All inclusive Летување на Црно море - Викториja Груп

Еднодневен пакет на база All Inclusive во Хотел Royal bay, ЕленитеХотел Royal bay се наоѓа во комплексот за одмор Викторија, во летното одморалиште Елените – близу до Сончев брег, и е единственото бугарски одморалиште целосно свртено кон сончевата јужна страна, нудејќи многу сонце и топлина на своите гости. Висејќи над морската шир, хотел Ројал Беј е незаборавна авантура за оние кои ја ценат импресивната глетка, спокојството и удобноста. Хотелот работи на системот All inclusive.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2695 денари (43 €)
важи за периодот од 08 до 30 септември
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба 
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2714 денари (44 €)
Важи за сместување од 
 01 до 07 септември
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3236 денари (52 €)
Важи за сместување од 24 
до 31 август
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3523 денари (57 €)
Важи за сместување од 
16 до 23 август
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2850 денари (46 €)
важи за периодот од 08 до 30 септември
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2831 денари (46 €)
Важи за сместување од  01 до 07 септември
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3350 денари (54 €)
Важи за сместување од 24 до 31 август
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3640 денари (59 €)
Важи за сместување од 16 до 23 август
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен и приватна плажа
 • Слободен влез во Aquapark на Атлантида (работно време 09: 00h- 19: 00h / 01.06 - 15.09.2018 /
 • Лунапарк (мини универзален парк)
 • Чадори и лежалки покрај базен, на плажа и во аква парк (до исцрпување на количините)
 • Фитнес на територијата на комплексот
 • Детска анимација - на територијата на комплексот
 • Туристичка такса

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА:

6=7 - Валидна за периодот по 08.09.2019 г. (1 бесплатно ноќевање)
12=14 - Валидна за периодот по 08.09.2019 г. (2 бесплатни ноќевања)

Четириѕвездниот хотел располага со 15 апартмани, 15 пространи фамилијарни соби, можност за 2 дополнителни кревети, и 135 двокреветни соби со можност за дополнително легло. Сите соби имаат телефон, сателитска ТВ, минибар, бања со када, фен, клима уред, противпожарен систем. Повеќето соби имаат поглед кон морето, останатите кон околните ридови над Црно море.

Летувалиштето Елените се наоѓа на 48 км од Бургас, и на 8 км од Сончев брег.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Максимално сместување: двајца возрасни + едно дете или двајца возрасни + две деца
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Едно дете од 2 до 12 годишна возраст се сместува бесплатно на дополнително легло.
 • Второ дете 2-12 г на доп.легло - плаќа 50% од цената за возрасен.
 • Возрасен на дополнително легло - плаќа 80% од цената на избраниот пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 554 68 960, +3509 700 18411 или на e-mail: [email protected]
 • Рокови за анулирање на резефрвации:
 • За периодот: 08.09 до 30.09 - 3 дена
 • За периодот: 01.09 до 07.09 - 5 дена
 • За периодот: 24.08 до 31.08 - 7 дена
 • За периодот: 10.08 до 23.08 - 10 дена
 • Валидност на ваучер: од 16 август до 30 септември 2019 година.
 • Паркинг - 6  на ден
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викториja Груп

в.с Елените, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Тел: +******
( 09:00 - 17:00ч)
E-mail: [email protected]
Website:
www.royalbay-bg.net

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Royal bay****, Елените

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.08.2020 до 30.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

РОЈАЛ КЛУБ ВИКТОРИЈА ЕЛЕНИТЕ ****

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ALL INCLUSIVE
РЕСТОРАНИ
ОСНОВЕН РЕСТОРАНТ КОН СООДВЕТНИОТ ХОТЕЛ
ПОЈАДОК – 7.30 – 10.00  /  РУЧЕК – 12.30 – 14.30  /   ВЕЧЕРА – 18.30 – 21.00
БИфе, салати, супи, ордевери, основни јадења, десерти, плодови, безалкохолни пијалоци, пиво, вино, кафе/ чај на појадок
A LA CARTE  РЕСТОРАНИ
                      За A LA CARTE рестораните е неопходна претходна резeрвация за денот на посета.
              Резервации се прават од 09.30 часа наутро на рецепција на соодветниот хотел.
                        Секој гостин има право при возможност на следните  посети на   A-la Cаrte ресторани
                                                                              во
зависност од  нивниот престој:
                 НЕОПХОДНИ СЕ МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА ПРЕСТОЈ ЗА ПОСЕТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ.
v  Од  4 до 6 ноќевања-  1 А-ла карт ресторан
v  Над  7  ноќевања-    2 А-ла карт ресторани и  Над  15  ноќевања-    3 А-ла карт ресторани
А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ БОНУС КОН УСЛУГАТА ALL INCLUSIVE  И ИСХРАНАТА ВО НИВ НЕ СЕ ГАРАНТИРА!   ИСХРАНАТА СЕ ВРШИ ДОКОЛКУ ИМА СЛОБОДНИ СВОБОДНИ  МЕСТА, ЧИЈШТО БРОЈ НА КОИТО Е ОГРАНИЧЕН.
РЕСТОРАН СОЗОПОЛ – 18.00 – 22.30  / Од 15.05  до  25.09/
Бугарска национална кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
/ Брендиран алкохол и вино – платени /
               МЕДИТЕРАНСКИ РЕСТОРАНТ  – 18.00 – 22.30  /  Од 01.06 до 01.09 /
Европска кујна, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
/ брендиран алкохол и вино – со доплата/
LA PIZZERIA IL CERVO  -   18.00 – 22.30 / От 15.05  до  25.09/
Пица и паста, алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино
/ брендиран алкохол и вина – со доплата/
       
РЕЗЕРВАЦИЈАТА НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАНИТЕ СЕ ВРШИ САМО СО КУПОНИ ЗА ИСХРАНА.
ПРИ ЗАБОРАВЕНА ИЛИ ЗАГУБЕН КУПОН ВИЕ ГО ГУБИТЕ ПРАВО НА А-ЛА КАРТ РЕСТОРАН.
УЖИНКИ И ПИЈАЛОЦИ
СЛАТКАРНИЦА  ФИЛИПОПОЛИС –  10.30 – 22.30 /от 15.05  до 20.09/
Бисквити, слатки, вафли, сладолед, алкохолни и безалкохолни пијалоци, бира и вино.
КОРАБЧЕТО –  10.00 – 17.00 /од 01.06 до 20.09/
Хот дог и безалкохолни пијалоци.
ГАБКАТА –  10.00 – 17.00 /од  01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци,сокови, кафе
БАР БАЗЕН АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’ – 10.00 – 17.00 /оД 01.06 до 15.09/
Пиво и безалкохолни пијалоци ,сокови,кафе,капучино, топло чоколадо
БАРОВИ
ВО  ALL INCLUSIVE ПРОГРАМАТА СЕ ПРЕДЛАГА БУГАРСКИ АЛКОХОЛ.
ЛОБИ БАР – 10.00 – 24.00
Алкохолни (Бугарски)  и безалкохолни пијалоци, пиво и вино, кафе, капучино, топло чоколадо и чај.
САЛА ЗА АНИМАЦИЈА - БРОДВЕЈ – 18.00 – 23.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
Последни нарачки до 22.45
НОЌЕН КЛУБ ГАЛАКСИ – 22.00 – 02.00 /од 01.06 до 15.09/
Алкохолни ( Бугарски ) и безалкохолни пијалоци, пиво и вино.
БАР БАЗЕН – 10.00 – 18.00
Пиво, безалкохолни пијалоци, кафе и чај.
АНИМАЦИЈА, СПОРТСКИ ДЕЈНОСТИ / Од 15.05 до  15.09/
Летувалиште Елените  има екипа от професионални аниматори. Дневната програма вклучува различни спортски дејности – пикадо, одбојка на плажа, аеробика, водна гимнастика, ватерполо и други.
ДЕТСКА ГРАДИНКА  –  10.00 – 12.00 / 15.00 – 17.00 / Од 15.05 до  15.09/
Клуб Аладин  прима деца од 4 до 12 години.
ФИТНЕС ЦЕНТаР – 9.00 – 19.00
БИЉАРД
Се наоѓа на нивото на централна рецепција
ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОР НА ПЛАЖАТА И ВО АКВПАРК ‘АТЛАНТИДА’
До исцрпување на количините
КРПА ЗА ПЛАЖА
                                           Бесплатно користење со депозит от 10 € /до исцрпување на количините/
                                                                               Крпите се добиваат на рецепција.
АКВА ПАРК АТЛАНТИДА – 09.00 – 19.00 / 01.06 – 15.09 /
Безплатно - водни лизгалки,  базени, лежалки и чадори.
        Потрошувачката на барот e бесплатна за сите All-inclusive туристи
ТЕНИС /о 01.06 - 15.09/
Бесплатно користење на терените за тенис.
Ако не располагате со сопствени ракети за тенис и топчиња, можете да изнајмите - 6 € на час
МИНИ ГОЛФ КЛУБ – 10.00 – 22.00
Бесплатно користење на голф игралиштето, за изнајмување на  стик и топчиња се плаќа депозит од 15 €.
             МИНИ ЗАБАВЕН ПАРК - 18.00 - 21.00 /неработен ден -понеделник/01.06-15.09/
Бесплатно возче за деца и возрасни, лулашки и карусел на територијата на комплексот
.
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПЛАТЕНИ ЛОКАЛИ И УСЛУГИ
.
BEACH BAR – 09.00 – 24.00/от 01.06 до 15.09/
Голем избор од коктели на брегот на Црно море.
КУГЛАЊЕ – 17.00 – 24.00/од 01.06 до 15 09/
Една игра - 5 € на човек.
ВИКТОРИЈА СПА ЦЕНТАР – 09.00 – 21.00
ВИНДСУРФ
Со дозвола, се предлага платен курс за обука - се меѓународен сертификат
СЕФ
Користењето се доплаќа се на рецепција – 3.5 € на ден. Услугата е достaпна при резервација на сеф за целиoт престоj.
ПАРКИНГ
Се плаќа на лице място – 6 € на ден. Се наоѓа до влезот на комплексот.
ВАЖНО: СИТЕ ALL INCLUSIVE ТУРИСТИ ТРЯБВА ДА НОСАТ ALL INCLUSIVE ГРИВНИ!!!
ГРИВНИТЕ СЕ ВРАЌААТ ПРИ НАПУШТАЊЕ НА ХОТЕЛОТ!
ПРИ ИЗГУБЕНА ГРИВНА – ТАКСА ЗА НОВА  15 €.