Нова година во Петрич Бугарија - СПА Хотел БАЦ - Петрич

Новогодишни пакети со појадок и вечера во Хотел Бац 4*, ПетричСПА Хотел БАЦ 4 * е еден од најубавите хотели во сончевиот Петрич. Вгнезден во подножјето на  планината Беласица. Петрич е на 15 км од границаta со Грција и na 22 км од границата со Македонија. Тој им нуди на своите гости ;етириѕвезден луксуз, пресоздаден во уникатна атмосфера и одлична услуга. Убав и стилски, хотелот нуди се што треба за одмор, како и за разни деловни настани - коктели, презентации, конгреси и тим-билдинг, свадби и родендени.

ТРИДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 15421 денари (250 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во стандардна двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една гала вечера на 31.12.2020 г. со богата музичка програма со ооркестар и Новогодишно шоу
 • Базен со топла минерална вода 
 • Фитнес сала
 • Парна бања
 • Сауна
 • Обезбедуван паркинг
 • Широкопојасен безжичен интернет
 • Туристички данок и ДДВ

ТРИДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 16684 денари (270 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во стандардна луксузна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една гала вечера на 31.12.2020 г. со богата музичка програма со ооркестар и Новогодишно шоу
 • Базен со топла минерална вода
 • Фитнес сала
 • Парна бања
 • Сауна
 • Обезбедуван паркинг
 • Широкопојасен безжичен интернет
 • Туристички данок и ДДВ

ТРИДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 19845 денари (322 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една гала вечера на 31.12.2020 г. со богата музичка програма со ооркестар и Новогодишно шоу
 • Базен со топла минерална вода
 • Фитнес сала
 • Парна бања
 • Сауна
 • Обезбедуван паркинг
 • Широкопојасен безжичен интернет
 • Туристички данок и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 18928 денари (307 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во стандардна двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една гала вечера на 31.12.2020 г. со богата музичка програма со ооркестар и Новогодишно шоу
 • Базен со топла минерална вода
 • Фитнес сала
 • Парна бања
 • Сауна
 • Обезбедуван паркинг
 • Широкопојасен безжичен интернет
 • Туристички данок и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 20192 денари (327 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во стандардна луксузна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една гала вечера на 31.12.2020 г. со богата музичка програма со ооркестар и Новогодишно шоу
 • Базен со топла минерална вода
 • Фитнес сала
 • Парна бања
 • Сауна
 • Обезбедуван паркинг
 • Широкопојасен безжичен интернет
 • Туристички данок и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 23352 денари (379 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои една гала вечера на 31.12.2020 г. со богата музичка програма со ооркестар и Новогодишно шоу
 • Базен со топла минерална вода
 • Фитнес сала
 • Парна бања
 • Сауна
 • Обезбедуван паркинг
 • Широкопојасен безжичен интернет
 • Туристички данок и ДДВ

Во егзотичниот ресторан со 120 места ќе најдете голем број на јадења подготвени со чисти еколошки производи од регионот. Егзотичната градина ќе ве импресионира со над 30 сорти гулаби и зајачиња.
Бањата ќе придонесе за вашата релаксација со најразлични масажи, сауна, парна соба, фитнес сала. Вие исто така ќе можете да уживате во професионални масажи со соодветна доплата.
Недалеку од хотелот има забележителности како што се куќата музеј Баба Ванѓа и градскиот музеј по Историја во Петрич. Можете да ги посетите областа Рупите и храмот Баба Ванѓа „Св. Петка Бугарска“, тврдината на Цар Самуил, манастирот „Преподобна Стоја“, тврдината „Хераклеја Синтика“, како и најмалиот град во Бугарија - Мелник.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице, при сместени двајца возрасни до соодветниот тип просторија.
 • Деца под 6 години - бесплатно сместување.
 • Деца од 6 до 12 години на дополнително легло - 50% од цената за возрасен.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2020 год. до 02 јануари 2021 година.
 • Потребна е претходна резервација пред да набавите ваучер на +359 888/090 910.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел БАЦ - Петрич

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2020 до 02.01.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.