На скијање во Пампорово - Хотел Камена, Пампорово

Пакети со појадок и вечера + СПА во хотел Камена*** Хотел и Ресторант, ПампоровоХотел „Камена“ се наоѓа во центарот на одморалиштето Пампорово, среде живописната природа на Родопите, на 1650м. надморска височина и на сртот на планината со неверојатен поглед на прекрасниот планински венец. На само 3-4 минути пешачење од хотелот се сите атракции и ресторани во срцето на Пампорово, но истовремено е на многу мирно место. Хотел „Каменоа“ комбинира се неопходно  за целосен одмор во природа.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1959 денари (32 €)
ВИП ваучерот е ЕДНО лице, при двојно или тројно сместување и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна или трокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на сауна и парна бања (со претходна нарачка)
 • Трансфер  до скијачките патеки
 • Wi Fi Интернет
 • Фитнес
 • Бесплатен паркинг за гостите на хотелот / ограничен број места/
 • Туристичка такса и осигурување,  9% ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3792 денари (61 €)
ВИП ваучерот е ЕДНО лице, при двојно или тројно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна или трокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Користење на сауна и парна бања (со претходна нарачка)
 • Трансфер  до скијачките патеки
 • Wi Fi Интернет
 • Фитнес
 • Бесплатен паркинг за гостите на хотелот / ограничен број места/
 • Туристичка такса и осигурување,  9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5688 денари (92 €)
ВИП ваучерот е ЕДНО лице, при двојно или тројно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна или трокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на сауна и парна бања (со претходна нарачка)
 • Трансфер  до скијачките патеки
 • Wi Fi Интернет
 • Фитнес
 • Бесплатен паркинг за гостите на хотелот / ограничен број места/
 • Туристичка такса и осигурување,  9% ДДВ

Храната се служи на шведска маса или на сет мени / во зависност од пополнетоста на хотелот /

Хотелот е отворен преку целата година и располага со 8 комфорни студија, 13 трокреветни и 21 двокреветна соба. Сите простории се елегантно опремени и имаат телефон, опремен мини-бар, бокал, кабловска телевизија, интернет, бања со туш кабина со луксузна козметика.
Студијата имаат спална , софа во дневната соба (софа кревет), луксузна бања со туш кабина или хидромасажна када. Двокреветните и трокреветните соби имаат два/три редовни кревети. Повеќето соби имаат балкон.
На располагање на гостите се:
Класичен ресторан со капацитет од 80 седишта, кој служи појадок и вечера на шведска маса;
Таверна во традиционален бугарски стил со 100 седишта и камин, во која се подготвуваат јадења од националната кујна и родопски специјалитети (меса на скара и на ражен, печено свинско месо, јагнешко на скара, качамак, пататник, сарми од винова лоза и зелка итн.) .
ВИП сала за 14-16 лица, просториjа за пушaчи;
Лоби бар со камин, кој дава пријатна атмосфера, удобност и топлина, како и неверојатен поглед на планината. Тој нуди широк спектар на топли пијалоци и алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Дополнителни услуги:
➢ Бесплатни сефови за скапоцености на рецепција;
➢ Загреана просторија за складирање на сопствена ски опрема;
➢ Паркинг;
➢ Спа зона со сауна, парна бања, џакузи, фитнес, студио за масажа;
➢ Wi-Fi во сите соби и заеднички простории на хотелот;
➢ Детско игралиште со забавни игри;
Хотелот Камена нуди бесплатен распореден шатл до и од Ски центар 1 и 2.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при двојно сместување во двокреветна соба или при тројно сместување во трокреветна соба.
 • Дете до 11,99 години на редовно легло во двокреветна соба, користи 40% попуст од цената за возрасен.
 • Трет возрасен или дете над 12 години, сместено на дополнително легло во двокреветна соба, користи 20% попуст од цената на редовен кревет.
 • Прво дете до 6,99 години на дополнително легло во двокреветна соба се сместува бесплатно.
 • Прво дете од 7 до 11,99 години на дополнително легло во двокреветна соба, доплаќа 8 € на ден.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 879/41 35 13, +359 879/41 35 15 и +359 879/41 35 12.
 • Валидност на понудата: од 03 февруари до 5 март 2022 година.
 • Видете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Камена, Пампорово

Хотел Камена, Пампорово 4780, Р. Бугарија
Моб: Резервации: +359 ******
Рецепција: +359 ******

E-mail: [email protected]
Website: www.kamena-pamporovo.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Камена, Пампорово!

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.02.2022 до 05.03.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.