Велигден во Средна гора, Бугарија - Куќа за гости Митјова Куќа

Тридневен Велигденски пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Митјовата куќа, Стрелча - БугаријаИмате потреба од одмор и релаксација? Повелете кај нас во "Митјовата куќа" град Стрелча. Базен со минерална вода, сауна, билијард, детски базен, масажи.

Во подножјето на Средна Гора се наоѓа гр.Стрелча, само на 60 километри од Пловдив и на 130 километри од Софија. Ќе бидете пријатно изненадени од удобната атмосфера и вкусната национална кујна. За Вашето друштво по претходна нарачка ќе приготвиме вкусна храна по ваша желба.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5214 денари (84 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична вечера на 08.04 со DJ програма
 • Бесплатно користење на базен со топла минерална вода, сауна, минерална вода во собите
 • Интернет
 • Паркинг
 • Во цената се вклучени туристичка такса и ДДВ

Куќата располага со надворешен отворен детски и голем БАЗЕН со топла минерална вода, САУНА, СОБА за МАСАЖА, билјард и електронско пикадо за вас и вашите деца, летна бавча, бесплатен интернет.

Во зима куќата се загрева со камин, кој создава дополнителен комфор во таверната. Работиме во текот на целата година. Прифаќаме домашни миленичиња, за поголеми кучиња се плаќа надомест.

Град Стрелча се наоѓа во планински регион. Тој лежи во подножјето на Средна Гора. На север од него се наоѓа врв Бунаја (1572 м надм.вис.). Во Стрелча тече реката Стрелчанска Луда Јана (Медедере). Таа се влева во Панаѓурска Луда Јана малку после селото Попинци и така двете ја формираат реката Луда Јана. Соседните населени места се: Град Панаѓуриште (12 км на запад), град Копривштица (22 км на север), село Крстевич (11 км на исток) и село Дјулево (8 километри на југ).

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 4 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 годишна возраст плаќаат 55 € на база на пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 09 април 2018 година.
 • Пред купување на ваучер неопходна е претходна резервација на: +359 3532 28 28, +359 889 50 18 48.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Митјова Куќа

Митјова Куќа / гр. Стрелча, Р. Бугарија
ул.”Димитар Благоев” №53
Тел: +359 ******
Моб: +******

E-mail: [email protected]
Website: mityova-kashta.com

ВИП Понудата е предоставена од Куќа за гости Митјова Куќа

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.04.2018 до 09.04.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.