Летен одмор во Банско - Хотел Олимп, Банско

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во хотел Олимп, БанскоЛоциран на самиот почеток на Банско, хотелот Олимп може да ви биде првиот впечаток со гостопримството на прекрасниот град во пазувите на планината Пирин. Со своите неверојатни убавини и услови, градот ги поздравува своите гости во сите сезони во годината - одморот во Банско и во зимата и летото имаат шарм. Иако се наоѓа во потивок дел, хотелот е на само 2 километри од ски-лифтовите и на 5 минути пешачење од центарот на градот.

ЕДНОДНЕВЕН  ПАКЕТ: ВИП Цена: 1138 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен
 • Користење на џакузи, сауна и парна бања
 • Користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг

* Појадок се сервира на шведска маса спри повеќе од 15 гости; доколку има помалку од 15 гости појадокот е   на сет мени.
* Вечерата е на шведска маса или сет мени.

Хотелот се состои од две згради поврзани со едни со други, кои вклучуваат 30 двокреветни соби, 4 апартмани и 2 мезонети, нудејќи незаборавна атмосфера, спокојство, удобност и комфор.
Хотелот има голема летна градина со многу зеленило, каде што можете да уживате во релаксирачки одмор во текот на денот. На располагање на нашите гости е нашиот надворешен базен со посебен детски сектор. Совршено место за опуштање на сонце со освежителен пијалок! Летниот бар нуди широк спектар на топли и ладни пијалоци за сечиј вкус.
Покрај чистиот планински воздух, можете исто така да уживате во нашата надворешен скара, кадешто предлагаме традиционална балкански скара.
Во летната градината има детско катче, каде што вашите деца можат да се забавуваат додека престојувате кај нас.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 4,99 години се сместува бесплатно.
 • Две деца до 4,99 - еден бесплатно, за второто дете се  доплаќа 5 € на ден.
 • Деца од 5 до 11,99 плаќаат 9 € на ден.
 • Трет возрасен на дополнителен кревет доплаќа 12.5 € на ден.
 • Доплата за сместување во апартман - 5 € на ден.
 • Дополнување за единечна соба – 7.5 € на ден.
 • На рецепција ЗАДОЛЖИТЕЛНО се предоставува испечатен ваучер на хартија.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција.
 • • Валидност на ваучерот: од 13 јуни до 31 август 2018 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 749/88 091, +359 879/12 64 45.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Олимп, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. " Цар Симеон " № 1
Tел.: +359 ******
Тел.: +359 ******

E-mail: [email protected]
Website: hotel-olymp.net/bg/

ВИП Понудата е обезбдена од Хотел Олимп, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.06.2018 до 31.08.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.