Одмор во Мелник - Семеен хотел Булгари, Мелник

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Семеен хотел Булгари, МелникСемеен хотел Булгари се наоѓа во градот Мелник и има 12 двокреветни соби и 2 апартмани, ресторан и музеј за вино.

Во подрумот на музејот можете да уживате во оригиналниот вкус, боја и арома на вината, произведени по автентичен рецепт и технологија на Мелник.

1.ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1548 денари (25 €)

2.ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 1706 денари (27 €)

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера 
 • Интернет и телевизија
 • Паркинг места пред хотелот (ограничен број)
 • Влезница за музеј на виното 

* Појадокот е домашно приготвен. Вечерата е на мени со три јадења - салата, главно јадење и десерт.

Собите имаат сопствено купатило, тоалет, ТВ, некои соби имаат клима уред. Се состојат од спална соба и софа кревет. Собите без климатизација имаат камени wallsидови и температурата е нормална.
Евентуално, можете да платите дополнително за дегустација во Музејот на вино - 5 лева по лице.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице.
 • Деца до 7 години престојуваат бесплатно со појадок.
 • За дете од 7 до 12 години, сместено со двајца возрасни, 50% од вредноста на ваучерот се плаќа на рецепција, врз основа на пакетот.
 • За дете над 12 години или трет возрасен, сместен со двајца возрасни, 80% од вредноста на ваучерот се плаќа на рецепцијана база на пакетот.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 20 декември 2022 година.
 • Потребна е претходна резервација пред да купите ваучер на тел: +359 877/700 626.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Булгари, Мелник

Мелник, ул. Мелник 92, Р. Бугарија
Тел. +359 ******
E-mail: [email protected]

 

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Семеен хотел Булгари, Мелник!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.10.2022 до 20.12.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.