Зимски одмор во Пампорово - Хотел Елина

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера во Хотел Елина, ПампоровоTриѕвездниот хотел Елина се наоѓа во Пампорово, на околу 300 метри од првата лифт станица и автобуската станица и 800 метри од центарот на комплексот и овозможува лесен пристап до скијачките патеки, природните атракции и туристичките рути. Хотелот се наоѓа во густа борова шума и овозможува спокојство за спокоен одмор.
Квалификуван персонал се грижи за гостите 24 часа на ден за да можете да уживате во вашиот целосен одмор!

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3918 денари (63 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, за двојно или тројно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна или трокреветна соба
 • Двa појадоци
 • Две вечери
 • Користење на внатрешен базен
 • Користење на простор за релаксација, џакузи, сауна и парна бања
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 4361 денар (70 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, за двојно или тројно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна или трокреветна соба
 • Двa појадоци
 • Две вечери
 • Користење на внатрешен базен
 • Користење на простор за релаксација, џакузи, сауна и парна бања
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5878 денари (95 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, за двојно или тројно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна или трокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на внатрешен базен
 • Користење на простор за релаксација, џакузи, сауна и парна бања
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Капацитет на просториите:
- Минимално сместување во двокреветна соба - 2 возрасни, максимум - 3 возрасни
Минимално сместување во трокреветна соба - 2 возрасни и 1 дете до 12 години и максимум 3 возрасни и 1 дете до 12 години
Оброците се на сет мени од три јадења, а при повеќе од 25 лица во хотелот - шведска маса.

Хотел Елина располага со 25 двокреветни соби и 8 соби со три кревети, опремени со парно греење, телефон, минибар, кабловска телевизија, противпожарен аларм, бањи со туш. Повеќето соби имаат балкони со прекрасен поглед на планините и ТВ кулата Снежана. Пушењето во собите не е дозволено.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Еден ваучер е за едно лице сместено во двокреветна соба, со двајца гости со полно плаќање или во трокреветна соба, со најмалку двајца гости со полно плаќање и едно дете над 2 години.
 • За сместување на дете од 2 до 12 години на редовно легло во постојана соба, на рецепција се доплаќа 18 € на ден.
 • Едно дете до 7 години се сместува бесплатно на дополнително легло на одбраниот пакет.
 • За сместување на дете од 7 до 12 години на дополнително легло се доплаќа 21 лева на ден на рецепција.
 • За сместување на дете над 12 години или трет возрасен на дополнително легло, на рецепција се доплаќа 18  на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 20 јануари до 28 февруари 2022 година.
 • Пред да го купите ваучерот потребно е да побарате бесплатни термини на телефон: Резервации: +359 888/975 341 (пон-пет 8:30-17:30 часот) или Рецепција: +359 309 58345.
 • По купувањето на ваучерот мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на кодот на ваучерот на телефон: Резервации: +359 888/975 341 (пон-пет 8:30-17:30) или Рецепција: +359 309 58345.
 • Видете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Елина

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.01.2022 до 28.02.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.