ALL Inclusive летување на Црно море во Китен - хотел Балканика

Пакети на база ALL Inclusive Light во хотел Балканика **, КитенХотел Балканика 2 * е лоциран во живописниот залив на туристичкото гратче Китен, на само 200 метри од Црно море. Хотел Балканика 2 * располага со 23 соби (со 3 редовни легла) и 4 апартмани (со 4 редовни кревети), рецепција, пространа територија со спортски терени (без базен) и нуди пристап до интернет.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4740 денари (77 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Исхрана на база ALL Inclusive Light
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7742 денари (125 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања
 • Исхрана на база ALL Inclusive Light
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10586 денари (172 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Седум ноќевања
 • Исхрана на база ALL Inclusive Light
 • Wi – Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • Во собите има три основни легла, климатизација, бања со тоалет и туш, балкон, кабловска телевизија.
 • Детска анимација за деца.
 • Пристап до интернет во собите.
 • На територијата на комплексот не е дозволено пушење.

Хотелот се наоѓа во непосредна близина на хотел Марина. Во комплексот на кампот влегуваат детски спортски терени за различни видови на спорт, има плажа во непосредна близина. Кампот е погоден за сместување на родители со деца.

Туристичкото гратче Китен се наоѓа во југоисточниот дел на Република Бугарија, на Црноморското крајбрежје, на 55 километри југоисточно од обласниот центар Бургас, 5 километри јужно од општинскиот центар Приморско и 12 километри северозападно од центарот на соседната општина Царево. Расположен е северно од устието на реката Караагач / Китенска река, а дел од него - на малиот полуостров Урдовиза.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се изјави пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 6.99 год. се сместува бесплатно.
 • Деца од 7 до 13.99 год. плаќаат 15 € за тридневен, 25 € за петдневен и 35 € за седумдневен пакет.
 • Деца од 10 до 15.99 год. плаќаат 7.5 € на ден на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 885/80 59 13 (од понеделник до сабота до 20: 00 ч.)
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 885/80 59 13 (од понеделник до сабота до 20: 00 ч.)
 • Валидност на ваучер: од 04 јули до 31 август 2021 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

хотел Балканика

гр. Китен, Р. Бугарија
ул. Урдовиза 1
Тел. +359 
****** (од понеделник до сабота до 20:00 ч.)
Email:[email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2021 е обезбедена од хотел Балканика, Китен!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.07.2021 до 31.08.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.