Одмор во Средна гора, Бугарија - Куќа за гости Митјова Куќа

Еднодневен пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во Митјовата куќа, Стрелча - Бугарија

Имате потреба од одмор и релаксација? Повелете кај нас во "Митјовата куќа" град Стрелча. Базен со минерална вода, сауна, билијард, детски базен, масажи.

Во подножјето на Средна Гора се наоѓа гр.Стрелча, само на 60 километри од Пловдив и на 130 километри од Софија. Ќе бидете пријатно изненадени од удобната атмосфера и вкусната национална кујна. За Вашето друштво по претходна нарачка ќе приготвиме вкусна храна по ваша желба.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1580 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатно користење на базен со топла минерална вода, сауна, минерална вода во собите
 • Интернет
 • Паркинг
 • Во цената се вклучени туристичка такса и ДДВ

Куќата располага со надворешен отворен детски и голем БАЗЕН со топла минерална вода, САУНА, СОБА за МАСАЖА, билјард и електронско пикадо за вас и вашите деца, летна бавча, бесплатен интернет.

Во зима куќата се загрева со камин, кој создава дополнителен комфор во таверната. Работиме во текот на целата година. Прифаќаме домашни миленичиња, за поголеми кучиња се плаќа надомест.

Град Стрелча се наоѓа во планински регион. Тој лежи во подножјето на Средна Гора. На север од него се наоѓа врв Бунаја (1572 м надм.вис.). Во Стрелча тече реката Стрелчанска Луда Јана (Медедере). Таа се влева во Панаѓурска Луда Јана малку после селото Попинци и така двете ја формираат реката Луда Јана. Соседните населени места се: Град Панаѓуриште (12 км на запад), град Копривштица (22 км на север), село Крстевич (11 км на исток) и село Дјулево (8 километри на југ).

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 4 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 годишна возраст плаќаат 14 €.
 • Деца над 12 годишна возраст или трет возрасен плаќа вредноста на ваучерот за редовно сместен гостин.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 27 септември до 31 октомври 2021 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници. 
 • Пред купување на ваучер неопходна е претходна резервација на: +359 3532 28 28, +359 889 50 18 48.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Митјова Куќа

Митјова Куќа / гр. Стрелча, Р. Бугарија
ул.”Димитар Благоев” №53
Тел: +359 3532 28 28
Моб: +359 889 50 18 48

E-mail: [email protected]
Website: mityova-kashta.com

ВИП Понудата е предоставена од Куќа за гости Митјова Куќа

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.09.2021 до 31.10.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.