All inclusive на Црно море - Викториja Груп

Еднодневен пакет на база All Inclusive во Хотел Андалусија****, Елените - Р. БугаријаХотел Андалусија се наоѓа во Ројал Клуб Викторија, Елените - летувалиште во Бугарија, целосно расположено кон сончевиот југ, кадешто планинскиот воздух се комбинира со повејот на морскиот бриз.
Хотел Андалусија се наоѓа само на 10 метри од плажите на Црното море. Изградена во андалузиски стил, хотелот за своите гости нуди едно безгрижно, незаборавно со многу расположение и емоции лето. За вашиот комфор - хотелот работи на принцип "all inclusive", а за услугата - 24 часа на располагање е високо квалификуван персонал.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2607 денари (42 €)
Важи за сместување од 
11 јуни до 25 јуни и од 31 август до 10 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на чадори и лежалки на плажа и базените (до исцрпување на количините)
 • Бесплатен влез за Аквапарк
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3305 денари (53 €)
Важи за сместување од 
26 јуни до 11 јули и од 23 август до 30 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на чадори и лежалки на плажа и базените (до исцрпување на количините)
 • Бесплатен влез за Аквапарк
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3492 денари (56 €)
Важи за сместување од 
12 јули до 22 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на чадори и лежалки на плажа и базените (до исцрпување на количините)
 • Бесплатен влез за Аквапарк
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1991 денар (32 €)
Важи за сместување од 11 до 30 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на чадори и лежалки на плажа и базените (до исцрпување на количините)
 • Бесплатен влез за Аквапарк
 • Туристичка такса

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА:

6=7 - Валидна за периодот до 10.06.2019 г. и по 11.09.2019 г. (1 бесплатно ноќевање)
12=14 - Валидна за периодот до 10.06.2019 г. и по 11.09.2019 г. (2 бесплатни ноќевања)

Хотел Андалусија располага со 240 соби. Собите располагаат со бања со туш кабина или када и фен, мини бар, клима, кабловска / сателитска ТВ, телефон, тераса.
Основен ресторан, два ресторани A la Carte: ресторан Созопол - богато мени од традиционалната бугарска кујна и ресторан Sunshine.
Слаtкарница Филиполис - под нивото на ресторан Несебaр.Корабчето - предлага Хот Дог, безалкохолни пијалоци, пиво. Габата - на брегот на морето (до ресторан Далјан) - предлага пица, гиро, Хот Дог, безалкохолни пијалоци и пиво. Лоби бар - до централната рецепција.
Безалкохолни и тонизирачки пијалоци, пиво, вино и со алкохолни пијалоци. Сала за анимација Бродвеј - безалкохолни и тонизирачки пијалоци, пиво, вино и алкохолни пијалоци. Ноќен клуб Галакси - до Ирски бар Фрегата - безалкохолни и тонизирачки пијалоци, пиво, вино и алкохолни пијалоци. Ирски бар Фрегата - платена потрошувачка. Се наоѓа под нивото на централната рецепција. Нуди голем избор на брендиран алкохол, сателитска телевизија. Beach bar - на брегот на морето, нуди широк спектар на коктейли- платена потрошувачка.

Летното одморалиште Елените е изградено главно од самостојни куќи-вили, а во последно време и од луксузни хотели. Лоцирано е во месност опкружена со вековна дабова шума. Елените е ново одморалиште изградено за семејни одмори и туризам. Плажата во одморалиштето ќе ве фасцинира со кристално бистра вода и чистите плажи. Тишината и спокојството се главни приоритети за луѓето кои сакаат да го поминат својот одмор во комфорт и уживање. Во одморалиштето Елените околу хотелите се изградени базени за возрасни и деца, забавни објекти, рестораните нудат богата бугарска и европска кујна, дискотек, барови, кафулиња, продавници и клубови.

Летувалиштето Елените се наоѓа на 48 км од Бургас, и на 8 км од Сончев брег.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Максимално сместување: двајца возрасни + едно дете или тројца возрасни.
 • Деца до 4.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Едно дете од 2 до 12 годишна возраст се сместува  бесплатно на дополнително легло.
 • Трет возрасен на дополнително легло - плаќа 80% од цената на избраниот пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 554 68 960; +359 700 18411 или на e-mail: [email protected]
 • Рокови за анулирање на резервација:
 • За периодот: од 01.06. до 10.06 и од 11.09 до 30.09 - 3 дена
 • За периодот: од 11.06 до 25.06 и од 31.08 до 10.09 - 5 дена
 • За периодот: од 26.06 до 11.07 и од 23.08 до 30.08 - 7 дена
 • За периодот: 12.07 - 22.08 - 10 дена
 • Валидност на ваучер: од 11 јуни до 30 септември 2018 година.
 • Паркинг – 6 € на ден.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викториja Груп

Елените, Р. Бугарија
Тел: +359 ******, +359 ******
(09:00 - 17:00ч).

E-mail: [email protected]
Website: www.andalusiabeach-bg.net

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Андалусија****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.06.2019 до 30.09.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

РОЈАЛ КЛУБ ВИКТОРИЈА ЕЛЕНИТЕ ****
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ALL INCLUSIVE

РЕСТОРАНИ

ОСНОВЕН РЕСТОРАНТ КОН СООДВЕТНИОТ ХОТЕЛ
ПОЈАДОК – 7.30 – 10.00  /  РУЧЕК – 12.30 – 14.30  /   ВЕЧЕРА – 18.30 – 21.00
БИфе, салати, супи, ордевери, основни јадења, десерти, плодови, безалкохолни пијалоци, пиво, вино, кафе/ чај на појадок

A LA CARTE  РЕСТОРАНИ
                      За A LA CARTE рестораните е неопходна претходна резeрвация за денот на посета.
              Резервации се прават од 09.30 часа наутро на рецепција на соодветниот хотел.
                        Секој гостин има право при возможност на следните  посети на   A-la Cаrte ресторани
                                                                              во
зависност од  нивниот престој:

                 НЕОПХОДНИ СЕ МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ ЗА ПОСЕТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ.
v  Од  4 до 6 ноќевања-  1 А-ла карт ресторан
v  Над  7  ноќевања-    2 А-ла карт ресторани и
  Над  15  ноќевања-    3 А-ла карт ресторани
А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ БОНУС КОН УСЛУГАТА ALL INCLUSIVE  И ИСХРАНАТА ВО НИВ НЕ СЕ ГАРАНТИРА!   ИСХРАНАТА СЕ ВРШИ ДОКОЛКУ ИМА СЛОБОДНИ СВОБОДНИ  МЕСТА, ЧИЈШТО БРОЈ НА КОИТО Е ОГРАНИЧЕН.
РЕСТОРАН СОЗОПОЛ – 18.00 – 22.30  / Од 15.05  до  25.09/
Бугарска национална кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
/ Брендиран алкохол и вино – платени /
               МЕДИТЕРАНСКИ РЕСТОРАНТ  – 18.00 – 22.30  /  Од 01.06 до 01.09 /
Европска кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
/ брендиран алкохол и вино – со доплата/

LA PIZZERIA IL CERVO  -   18.00 – 22.30 / От 15.05  до  25.09/
Пица и паста, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино
/ брендиран алкохол и вина – со доплата/

        
РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ ВРШИ САМО СО КУПОНИ ЗА ИСХРАНА.
ПРИ ЗАБОРАВЕНА ИЛИ ЗАГУБЕН КУПОН ВИЕ ГО ГУБИТЕ ПРАВО НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАН.

УЖИНКИ И ПИЈАЛОЦИ

СЛАТКАРНИЦА  ФИЛИПОПОЛИС –  10.30 – 22.30 /от 15.05  до 20.09/
Бисквити, слатки, вафли, сладолед, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
КОРАБЧЕТО –  10.00 – 17.00 /од 01.06 до 20.09/
Хот дог и безалкохолни пијалоци.

ГАБКАТА –  10.00 – 17.00 /од  01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци,сокови, кафе
БАР БАЗЕН АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’ – 10.00 – 17.00 /оД 01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци ,сокови,кафе,капучино, топло чоколадо

БАРОВИ
ВО  ALL INCLUSIVE ПРОГРАМАТА СЕ ПРЕДЛАГА БУГАРСКИ АЛКОХОЛ.
ЛОБИ БАР – 10.00 – 24.00
Алкохолни (Бугарски)  и безалкохолни пијалоци, пиво и вино, кафе, капучино, топло чоколадо и чај.
САЛА ЗА АНИМАЦИЈА - БРОДВЕЈ – 18.00 – 23.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
Последни нарачки до 22.45
НОЌЕН КЛУБ ГАЛАКСИ – 22.00 – 02.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.

БАР БАЗЕН – 10.00 – 18.00
Пиво, безалкохолни пијалоци, кафе и чај.

АНИМАЦИЈА, СПОРТСКИ ДЕЈНОСТИ / Од 15.05 до  15.09/
Летувалиште Елените  има екипа от професионални аниматори. Дневната програма вклучува различни спортски дејности – пикадо, одбојка на плажа, аеробика, водна гимнастика, ватерполо и други.
ДЕТСКА ГРАДИНКА  –  10.00 – 12.00 / 15.00 – 17.00 / Од 15.05 до  15.09/
Клуб Аладин  прима деца од 4 до 12 години.

ФИТНЕС ЦЕНТаР – 9.00 – 19.00

БИЉАРД
Се наоѓа на нивото на централна рецепција
ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОР НА ПЛАЖАТА И ВО АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’
До исцрпување на количините

КРПА ЗА ПЛАЖА
                                           Бесплатно користење со депозит от 10 € /до исцрпување на количините/
                                                                               Крпите се добиваат на рецепција.

АКВА ПАРК АТЛАНТИДА – 09.00 – 19.00 / 01.06 – 15.09 /
Безплатно - водни лизгалки,  базени, лежалки и чадори.
        Потрошувачката на барот e бесплатна за сите All-inclusive туристи

ТЕНИС /о 01.06 - 15.09/
Бесплатно користење на терените за тенис.
Ако не располагате со сопствени ракети за тенис и топчиња, можете да изнајмите - 6 € на час

МИНИ ГОЛФ КЛУБ – 10.00 – 22.00
Бесплатно користење на голф игралиштето, за изнајмување на  стик и топчиња се плаќа депозит од 15 €.
             МИНИ ЗАБАВЕН ПАРК - 18.00 - 21.00 /неработен ден -понеделник/01.06-15.09/
Бесплатно возче за деца и возрасни, лулашки и карусел на територијата на комплексот
.
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПЛАТЕНИ ЛОКАЛИ И УСЛУГИ
.

BEACH BAR – 09.00 – 24.00/от 01.06 до 15.09/
Голем избор од коктели на брегот на Црно море.

КУГЛАЊЕ – 17.00 – 24.00/од 01.06 до 15 09/
Една игра - 5 € на човек.

ВИКТОРИЈА СПА ЦЕНТАР – 09.00 – 21.00

ВИНДСУРФ
Со дозвола, се предлага платен курс за обука - се меѓународен сертификат
СЕФ
Користењето се доплаќа се на рецепција – 3.5 € на ден. Услугата е достaпна при резервација на сеф за целиoт престоj.

ПАРКИНГ
Се плаќа на лице място – 6 € на ден. Се наоѓа до влезот на комплексот.

ВАЖНО: СИТЕ ALL INCLUSIVE ТУРИСТИ ТРЯБВА ДА НОСАТ ALL INCLUSIVE ГРИВНИ!!!

ГРИВНИТЕ СЕ ВРАЌААТ ПРИ НАПУШТАЊЕ НА ХОТЕЛОТ!

ПРИ ИЗГУБЕНА ГРИВНА – ТАКСА ЗА НОВА  15 €.