Одмор во Пампорово - Хотел Елица

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Елица, Пампорово

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Елица, Пампорово

Изберете пакет

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Елица, Пампорово (од 05 до 20 декември 2020 г.)

Цена: 885 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Елица, Пампорово (од 21 до 23 декември 2020 г. и од 02 до 27 јануари 2021 г.)

Цена: 1201 ден.
Купете
Валидност 14.06.2021 - 31.08.2021
Цена на човек/ден 628.84 ден.ден/ човек
Местоположба Пампорово
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред датата на истекување на понудата.
 • Ваучерет е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно во соба со двајца возрасни на база ноќевање, но не користи дополнително легло.
 • За дете од 6 до 11.99 години се доплаќа 8 € на ден.
 • За трет вoзрасeн се купува ваучер.
 • Валидност на ваучера: от 15 јуни до 31 август 2021 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни дати и места на телефон: +359 30/ 958 394, +359 879/ 93 83 02.
 • По  купувањето на ваучерите требва да ја потврдите Вашата резервация, диктирајќи го кодот на ваучерите на телефон: +359 30 958 394, +359 879/ 93 83 02.
 • Видете ги сите Општи услови.

Гр. Пампорово, Р. Бугарија
Ул. Рајковски ливади

Тел: +359 30/ 958 394
Моб: +359 879/ 93 83 02
E-mail: [email protected]
Website: www.elitza.info

ВИП Понудата  е обезбедена од Хотел Елица***, Пампорово

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Елица, Пампорово

Изберете пакет

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Елица, Пампорово (од 05 до 20 декември 2020 г.)

Цена: 885 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Елица, Пампорово (од 21 до 23 декември 2020 г. и од 02 до 27 јануари 2021 г.)

Цена: 1201 ден.
Купете
Валидност 14.06.2021 - 31.08.2021
Цена на човек/ден 628.84 ден.ден/ човек
Местоположба Пампорово
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред датата на истекување на понудата.
 • Ваучерет е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно во соба со двајца возрасни на база ноќевање, но не користи дополнително легло.
 • За дете од 6 до 11.99 години се доплаќа 8 € на ден.
 • За трет вoзрасeн се купува ваучер.
 • Валидност на ваучера: от 15 јуни до 31 август 2021 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни дати и места на телефон: +359 30/ 958 394, +359 879/ 93 83 02.
 • По  купувањето на ваучерите требва да ја потврдите Вашата резервация, диктирајќи го кодот на ваучерите на телефон: +359 30 958 394, +359 879/ 93 83 02.
 • Видете ги сите Општи услови.

Гр. Пампорово, Р. Бугарија
Ул. Рајковски ливади

Тел: +359 30/ 958 394
Моб: +359 879/ 93 83 02
E-mail: [email protected]
Website: www.elitza.info

ВИП Понудата  е обезбедена од Хотел Елица***, Пампорово

Хотел Елица се наоѓа во одморалиштето Пампорово, јужно од врвот "Снежанка", на 1620 метри надморска височина, Меѓу вековните борови и зимзелената шума, на 10 километри северно од градот  Смолјан. Климата е планинска, со чуствително  средоземноморско влијание, зимата е мека и снежна, без долги заладувања, летото е свежо и влажно, а есента е  долга и топла.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 629 денари (10 €)
ВИП ваучера е за ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни  и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Детско катче
 • Интернет
 • Паркинг

Сместување: Хотелот Елица располага со 10 двокреветни соби со спална или со два поединечни кревети, бесплатна телевизија и безжичен интернет, купатило, фен и балкон. Има седум  апартмани погодни за сместување на тројца луѓе- спална соба, кревет, софа, мини фрижидер, бесплатна телевизија и безжичен интернет, DVD или видео, купатило, фен. Три  двособни  апартмани кои располагаат со спална, детска соба, бесплатна телевизија и безжичен интернет, купатило, фен. Хотелот располага со централно греење. Нудиме и детско креветче и столче за хранење. Во близина на хотелот се наоѓа луксузна  алпска вила со 3 спални со можност за дополнителен  кревет, секоја спална има  бања, фен и телевизија, комплетно опремена кујна, трпезарија, дневна соба со камин, остаклена тераса, машина за перење, пегла, самостојно парно, телевизија, безжичен интернет и DVD.
Ресторани и барови: Во ресторанот на хотел Елица ќе бидете пријатно изненадени од квалитетната услуга, широкиот  избор на безалкохолни и алкохолни  пијалоци, храна од месната родопска и Бугарската национална кујна.
Хотелор располага со: ресторан, фитнес, сауна, џакузи, бања со кал, конференциска сала, паркинг, организира екскурзии, детски кампови, игралиште, билијард, транспорт до скијачките патеки и објекти.
Карактеристики во собите: бања, туш кабина, фен, балкон, сателитска ТВ,
во апартманите има  целосно опремена кујна, DVD, камин, парно, безжичен интернет.
Хотел 'Елица' располага со сопствен паркинг. Хотел 'Елица' се наоѓа на 2 километри од скијачките патеките и лифтовите. Располагаме со конференциска сала со безжичен интернет, мултимедија и озвучување.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред датата на истекување на понудата.
 • Ваучерет е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно во соба со двајца возрасни на база ноќевање, но не користи дополнително легло.
 • За дете од 6 до 11.99 години се доплаќа 8 € на ден.
 • За трет вoзрасeн се купува ваучер.
 • Валидност на ваучера: от 15 јуни до 31 август 2021 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни дати и места на телефон: +359 30/ 958 394, +359 879/ 93 83 02.
 • По  купувањето на ваучерите требва да ја потврдите Вашата резервация, диктирајќи го кодот на ваучерите на телефон: +359 30 958 394, +359 879/ 93 83 02.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Елица

Гр. Пампорово, Р. Бугарија
Ул. Рајковски ливади

Тел: +359 30/ 958 394
Моб: +359 879/ 93 83 02
E-mail: [email protected]
Website: www.elitza.info

ВИП Понудата  е обезбедена од Хотел Елица***, Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.06.2021 до 31.08.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.
All Inclusive Light пакетoт вклучува: 
 • Појадок на сет мени (08:00 - 10:00ч); 
 • Ручек на сет мени (12:00 - 14:00ч); 
 • Попладневна ужина на сет мени (15:30 - 16:30ч); 
 • Вечера на сет мени (19:00 - 22:00ч).
 • Појадок: од 08ч. до 10:00 ч. со следното мени: јајца, кашкавал, сирење, колбаси, масло, џем, мед, леб, чај или кафе
 • Ручек: од 12:00ч. до 14:00ч. со следното мени: супа или таратор, готвено јадење, десерт, леб. по 1 број: мин. вода, јогурт или чаша пиво по избор.(или сув пакет за скијачките патеки + 1 мин. вода)
 • Попладневна ужина: от 15:30 ч. до 16:30 ч. со следното мени: чај, кафе, слатки или пици
 • Вечера: от 19:00 до 22:00 со следното мени: основно јадење, десерт, мин. вода по 1 број: водка, или ракија или чаша вино по избор.