All inclusive летување на Црно море крај Царево - хотел Арапја дел Сол

Еднодневен пакет на база All inclusive во хотел Арапја дел Сол ***, крај Царево



Хотел Арапja дел Сол е лоциран непосредно до кампинг Арапја, на околу 150 м. од плажите на Црно море, во една од најјужните точки на бугарското крајбрежје на Црното Море, на 65 километри од Бургас, меѓу гр. Царево и с. Лозенец.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1327 денари (21.5 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:
Важи за периодот од 06 до 16 јуни

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Чадор на плажа (до исцрпување на количините)

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1833 денари (30 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:
Важи за периодот од 17 до 23 јуни

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Чадор на плажа (до исцрпување на количините)

 

Хотел Арапja дел Сол се наоѓа на површина од 6 декари. Тука е изграден микрокомплекс од хотелскi дел и vikend населба, се состои од 7 вили кои нудат комфор и удобност. За своите гости комплексот нуди сместување во двокреветни соби и едноспални апартмани.

Сите простории во хотел Арапја дел Сол се климатизирани и имаат телефон, сателитска ТВ, минибар, бања со туш, балкон.

Плажата на Арапja е сместена во морска лагуна и нуди многу добри услови за практикување на морски спортови. Местото е познато како рај за сурфери, но е соодветно и за морски риболов и нуркање. Во близина се наоѓаат три национални природни резервати на устието на реките Ропотамо, Велека и Резовска река.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Дете до 3,99 година сместено на дополнително легло се сместува бесплатно, но не користи дополнително легло.
 • Прво дете од 4 до 13.99 г. на дополнително легло се сместува бесплатно.
 • Второ дете до 13.99 г. на дополнително легло плаќа 12.5 € на ден.
 • Трет возрасен на дополнително легло користи 30% попуст.
 • Еден возрасен и две деца, сместени во двокреветна соба - децата плаќаат 50% од цената за редовно легло.
 • Дете до 13.99 година на редовно легло во двокреветна соба користи 30% попуст од цената на редовното легло.
 • Во хотелот не се дозволени домашни миленичиња.
 • Единечно сместување во двокреветна соба - доплата од 70% над цената на редовното легло.
 • Понудата важи за сместување во периодот: од 06 јуни до 23 јуни 2016 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 894/61 26 26; +359 882/21 49 20.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, испратите бројот на ваучерот и датумите за сместување на e-mail: [email protected].
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

хотел Арапја дел Сол

Арапja, Р. Бугарија
Кaмпинг Арапja, 8260
Тел: ******
Email: 
[email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Арапја дел Мар!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.06.2016 до 23.06.2016

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All inclusive:
* Појадок /7:30-10:00 ч./: бифе - појадок со разновиден избор од колбаси, сирење, плодови, десерти, банички, јајца, мусли, корнфлекс, млеко, џем, мед, еурокрем и др.
* Доцен појадок /10:30-11:30 ч./ - топли и ладни ужинки
* Ручек/12:30-14:30 ч./: бифе - разновидно мени од бугарски и интернационални јадења - салати, предјадења, супи, главни јадења, десерти, плодови, сладолед.
* Попладневна ужина /15:30-17:00 ч./ - топли и ладни ужинки
* Вечера /18:30-21:00 ч./: бифе - разновидно мени од бугарски и интернационални јадења, вклучително вегетаријански јадења - салати, предјадења, супи, главни јадења, десерти, плодове, сладолед.

ВАЖНО: При помалку од 20 гости во хотелот по програма All inclusive исхраната е организирана на претходно подготвеносет мени!


Пијалоци:

 • Избрани местни алкохолни пијалоци и сокови од 10:00 до 23:00 ч. - ракија, виски, водка, џин, коњак, текила, ликер, мента, мастика, наливно пиво, наливно бело и црвено вино, сокови микс, кафе, чај.