Last minute одмор во Пампорово, Бугарија - Хотел Extreme - Пампорово

50% попуст на пакети за двајца со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Extreme****, ПампоровоЧетириѕвездниот  хотел Екстрим се наоѓа во јужниот дел на туристичкото одморалиште Пампорово. Опкружен со густа зимзелени шума  со чист воздух, заситен со боров мирис инспирира искрено чувство на топлина и гостопримство и е  одлична комбинација на  идеална местоположба, модерни удобности и неповторлива услуга. Хотелот се наоѓа во центарот на еден од најубавите предели во Бугарија. Само неколку километри се наоѓаат пештерите Ѓаволски грло, Ухловица, Арамиска пештера  и Јагодинска пештера, Триградската клисура, како и прекрасните Смолјански езера.  Неповторливата  природа се дополнува од популарните и уникатни “Чудни мостови” кои се посебна  глетка особено во пролет, од Екопатеката  „кањон на Водопадите” , како и величествените Орфееви скали и кулата Снежанка! Во регионот е застапен и културниот туризам. Само на 30км. се наоѓа  Момчиловата тврдина, крепоста Заград, Асенова крепост, како и новоотворената за туристи висинска тврдина кај село Кошница, кои се едни од спомениците на тракиската култура во регионот. 

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 10112 денари (164 €) - 50% = 5056 денари (82 €)
ВИП ваучерот е за попуст за одмор за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Целодневна забава и анимација за деца
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Трансфер до ски патеките со возен ред од хотелот
 • Туристички данок
 • 9% ДДВ
 • 20% попуст на цените за ски опрема

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 15168 денари (246 €) - 50% = 7584 денари (123 €)
ВИП ваучерот е за попуст за одмор за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Целодневна забава и анимација за деца
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Трансфер до ски патеките со возен ред од хотелот
 • Туристички данок
 • 9% ДДВ
 • 20% попуст на цените за ски опрема

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: 25280 денари (410 €) - 50% = 12640 денари (205 €)
ВИП ваучерот е за попуст за одмор за двајца и вклучува:

 • Пет ноќевања во двојна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Целодневна забава и анимација за деца
 • Безжичен интернет за целиот хотел
 • Трансфер до ски патеките со возен ред од хотелот
 • Туристички данок
 • 9% ДДВ
 • 20% попуст на цените за ски опрема

Хотелот нуди удобно сместување во 42 двокреветни соби и 6 луксузни апартмани распределени на 4 спрата. Секоја соба располага со централно греење, бесплатен интернет, мини бар, телефон, телевизор, фен, бања со када и балкон со прекрасен поглед кон Родопите.

На располагање на гостите на хотелот се елегантен ресторан, лоби бар, СПА центар, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, затворен базен, рум-сервис, продавница, сала за билијард, салон за убавина, фризерски салон, детско катче, гардероба за скијање и бесплатен паркинг.

СПА центар Extreme нуди широк спектар на релаксирачки третмани, како и козметички процедури со ресторативен  ефект и благотворно влијание врз духот и телото.

Стил и удобност во комбинација со прекрасна локација и разновидност на хотелски услуги го издвојуваат хотел Extreme од другите искуства во Пампорово и го прават одлично место за една безгрижен одмор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 4.99г. се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • Дете од 5 до 11.99 години сместено на дополнително легло во двојна соба / апартман плаќа на рецепција фиксна цена од 12.5 € на вечер со појадок, вечера и СПА.
 • За деца над 12 годишна возраст или трет возрасен сместен на дополнително легло во двојна соба / апартман плаќа на рецепција фиксна цена од 15 € на вечер со вклучен појадок, вечера и СПА.
 • За сместување во апартман се доплаќа на рецепција по 20 € на ноќевање.
 • Валидност на ваучер: од 09 до 21 декември 2015 година.
 • Потребна е претходна резервација на e-mail [email protected]или тел: +359 879 93 33 08.
 • Анулирање и промена на резервација може да се прави минимум 5 дена пред датумот на сместување. При непојавувањето на резервиран датум ваучерот се смета за ништовен.
 • Ваучерите можат да се комбинираат!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Extreme - Пампорово

Хотел Extreme****
к.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook: Hotel Extreme - Pamporovo
Website:
www.hotel-extreme.bg
Skype: hotel_extreme

ВИП Понуди за одмор од нашиот партнер - Хотел Extreme**** Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.12.2015 до 21.12.2015

Уште понуди:

Одмор во Мелник

Цена: 1 390ден.

Одмор во Банско

Цена: 2 133ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.