Летување на Црно море во летувалиште Елени - Атриум Бич Елените

Еднодневен пакет на база All Inclusive + аквапарк, лунапарк и базен во хотел Атриум Бич****, Елените4 * Хотел Атриум Бич се наоѓа во Ројал клуб на Викторија во летувалиштето Елените и се наоѓа на самата плажа на Црно море. Изграден во оригинален стил, хотелот Ви  предлага комфор и топлина, додека погледот кон прекрасниот брег на Црното Море Ви дава спокојство и расположение. Хотел  Атриум Бич нуди два типа на соби опремени во оригинален стил и дизајнирани со мислата на вашата удобност. Исто така, има извонредна приватна плажа, надворешен базен, главен ресторан со разновидни и богати оброци и лоби бар. Гостите можат да посетуваат три тематски ресторани, бар на плажа, ноќен клуб, аква парк, СПА центар со различни процедури, мини голф, тенис и многу други услуги и локации, сите лоцирани на територијата на комплексот.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА:

6=7 - Валидна за периодот до 10.06.2019 г. и по 11.09.2019 г. (1 бесплатно ноќевање)
12=14 - Валидна за периодот до 10.06.2019 г. и по 11.09.2019 г. (2 бесплатни ноќевања)

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1991 денар (32 €)
Важи за сместување од 11 до 30 септември
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3065 денари (49 €)
Важи за сместување од 31 август до 10 септември

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3498 денари (57 €)
Важи за сместување од 23 август до 30 август

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3697 денари (60 €)
важи за периодот од 12 jyли до 22 август
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1991 денар (32 €)
Важи за сместување од 11 до 30 септември
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

Нашите гости имаат 24 часа достапен високо квалификуван персонал за да им обезбедат безгрижно, опуштено и незаборавно одмор. За вашиот комфор хотелот работи на "all inclusive" систем.

Времињата се менуваат, но нашата посветеност кон подобрување на туристичкиот бизнис останува постојана. Персонализираната услуга заедно со автентичниот и елегантен декор со највисок квалитет е заштитен знак на хотелите на Викторија и нашиот приоритет. Оваа јасна визија ни овозможува да работиме поефикасно како компанија и како партнер.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца од 0 до 4,99 години престојуваат бесплатно.
 • Првото дете од 0 до 11,99 години се сместува на дополнителен кревет со две возрасни лица.
 • Второ дете 5 до 11,99 години, сместено на дополнително легло со двајца возрасни плаќа 50% од цената за возрасен - по цени на рецепција.
 • Трето дете од 5 до 11,99 години на дополнителен кревет плаќа 50% од возрасната стапка - по цени на рецепција.
 • Трет возрасен на дополнителен кревет користи 20%  попуст од од основната цена - по цени на рецепција.
 • При сместени двајца возрасни и две деца во двокреветна соба, трето дете (вклучувајќи бебе) не е дозволено. Се избира друг тип просторија.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување и завршува со ручек на денот на заминување.
 • Паркинг – 6 € дневно / ограничен број на места, чуварот ќе Ве насочи  кон паркинг во близина на хотелот /.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при сместувањето.
 • Анулирање на резервации:
 • За периодот: од 01.06. до 10.06 и од 11.09 до 30.09 - 3 дена
 • За периодот: од 11.06 до 25.06 и од 31.08 до 10.09 - 5 дена
 • За периодот: од 26.06 до 11.07 и од 23.08 до 30.08 - 7 дена
 • За периодот: 12.07 - 22.08 - 10 дена
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефон: +359 554/28 530 или +359 700 18 411 (09:00 - 17:00.).
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 554/28 530 или +359 700 18 411 (09:00 - 17:00.).
 • Валидност на ваучер: од 11 јули до 30 септември 2019 година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Атриум Бич Елените

в.с Елените, - Р. Бугарија
Тел: +****** 
(09:00 - 17:00ч)
E-mail: 
[email protected]| [email protected]
Website:victoriagroup.bg/hotel-atrium-beach

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Атриум Бич****, Елените

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.07.2019 до 30.09.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

РОЈАЛ КЛУБ ВИКТОРИЈА ЕЛЕНИТЕ ****
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ALL INCLUSIVE
РЕСТОРАНИ
ОСНОВЕН РЕСТОРАНТ КОН СООДВЕТНИОТ ХОТЕЛ
ПОЈАДОК – 7.30 – 10.00  /  РУЧЕК – 12.30 – 14.30  /   ВЕЧЕРА – 18.30 – 21.00
БИфе, салати, супи, ордевери, основни јадења, десерти, плодови, безалкохолни пијалоци, пиво, вино, кафе/ чај на појадок
A LA CARTE  РЕСТОРАНИ
                      За A LA CARTE рестораните е неопходна претходна резeрвация за денот на посета.
              Резервации се прават од 09.30 часа наутро на рецепција на соодветниот хотел.
                        Секој гостин има право при возможност на следните  посети на   A-la Cаrte ресторани
                                                                              во
зависност од  нивниот престој:
                 НЕОПХОДНИ СЕ МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ ЗА ПОСЕТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ.
v  Од  4 до 6 ноќевања-  1 А-ла карт ресторан
v  Над  7  ноќевања-    2 А-ла карт ресторани и  Над  15  ноќевања-    3 А-ла карт ресторани
А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ БОНУС КОН УСЛУГАТА ALL INCLUSIVE  И ИСХРАНАТА ВО НИВ НЕ СЕ ГАРАНТИРА!   ИСХРАНАТА СЕ ВРШИ ДОКОЛКУ ИМА СЛОБОДНИ СВОБОДНИ  МЕСТА, ЧИЈШТО БРОЈ НА КОИТО Е ОГРАНИЧЕН.
РЕСТОРАН СОЗОПОЛ – 18.00 – 22.30  / Од 15.05  до  25.09/
Бугарска национална кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
/ Брендиран алкохол и вино – платени /
               МЕДИТЕРАНСКИ РЕСТОРАНТ  – 18.00 – 22.30  /  Од 01.06 до 01.09 /
Европска кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
/ брендиран алкохол и вино – со доплата/
LA PIZZERIA IL CERVO  -   18.00 – 22.30 / От 15.05  до  25.09/
Пица и паста, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино
/ брендиран алкохол и вина – со доплата/
     
РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ ВРШИ САМО СО КУПОНИ ЗА ИСХРАНА.
ПРИ ЗАБОРАВЕНА ИЛИ ЗАГУБЕН КУПОН ВИЕ ГО ГУБИТЕ ПРАВО НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАН.
УЖИНКИ И ПИЈАЛОЦИ
СЛАТКАРНИЦА  ФИЛИПОПОЛИС –  10.30 – 22.30 /от 15.05  до 20.09/
Бисквити, слатки, вафли, сладолед, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
КОРАБЧЕТО –  10.00 – 17.00 /од 01.06 до 20.09/
Хот дог и безалкохолни пијалоци.
ГАБКАТА –  10.00 – 17.00 /од  01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци,сокови, кафе
БАР БАЗЕН АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’ – 10.00 – 17.00 /оД 01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци ,сокови,кафе,капучино, топло чоколадо
БАРОВИ
ВО  ALL INCLUSIVE ПРОГРАМАТА СЕ ПРЕДЛАГА БУГАРСКИ АЛКОХОЛ.
ЛОБИ БАР – 10.00 – 24.00
Алкохолни (Бугарски)  и безалкохолни пијалоци, пиво и вино, кафе, капучино, топло чоколадо и чај.
САЛА ЗА АНИМАЦИЈА - БРОДВЕЈ – 18.00 – 23.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
Последни нарачки до 22.45
НОЌЕН КЛУБ ГАЛАКСИ – 22.00 – 02.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
БАР БАЗЕН – 10.00 – 18.00
Пиво, безалкохолни пијалоци, кафе и чај.
АНИМАЦИЈА, СПОРТСКИ ДЕЈНОСТИ / Од 15.05 до  15.09/
Летувалиште Елените  има екипа от професионални аниматори. Дневната програма вклучува различни спортски дејности – пикадо, одбојка на плажа, аеробика, водна гимнастика, ватерполо и други.
ДЕТСКА ГРАДИНКА  –  10.00 – 12.00 / 15.00 – 17.00 / Од 15.05 до  15.09/
Клуб Аладин  прима деца од 4 до 12 години.
ФИТНЕС ЦЕНТАР – 9.00 – 19.00
БИЉАРД
Се наоѓа на нивото на централна рецепција
ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОР НА ПЛАЖАТА И ВО АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’
До исцрпување на количините
КРПА ЗА ПЛАЖА
                                           Бесплатно користење со депозит от 10 € /до исцрпување на количините/
                                                                               Крпите се добиваат на рецепција.
АКВА ПАРК АТЛАНТИДА – 09.00 – 19.00 / 01.06 – 15.09 /
Безплатно - водни лизгалки,  базени, лежалки и чадори.
        Потрошувачката на барот e бесплатна за сите All-inclusive туристи
ТЕНИС /о 01.06 - 15.09/
Бесплатно користење на терените за тенис.
Ако не располагате со сопствени ракети за тенис и топчиња, можете да изнајмите - 6 € на час
МИНИ ГОЛФ КЛУБ – 10.00 – 22.00
Бесплатно користење на голф игралиштето, за изнајмување на  стик и топчиња се плаќа депозит од 15 €.
             МИНИ ЗАБАВЕН ПАРК - 18.00 - 21.00 /неработен ден -понеделник/01.06-15.09/
Бесплатно возче за деца и возрасни, лулашки и карусел на територијата на комплексот
.
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПЛАТЕНИ ЛОКАЛИ И УСЛУГИ
.
BEACH BAR – 09.00 – 24.00/от 01.06 до 15.09/
Голем избор од коктели на брегот на Црно море.
КУГЛАЊЕ – 17.00 – 24.00/од 01.06 до 15 09/
Една игра - 5 € на човек.
ВИКТОРИЈА СПА ЦЕНТАР – 09.00 – 21.00
ВИНДСУРФ
Со дозвола, се предлага платен курс за обука - се меѓународен сертификат
СЕФ
Користењето се доплаќа се на рецепција – 3.5 € на ден. Услугата е достaпна при резервација на сеф за целиoт престоj.
ПАРКИНГ
Се плаќа на лице място – 6 € на ден. Се наоѓа до влезот на комплексот.
ВАЖНО: СИТЕ ALL INCLUSIVE ТУРИСТИ ТРЯБВА ДА НОСАТ ALL INCLUSIVE ГРИВНИ!!!
ГРИВНИТЕ СЕ ВРАЌААТ ПРИ НАПУШТАЊЕ НА ХОТЕЛОТ!
ПРИ ИЗГУБЕНА ГРИВНА – ТАКСА ЗА НОВА  15 €.