All inclusive Летување на Црно море - Хотел Аурора ***

Еднодневен пакет на база All Inclusive во Комплекс Аурора***Комплекс "Аурора" се наоѓа на тивко место меѓу зеленилото на познатото црноморско одморалиште Св. Константин и Елена и вклучува два хотели - "Вила Аурора" и "Аурора", кои за своите гости нудат 122 соби и 4 апартмани, климатизиран ресторан со градина - тераса и зона за непушачи. Плажатите на Црно море се на околу 600 метри од хотелите. На територијата на комплексот се наоѓаат неколку мултифункционални сали за спортски и забавни активности, игралишта, два отворени базени со барови и еден внатрешен базен со џакузи и сауна. Сите базени имаат интегрирани зони за деца и нудат бесплатни чадори и лежалки. Комплексот располага со безжична мрежа за интернет, користењето на безжичен интернет во фоајето на комплексот е бесплатно.

Собите се опремени со клима уред, телефон, кабелска TV, минибар, балкон и безжичен интернет. Во секоја бања има када, биде и фен.

Едно дете од 2 до 11,99 години, сместено во една соба со две возрасни лица се сместува бесплатно!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

Важи за сместување од 18 до 24 септември

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и деца
 • Внатрешен базен
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1343 денари (22 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

Важи за сместување од 11 до 17 септември

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и деца
 • Внатрешен базен
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1533 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

Важи за сместување од 01 до 10 септември

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и деца
 • Внатрешен базен
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (28 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

Важи за сместување од 23 до 31 август 

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и деца
 • Внатрешен базен
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2022 денари (37 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

Важи за сместување од 10 до 22 август

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и деца
 • Внатрешен базен
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1770 денари (28 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

Важи за сместување од 28 јули до 09 август

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и деца
 • Внатрешен базен
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Туристичкиот комплекс "Константин и Елена" се наоѓа на околу 8 километри североисточно од градот Варна. Уникатните хотелски згради привлекуваат многубројни туристи, кои уживаат во  убавото крајбрежје на Црното Море. Пријатен морски ветрец, златен песок и топли сончеви зраци ... Најточниот збор за сето ова е - блаженство. Но да Ви раскажеме малку повеќе за ова прекрасно летно одморалиште!

Покрај хотели Константин и Елена, викендички и вили, забавни објекти, ресторани и спортски објекти, во одморалиштето се наоѓа Параклисот "Свети Константин и Елена". Историјата на параклисот е интересна. Во минатото тој припаѓал на манастир изграден во чест на императорот Константин и царицата Елена (неговата мајка). Тоа е и причината туристичката населба да го носи името на овие познати личости. Царицата Елена била фасцинирана од минералните извори и често ги посетувала. Поради минералните извори областа околу манастирот почнал да се полни со бројни посетители кои престојувале во манастирот. Наскоро манастирот не можел да смести сите, кои сакале да ги посетат божествените извори. Започната и изградбата на летно одморалиште, кое во почетокот го носело името Дружба.  Денес во одморалиштето има два отворени базени со топла минерална вода, коишто работат деноноќно. Дури во зима топлите извори се посетуваат активно, а во нивна близина се наоѓа грандхотел "Варна". 

Одморалиштето не е големо и преполн од туристи, како повеќето од останатите црноморски градови. Тоа привлекува со својата тишина, мир, мирис на шуми и морски свеж ветар. Многуте хотели во Константин и Елена, одличната услуга и бескрајниот морски хоризонт се причините поради кои туристите го преферираат Св. Константин и Елена. Ако и Вие сте уморни од градскиот шум, големите толпи и загадениот воздух, одморалиштето Свети Константин и Елена е совршено место за вас! Морската престолнина Варна е само на неколку минути пат. Во случај да Ви биде досадно, Варна исто така Ве очекува со отворени раце! Карпестиот феномен Побиените камења, делфинариум, летниот театар, Алаџа манастир, зоолошка градина и убавиот центар на Варна ве очекуваат! Затоа не двоумете се! Хотелите во Свети Константин и Елена располагаат со интернет клубови, барови, ресторани, продавници за облека, сувенири и многу други услуги. Одбравте ли веќе место за одмор? Веќе имате одговор! Одморалиштето Св. Константин и Елена е вистинското место!

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Едно дете од 2 до 11,99 години, сместено во една соба со две возрасни лица се сместува бесплатно!
 • При сместени 2 возрасни лица со 2 деца, едно дете е бесплатно, а за второто дете се наплаќа на  50% од цената на ваучерот на рецепција.
 • При сместување на еден возрасен   со 2 деца, се доплаќа 50% од цената на ваучерот за секое дете.
 • Трет возрасен лице сместен на дополнителен кревет доплаќа 80% од цената на ваучерот.
 • Употреба на двокреветна соба за единечно сместување - се купува ваучер + доплата од 50% од цената на ваучерот се доплаќа на рецепција.
 • Валидност на понудата: од 28 јули до 24 септември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 887/50 29 33.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите својата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 887/50 29 33.
 • Ваучерот се прилага испечатен на хартија на рецепција во хотелот.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аурора ***

Хотел Аврора ***
к.к Св.Св. Константин и Елена, Варна - Р. Бугарија
Моб: 
******
E-mail: [email protected]

ВИП Понудата за море 2020 е обезбедена од нашиот партнер Комплекс Аурора ****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.07.2020 до 24.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Основен ресторант:

• Закуска: 08:00 до 10:00 Студен и топъл бюфет, десерти, плодове, топли напитки, минерална вода, сок.

• Обяд: 12:30 до 14:00 Бюфет- предястия, салати, супи, основни ястия, десерти, плодове, вино, бира, безалкохолни напитки.

• Вечеря: 18:30 до 20:30 Бюфет- предястия, салати, супи, основни ястия, десерти, плодове, български алкохол, безалкохолни напитки, вино, бира.

Бар ресторант:

• Напитки: 11.00 – 23.00 - Български алкохол – водка, джин, ром, бира, безалкохолни напитки - газирани напитки, сок, минерална вода, топли напитки – кафе, чай, мляко, мляко с какао, вино – бяло и червено.

Бар басейн:

• Междинно хранене: 14:00 до 17:00 снакс, сладки, сладолед, плодове, чай, кафе, вода.

• Напитки: 11.00 - 18.00 - бира, безалкохолни напитки - газирани напитки, сок, минерална вода, топли напитки – кафе, чай, мляко, мляко с какао.

Лоби бар (Платен бар):

• Работно време: 11:00 - 23:00 – Български алкохол, алкохол внос, бира, кафе еспресо, шоколади, шоколадови десерти, чипс. Всичко срещу заплащане.

Басейни:

• Работно време: 09:00 - 17:00