Одмор во Котел Бугарија - Мотел-Меана Старата Воденица

Еднодневен пакет со појадок во Мотел-ресторан Старата ВоденицаТаверната Стара Воденица е мотел ресторан со преродбenska архитектура. Со модерна кујна, пространи сали и совршена услуга, ресторанот ги исполнува највисоките стандарди. Таверната има трговска сала со деведесет места и два камини, летна покриена област и магерница со трпезарија) со осумдесет места. От сопствената фарма нудиме еколошки чисти и секогаш свежи производи: месо, зеленчук, пастрмка и овчо млеко. Двајца од најдобрите готвачи во регионот се грижат за вкусните јадења.
Хотелскиот дел се состои од седум комплетно приватни соби, опремени во преродбенички астил. Собите имаат два и три кревети, секоја со сопствено купатило, кабловска телевизија, клима уред.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 711 денари (11 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

Едно ноќевање во двокреветна соба
Користење на Интернет
Паркинг

 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 916 денари (15 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Користење на Интернет
 • Паркинг

Регионот околу Котел нуди големи можности за рекреација и забава, за патувања во природа, фото-туризам, лов, риболов, разгледување и културен туризам.
Котел е град кој ги зачувал својот преродбенички дух и атмосфера. Можете да ги посетите двата музеја на Преродбата - етнографски и историски, или мавзолејот на Георги Сава Раковски. Еден од најбогатите природно-научни музеи во земјата се наоѓа во градот, во близина на мотел-ресторанот Стара Воденица.
Само на шеснаесет километри се наоѓа архитектонскиот резерват и атрактивниот туристички центар Жеравна. На девет километри се наоѓа селото Медвен, кое ги комбинира архитектурата на Преродбата и величествената, чиста природа. Села со слична архитектура се блиските Катуниште, Градец и Ичера, кои се наоѓаат соодветно на 15, 14 и 23 км од Котел.
Мотел-ресторан Стара Воденица се наоѓа на влезот на градот, во близина на паркот Изворите и располага со удобен паркинг за автомобили.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни во двокреветна соба.
 • Едно дете до 6,99 години - бесплатно.
 • Дете од 7 до 11,99 години плаќа по 5 € на ден.
 • Деца над 12 и трет возрасен купуваат ваучер за сместување.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција, при пријавување.
 • Пријавување по 14 часот, одјавување до 12 часот.
 • Валидност на ваучер: од 28 април до 31 маj 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација пред да купите ваучер на тел: +359 879/933 992.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Мотел-Меана Старата Воденица

Старата воденица
Котел, Р. Бугарија
ул. „Луда Камчија“ 1

Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook: www.facebook.com/Mehana-Starata-Vodenica

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Мотел-меаана Старата Воденица, Котел!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.04.2021 до 30.06.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.