 93 39 92.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Кристал

гр. Котел, Р. Бугарија
Ул. Изворска №4
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Е-mail: [email protected]

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Хотел Кристал, град Котел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2018 до 02.01.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.