СПА релаксација во Огњаново - Хотел Бохема SPA***

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Бохема SPA***, ОгњановоХотел Бохема е едно од најдобрите места за одмор во Огњаново, познато по изобилството лековити минерални извори.
Во 2013 година, хотелот е комплетно реновиран за да му даде современ современ и стилски изглед. Употребата на природни материјали како дрво и камен дава чувство на хармонија со околната природа. Собите се 20 на број, хотелот има нов СПА-центар, нова кујна со поголем ресторан нова рецепција и фоаје и детско катче.
Гостите на хотел Бохема стануваат дел од семејството и заминуваат релаксирани и полни со позитивна енергија како наши пријатели!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1991 денар (32 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок на сет мени
 • Една вечера
 • Користење на 3 топли базени со минерална вода - хидромасажен (40 степени), детски (36 степени) и базен за пливање
 • Детски центар
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг

Хотел Бохема SPA *** располага располага со 2 апартмани, 4 трокреветни соби, 14 двокреветни соби, 3 базени (хидромасажен 40 степени, детски 36 степени и за пливање), сите со минерална вода за лековити цели, паркинг, ресторан, лоби бар, маса за пинг понг, бадминтон игралиште, велосипеди за планински велосипедизам, летниковец за празнични вечери и професионален рехабилитатор.
Сите соби се опремени со телевизори, бања и тоалет, спална, ноќно шкафче и огледало (за двокреветна соба / апартман има фрижидер). Собите со балкони се со поглед кон базените и реката Канина, која минува низ селцето.
Ресторанот на хотелот Бохема служи различни бугарски јадење, како и дневен појадок. Ресторанот располага со сала од 60 места, која може да се користи како конференциска сала или за семинари. Летната градина располага со 30 места, како дел од нив се наоѓаат во близина на базенот, а од страната на градината се наоѓа реката Канина. Во деноноќниот лоби бар се служат ужинки и пијалаци.
Постои тениско игралиште и мини фудбалски терен на само 6 минути со автомобил.
Локалните знаменитосни ги вклучуваат селата со зачувана предродбенска архитектура Лештен и Ковачевица,до  кои може да се стигне со автомобил за 30 минути.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Капацитет на просториите - двокреветна соба (2), трокреветна соба (2 + 1), фамилијарна соба (2 + 2) или апартман (2 + 2).
 • Деца до 6 години престојуваат бесплатно.
 • За дете од 6 до 12 години на дополнителен кревет се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • За дете над 12 години или за трето возрасно лице, се купува ваучер.
 • За сместување во луксузна просторија, доплатата е 3 € по лице на ден.
 • На ваше барање, можете да доплатите на рецепција за употреба на бањарки.
 • Резервацијата може да се откаже најмалку 3 дена пред датумот на пријавување. Во спротивно хотелот ги задржува стедствата за резервацијата.
 • Валидност на ваучерот: од 02 ноември до 22 декември 2021 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 877/67 77 34.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите својата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 877/67 77 34.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Бохема SPA***

Хотел "Бохема СПА"
с. Огњаново, Р. Бугарија

кв. Курортна зона, ул. Горни бањи 26
Рецепција:+359 ******

Управник: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-bohema.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Бохема СПА, с. Огњаново

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.11.2021 до 31.05.2022

Уште понуди:

Одмор во Мелник

Цена: 1 390ден.

Одмор во Банско

Цена: 2 133ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.