Нова година во Арбанаси Бугарија - Парк Хотел Арбанаси****

Дводневен или тридневен пакет со појадоци + празнична новогодишна вечера во Парк хотел Арбанаси****Парк Хотел Арбанаси **** е хотел со четири ѕвездички лоциран во архитектонскиот резерват Арбанаси со прекрасен панорамски поглед кон старата бугарска престолнина - градот Велико Трново.

Парк Хотел Арбанаси ќе ве воодушеви со извонредна атмосфера и домашен комфор секогаш кога сте далеку од дома.
Модерно опремени соби и апартмани со уникатен поглед ќе го направат вашиот престој незаборавна авантура.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11660 денари (189 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба без балкон
 • Два појадоци
 • Вечера на тристепено мени
 • Новогодишна вечерa на 31 декември
 • Празничен бранч појадок на 1 јануари
 • Топол панорамски базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • WiFi
 • Паркинг

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11976 денари (194 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба со балкон
 • Два појадоци
 • Вечера на тристепено мени
 • Новогодишна вечерa на 31 декември
 • Празничен бранч појадок на 1 јануари
 • Топол панорамски базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • WiFi
 • Паркинг

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 13240 денари (215 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба без балкон
 • Три појадоци
 • Вечера на тристепено мени
 • Новогодишна вечерa на 31 декември
 • Празничен бранч појадок на 1 јануари
 • Топол панорамски базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • WiFi
 • Паркинг

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 13872 денари (225 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба со балкон
 • Три појадоци
 • Вечера на тристепено мени
 • Новогодишна вечерa на 31 декември
 • Празничен бранч појадок на 1 јануари
 • Топол панорамски базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • WiFi
 • Паркинг

Со својата живописна градина и разновидни рекреативни и деловни објекти, хотелот е совршено место за одмор, деловни патувања и за секој приватен или корпоративен настан.

СОБИ / АПАРТМАНИ
Парк Хотел Арбанаси располага со 17 стандардни соби, 10 супериор простории, 3 панорамски студија и 2 апартмани.
Собите и апартманите ги нудат следните удобности:

Два одделни кревети / еден двоен кревет
Фотеља (на растегнување)
Канапе на растегнување (во супериор собите и во апартманите)
За најалите – детско креветче
Централна климатизација (греење / ладење)
LCD телевизор (сателитска)
Мини бар
Телефон
Када со туш / туш кабина
Фен
Балкон (не во сите соби)

Парк Хотел Арбанаси ги нуди сите хотелски услуги на своите клиенти според стандардите на хотел со четири ѕвездички. Во комбинација со единствената локација на хотелот во Арбанаси и условите за релаксација, посетителите имаат можност да доживеат незаборавни моменти и со себе да понесат добри спомени за нивниот престој.

Единствена локација во Арбанаси со директен поглед на ридот Царевец и градот Велико Трново;
Локација во централна Бугарија - подеднакво достапни од сите страни;
Модерна спа центар;
Фитнес;
Тениско игралиште
Пинг понг
Пространа градина со поглед на Велико Трново;
Загреан затворен - отворен базен
Лоби бар со исклучителен амбиент;
24-часовна рецепција;
Главен ресторан со тераса;
Билјард и пинг-понг;
Масажи;
Собна услуга;
Мултифункционална сала (со мултимедијална опрема);
Паркинг (на затворено);
Надворешно игралиште со реквизити за деца;
Сместување во двокреветни соби, апартмани и апартмани кои нудат хотелски услуги со стандард со четири ѕвездички.

Услови на понудата

 • Ваучерот за ВИП мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни
 • Дете до 3 години се сместува бесплатно
 • За дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет, се плаќа 95 € за дводневен пакет или 110 € за тридневен пакет.
 • Трет возрасен на дополнителен кревет плаќа 125 за дводневен пакет или 155 € за тридневен пакет.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефон: +359 62 523 000, +359 882/02 74 20 или e-mail: [email protected]
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2021г. до 02 јануари 2022 година
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк Хотел Арбанаси****

Арбанаси, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Тел: +359 ******

е-mail: [email protected]
Website: www.parkhotelarbanassi.com
Facebook: Спа Хотел Арбанаси

ВИП Понудата е обезбедена од Парк хотел Арбанаси****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2021 до 02.01.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.