All inclusive Летување на Црно море - Викториja Груп

Еднодневен пакет на база All Inclusive во Хотел Ројал Парк****, ЕленитеЧетиризвездниот Хотел Ројал Парк се наоѓа во Ројал Викторија Клуб Елените - единственотo бугарскo одморалиште целосно свртено кон сончевата јужна страна, нудејќи многу сонце и топлина на своите гости.Убавите возвишенија на Стара планина кои овде се сретнуваат со Црното море го одржуваат воздухот свеж и пријатен дури и през најтоплите летни денови.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2117 денари (34 €)
Важи за сместување од 11 до 30 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на чадори и лежалки на плажа и базените
 • Бесплатен влез за Аквапарк
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3223 денари (52 €)
Важи за сместување
 од 31 август до 10 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на чадори и лежалки на плажа и базените
 • Бесплатен влез за Аквапарк
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 4108 денари (66 €)
Важи за сместување 
од 26 јуни до 11 јули и од 23 август до 30 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон Црно море
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на чадори и лежалки на плажа и базените
 • Бесплатен влез за Аквапарк
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 4234 денари (69 €)
Важи за сместување од 
12 jyли до 22 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон Црно море
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на чадори и лежалки на плажа и базените
 • Бесплатен влез за Аквапарк
 • Туристичка такса

Времињата се менуваат, но нашата посветеност кон усовршување на туристичкиот бизнис останува константна. Индивидуалната услуга во комбинација со автентичната и елегантна атмосфера од највисок квалитет, е заштитен знак на хотелите на Викторија груп и наш приоритет. Оваа јасна визија ни овозможува да работиме заедно поефикасно како компанија и како партнер.

Хотел Роjaл Парк комбинира уникатна архитектура, луксуз и елегантност. Високо квалификуван персонал се грижи за нашите гости 24 часа, за да им осигури незаборавен одмор и пријатни емоции. Хотелот работи на систем "All inclusive".

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Максимално сместување: двајца возрасни + едно дете или двајца возрасни + две деца
 • Деца до 1,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Едно дете од 2 до 12 годишна возраст се сместува бесплатно на дополнително легло.
 • Второ дете 2-12 год. на дополнително легло - плаќа 60% од цената за возрасен.
 • Возрасен на дополнително легло - плаќа 80% од цената на избраниот пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 554 68 960; +359 700 18411 или на e-mail: [email protected]
 • Рок за анулирање на резервации:
 • За периодот: 11 - 30.09 - 3 дена
 • За периодот: 11 - 25.06 и 31.08 - 10.09 - 5 дена
 • Валидност на ваучер: од 26 јуни до 30 септември 2019 година.
 • Паркинг - 6 € на ден
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викториja Груп

в.с Елените, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Тел: +******
E-mail: 
[email protected]
Website: www.royalpark-bg.net

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Ројал Парк****, Елените

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.07.2019 до 30.09.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

РОЈАЛ КЛУБ ВИКТОРИЈА ЕЛЕНИТЕ ****
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ALL INCLUSIVE
РЕСТОРАНИ
ОСНОВЕН РЕСТОРАНТ КОН СООДВЕТНИОТ ХОТЕЛ
ПОЈАДОК – 7.30 – 10.00  /  РУЧЕК – 12.30 – 14.30  /   ВЕЧЕРА – 18.30 – 21.00
БИфе, салати, супи, ордевери, основни јадења, десерти, плодови, безалкохолни пијалоци, пиво, вино, кафе/ чај на појадок
A LA CARTE  РЕСТОРАНИ
                      За A LA CARTE рестораните е неопходна претходна резeрвация за денот на посета.
              Резервации се прават од 09.30 часа наутро на рецепција на соодветниот хотел.
                        Секој гостин има право при возможност на следните  посети на   A-la Cаrte ресторани
                                                                              во
зависност од  нивниот престој:
                 НЕОПХОДНИ СЕ МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ ЗА ПОСЕТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ.
v  Од  4 до 6 ноќевања-  1 А-ла карт ресторан
v  Над  7  ноќевања-    2 А-ла карт ресторани и  Над  15  ноќевања-    3 А-ла карт ресторани
А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ БОНУС КОН УСЛУГАТА ALL INCLUSIVE  И ИСХРАНАТА ВО НИВ НЕ СЕ ГАРАНТИРА!   ИСХРАНАТА СЕ ВРШИ ДОКОЛКУ ИМА СЛОБОДНИ СВОБОДНИ  МЕСТА, ЧИЈШТО БРОЈ НА КОИТО Е ОГРАНИЧЕН.
РЕСТОРАН СОЗОПОЛ – 18.00 – 22.30  / Од 15.05  до  25.09/
Бугарска национална кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
/ Брендиран алкохол и вино – платени /
               МЕДИТЕРАНСКИ РЕСТОРАНТ  – 18.00 – 22.30  /  Од 01.06 до 01.09 /
Европска кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
/ брендиран алкохол и вино – со доплата/
LA PIZZERIA IL CERVO  -   18.00 – 22.30 / От 15.05  до  25.09/
Пица и паста, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино
/ брендиран алкохол и вина – со доплата/
      
РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ ВРШИ САМО СО КУПОНИ ЗА ИСХРАНА.
ПРИ ЗАБОРАВЕНА ИЛИ ЗАГУБЕН КУПОН ВИЕ ГО ГУБИТЕ ПРАВО НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАН.
УЖИНКИ И ПИЈАЛОЦИ
СЛАТКАРНИЦА  ФИЛИПОПОЛИС –  10.30 – 22.30 /от 15.05  до 20.09/
Бисквити, слатки, вафли, сладолед, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
КОРАБЧЕТО –  10.00 – 17.00 /од 01.06 до 20.09/
Хот дог и безалкохолни пијалоци.
ГАБКАТА –  10.00 – 17.00 /од  01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци,сокови, кафе
БАР БАЗЕН АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’ – 10.00 – 17.00 /оД 01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци ,сокови,кафе,капучино, топло чоколадо
БАРОВИ
ВО  ALL INCLUSIVE ПРОГРАМАТА СЕ ПРЕДЛАГА БУГАРСКИ АЛКОХОЛ.
ЛОБИ БАР – 10.00 – 24.00
Алкохолни (Бугарски)  и безалкохолни пијалоци, пиво и вино, кафе, капучино, топло чоколадо и чај.
САЛА ЗА АНИМАЦИЈА - БРОДВЕЈ – 18.00 – 23.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
Последни нарачки до 22.45
НОЌЕН КЛУБ ГАЛАКСИ – 22.00 – 02.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
БАР БАЗЕН – 10.00 – 18.00
Пиво, безалкохолни пијалоци, кафе и чај.
АНИМАЦИЈА, СПОРТСКИ ДЕЈНОСТИ / Од 15.05 до  15.09/
Летувалиште Елените  има екипа от професионални аниматори. Дневната програма вклучува различни спортски дејности – пикадо, одбојка на плажа, аеробика, водна гимнастика, ватерполо и други.
ДЕТСКА ГРАДИНКА  –  10.00 – 12.00 / 15.00 – 17.00 / Од 15.05 до  15.09/
Клуб Аладин  прима деца од 4 до 12 години.
ФИТНЕС ЦЕНТаР – 9.00 – 19.00
БИЉАРД
Се наоѓа на нивото на централна рецепција
ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОР НА ПЛАЖАТА И ВО АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’
До исцрпување на количините
КРПА ЗА ПЛАЖА
                                           Бесплатно користење со депозит от 10 € /до исцрпување на количините/
                                                                               Крпите се добиваат на рецепција.
АКВА ПАРК АТЛАНТИДА – 09.00 – 19.00 / 01.06 – 15.09 /
Безплатно - водни лизгалки,  базени, лежалки и чадори.
        Потрошувачката на барот e бесплатна за сите All-inclusive туристи
ТЕНИС /о 01.06 - 15.09/
Бесплатно користење на терените за тенис.
Ако не располагате со сопствени ракети за тенис и топчиња, можете да изнајмите - 6 € на час
МИНИ ГОЛФ КЛУБ – 10.00 – 22.00
Бесплатно користење на голф игралиштето, за изнајмување на  стик и топчиња се плаќа депозит од 15 €.
             МИНИ ЗАБАВЕН ПАРК - 18.00 - 21.00 /неработен ден -понеделник/01.06-15.09/
Бесплатно возче за деца и возрасни, лулашки и карусел на територијата на комплексот
.
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПЛАТЕНИ ЛОКАЛИ И УСЛУГИ
.
BEACH BAR – 09.00 – 24.00/от 01.06 до 15.09/
Голем избор од коктели на брегот на Црно море.
КУГЛАЊЕ – 17.00 – 24.00/од 01.06 до 15 09/
Една игра - 5 € на човек.
ВИКТОРИЈА СПА ЦЕНТАР – 09.00 – 21.00
ВИНДСУРФ
Со дозвола, се предлага платен курс за обука - се меѓународен сертификат
СЕФ
Користењето се доплаќа се на рецепција – 3.5 € на ден. Услугата е достaпна при резервација на сеф за целиoт престоj.
ПАРКИНГ
Се плаќа на лице място – 6 € на ден. Се наоѓа до влезот на комплексот.
ВАЖНО: СИТЕ ALL INCLUSIVE ТУРИСТИ ТРЯБВА ДА НОСАТ ALL INCLUSIVE ГРИВНИ!!!
ГРИВНИТЕ СЕ ВРАЌААТ ПРИ НАПУШТАЊЕ НА ХОТЕЛОТ!
ПРИ ИЗГУБЕНА ГРИВНА – ТАКСА ЗА НОВА  15 €.