Одмор на Црно море во Созопол - Хотел "СВЕТИ НИКОЛА"

Eднодневен пакет со појадок во Хотел Свети Никола, Созопол

Eднодневен пакет со појадок во Хотел Свети Никола, Созопол

Изберете пакет

Eднодневен пакет без исхрана во Хотел Свети Никола, Созопол

Цена: 1106 ден.
Купете

Eднодневен пакет со појадок во Хотел Свети Никола, Созопол

Цена: 1327 ден.
Купете
Валидност 01.05.2022 - 30.06.2022
Цена на човек/ден 1106 - 1327.2 ден.ден/ човек
Местоположба Созопол
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Eден Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст плаќаат 5 € на вечер за ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен плаќа 10 € на вечер за ноќевање со појадок.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 889/44 31 29, +359 887/56 20 19, +359 889/59 17 20.
 • Валидност на ваучер: од 01 Мај до 30 Јуни 2022 година.
 • Видете ги сите Општи Услови

Хотел  Свети Никола
Град Созопол, Р. Бугарија
"Боруна" №1
Тел: +359 
889/ 44 31 29
Тел: +359 887/ 56 20 19
Моб: +359 889/ 59 17 20
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2022 е обезбедена од Хотел "Свети Никола", Созопол

Eднодневен пакет со појадок во Хотел Свети Никола, Созопол

Изберете пакет

Eднодневен пакет без исхрана во Хотел Свети Никола, Созопол

Цена: 1106 ден.
Купете

Eднодневен пакет со појадок во Хотел Свети Никола, Созопол

Цена: 1327 ден.
Купете
Валидност 01.05.2022 - 30.06.2022
Цена на човек/ден 1106 - 1327.2 ден.ден/ човек
Местоположба Созопол
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Eден Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст плаќаат 5 € на вечер за ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен плаќа 10 € на вечер за ноќевање со појадок.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 889/44 31 29, +359 887/56 20 19, +359 889/59 17 20.
 • Валидност на ваучер: од 01 Мај до 30 Јуни 2022 година.
 • Видете ги сите Општи Услови

Хотел  Свети Никола
Град Созопол, Р. Бугарија
"Боруна" №1
Тел: +359 
889/ 44 31 29
Тел: +359 887/ 56 20 19
Моб: +359 889/ 59 17 20
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2022 е обезбедена од Хотел "Свети Никола", Созопол

Хотел "Св. Никола" е лоциран на самиот брег на Црно море во новиот дел на Созопол, на 20 метри од плажа "Харманите". Хотелот располага со 15 соби со купатило и тераси, во секоја соба има телефон, телевизор, клима уред, минибар и интернет. Сите соби се со поглед кон морето. Овде гостите може да имаат летен одмор во типично морската атмосфера на античкиот Созопол. Забавата и ноќниот живот собираат во гратчето туристи со различни култури и етноси.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1106 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса
 • 10% попуст од цената во ресторанот на хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1327 денари (21 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Интернет
 • Осигурување
 • Туристичка такса
 • 10% попуст од цената во ресторанот на хотелот

На располагање на гостите на хотелот е летната тераса со поглед кон морската шир. Ресторанот нуди морски деликатеси и специјалитети од бугарската и интернационална кујна, приготвени од мајстор готвач.

Созопол се наоѓа во јужниот дел на Бургаскиот залив, на 36 километри од административниот и стопански центар на Југоисточна Бугарија - гр.Бургас, на 40 километри од Аеродромот Бургас и 36 км. од железничката станица Бургас.

Созопол е најстариот град на Бугарското крајбрежје на Црното Море - основан е во 610 год. п.н.е..
Славната 26-вековна историја е добро зачувана во атмосферата на градот. Основачите  - Грци од Милет - го нарекуваат Аполонија во чест на хеленскиот бог на уметноста и занаетите. Многу брзо античка Аполонија станува не само во значаен трговски центар, но и во место каде што се пресретнуваат еленистичката и тракиската култура. Низ вековите, градот е познат како Аполонија Понтика, што значи Аполонија на Црното Море, а исто така и Аполонија Магна - Голема Аполонија. Древни извори наведуваат дека Аполонија го прифаќа христијанството во 4 век и слично на голем број други градови, наречени на бог Аполон, се преименува во Созопол - "Град на спасението". Од средниот век Созопол се етаблира како голем рибарски центар, а денес го развива и зацврстува туристичкиот потенцијал.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Eден Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст плаќаат 5 € на вечер за ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен плаќа 10 € на вечер за ноќевање со појадок.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 889/44 31 29, +359 887/56 20 19, +359 889/59 17 20.
 • Валидност на ваучер: од 01 Мај до 30 Јуни 2022 година.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел "СВЕТИ НИКОЛА"

Хотел  Свети Никола
Град Созопол, Р. Бугарија
"Боруна" №1
Тел: +359 
889/ 44 31 29
Тел: +359 887/ 56 20 19
Моб: +359 889/ 59 17 20
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата за Црно море 2022 е обезбедена од Хотел "Свети Никола", Созопол

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.05.2022 до 30.06.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.