Одмор во Пампорово Бугарија - Комплекс Forest Glade

Еднодневен пакет со појадок во студио или апартман + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, ПампоровоАпарт-хотел Форест Глејд (Forest Glade) е лоциран на 1540 метри надморска височина во зимското одморалиште со најмногу сончеви денови во Европа - Пампорово. Се наоѓа во мирна и тивка шумска област, што е предуслов за вистински одмор. Опкружен е од мали планински вили кои придонесуваат за убавината и идилата на пејсажот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 995 денари (16 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Релакс-центар специјализиран за балнеолошки терапии и вклучува:
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес сала
 • Студио за масажи
 • Џакузи
 • Минерален базен со вода од Беденските минерални бањи
 • Базен со минерали и соли од Егејско море
 • Паркинг
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Детско катче
 • 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1359 денари (22 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Релакс-центар специјализиран за балнеолошки терапии и вклучува:
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес сала
 • Студио за масажи
 • Џакузи
 • Минерален базен со вода од Беденските минерални бањи
 • Базен со минерали и соли од Егејско море
 • Паркинг
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Детско катче
 • 9% ДДВ

Максимално сместување во студио: двајца возрасни
Максимално сместување во апартман: двајца возрасни + две деца до 12 години или тројца возрасни

Апартманите и собите, 50 на број, се стилски опремени, пријатни и топли, опремени со кабловска телевизија и безжичен интернет. Апартманите располагаат со кујна, опремени со неопходната бела техника и прибори.
На располагање на гостите се ресторанот, кој нуди карактеристични јадења за регионот, лоби бар во префинет современ стил, соба за игри, Релакс-центар (финска сауна, парна бања, фитнес-сала, студио за масаюи, џакузи, солен базен и лековит базен со минерална вода), надворешен базен со џакузи (функционира во летно време) и катче за скара, претворајќи го одморот во едно вистинско задоволство. Гостите го користат надворешниот паркинг на хотелот.
Релакс-центарот во хотел Форест Глејд е единствениот во Пампорово со минерална вода. Овде  ќе откриете два лековити базени со два вида минерална вода.
Првиот базен е солен и се користи за таласотерапија. Димензии на базенот се 2м х 2,5 м. Водата во него во со ист состав како водата во Егејското Море. Соли и менералите во овој базен се доставуваат од солници во близина на градот Кавала во Грција.
За водата во Егејското Море:
Соли и минерали од морската вода се впиваат од порите на кожата и ја полнат. Еве некои од најважните состојки и нивната функција:
- Магнезиум - го забавува процесот на стареење;
- Калциум – ги забрзува реконструктивните процеси на кожата, обезбедува заштита од инфекции и ги чисти токсините од организмот;
- Сулфур - ја штити кожата од воспаленија;
- Бром - делува како антисептик;
- Силициум – ги зајакнува капиларите и го стимулира растот на косата; - Фосфор - гарантира здрави нокти, коса и заби.Таласотерапијата има и географска димензија - различни места на планетата и локалните климатски услови прават ја морската вода погодна за лекување (и профилактика) на одредени болести.
Водата во Егејското Море - 33 грама сол на литар во природна средина, има исклучително добар општ рекреативен ефект врз организмот.
Вториот Базен е со вода од минерални извори на с. Беден (20 километри западно од Пампорово). Димензии на базенот се 2м х 5,5 м.
Водата извира со температура + 73С. При користење за надворешно балнеотерапии и балнеопрофилактика (по темперирање на водата до 38-42 степени) има благотворно влијание при следните болести:
Гихт, Дегенеративни и воспалителни (во ремисија) заболувања на зглобовите (артрозоартрити, спондилартрити, коксартрози, ревматоиден артритис, анкилозен спондилартрит и др.); заболувања на периферниот нервен систем (дископатија, радикулити, плексити, полирадикулоневрити и др.); ортопедски болести (за раздвижување кај пострауматско и постоперативни состојби на локомоторниот апарат); хронични гастроинтестинални заболувања (хронични гастритис и гастродуоденити, ентерит и ентероколити); хронични црнодробни болести (камен на жолчка, холециститис, дискинезија на жолчните патишта, хронични хепатити и др .; гинеколошки заболувања (аднексити, ендометритис и др.); дерматолошки заболувања (хронични неспецифични дерматитис и др.), многу добро влијае врз функциите на машкиот полов систем.

За време на летната сезона, љубителите на планинскиот туризам, ,може да уживаат во уникатни туристички правци. Растојанието од Форест Глејд до: Врв Снежана - 8 km; с. Левочево - 5 км; храм Св. Пантелејмон - 6 км; гр. Смолјан - 10 километри; Пештера Ухловица - 36 километри; Пештера Ѓаволски грло - 55 км; Пештера Јагодина - 53 километри; Чудните мостови - 43 км; Кањонот на водопадите - 16 километри; Момчиловата тврдината - 24 км; Смолјанските езера - 11 километри.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи шри минимум две ноќевања.
 • Деца до 4 години се сместуваат и хранат бесплатно.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло доплаќа 2.5 € за ноќевање со појадок..
 • Возрасен во апартман доплаќа доплаќа 4 € за ноќевање со појадок.
 • Исхраната е на шведска маса. Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено сет-мени.
 • Резервација се менува или анулира без казни до 5 дена пред датумот на сместување, при непочитување на роковите за поништување хотелот има право да задржи сума во износ од 1 ноќевање.
 • Валидност на ваучер: од 01 октомври до 31 ноември 2019 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 877/69 88 99.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Forest Glade

Пампорово, Р. Бугарија
Моб: +359 8******
Email: [email protected]
Website: www.forestglade.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Апарт-хотел Forest Glade

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.10.2019 до 24.11.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.