Летување на Црно море во Поморие - Апарт Хотел Блу Беј Палас

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Апарт Хотел Блу Беј Палас, ПомориеАпарт Хотел Блу Беј Палас е нов апартмански комплекс од затворен тип. Комплексот се наоѓа на почетокот на град Поморие (месноста Кротирја) - во најспокојниот  дел, на самиот морски брег. Опкружен е од природен боров парк, којшто создава атмосфера на комфор и релаксација. Комплексот се состои од 4 згради, изградени во модерен медитерански стил.
За своите гости компплексот предлага целосно опремени студиа и апартмани со една, две или три спални, со различна големина, дизајнирани во неколку внатрешни решенија. Повеќето од апартманите имаат прекрасен поглед кон морето и блиската борова шумичка.

EДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1770 денари (28 €) - 50% = 885 денари (14 €)
Важи за сместување 
15 маj до 11 јуни
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во студио или апартман
 • Едeн појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса

EДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2212 денари (36 €) - 50% = 1106 денари (18 €)
Важи за сместување од 
12 до 25 јуни и од 06 до 26 септември
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во студио или апартман
 • Едeн појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса

EДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2654 денари (43 €) - 50% = 1327 денари (21.5 €)
Важи за сместување од 
26 јуни до 09 јули и од 26 август до 05 септември
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во студио или апартман
 • Едeн појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса

EДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 3160  денари (50 €) - 50% = 1580 денари (25 €)
Важи за сместување од 
10 јули до 25 август
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во студио или апартман
 • Едeн појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса

Понудата е валидна при минимум две ноќевања!

Максимално сместување во просториите:

• студио – 2 лица;
• стан со 1 спална соба – 4 лица;
• стан со 2 спални – 6 лица.

На располагање на гостите се голем надворешен базен, лежалки за релаксација и сончање, надворешен бар со богат асортиман од одлични коктели, ресторан со отворен надворешен дел, којшто предлага традиционални бугaрски јадења и вкусни специјалитети.
Блискиот парк и свежиот морски ветрец ги освежува гостите на комплексот во жешките летни денови. Во парк зоната има специјално катче за оние кои сакаат да направат пикник и скара. За љубителите на водените спортови, пловењето и риболов  има прекрасна можност - морето во реонот е мирно и чисто. Во непосредна близина се наоѓаат најубавите плажи во Поморие.
Апарт хотелот "Блу Беј Палас" е омилено место за одмор на семејства со деца поради лесниот пристап до плажите, мирното Море со плитко дно, детско катче, детски базен, можноста да се подготвуваат омилените јадења на децата во кујните на студиата и апартманите или да имаат се храните  во добрата кујна во ресторанот на хотелот.
На 10 минути пешачење од комплексот се наоѓа "Новиот град", со продавници, кафулиња, ресторани и друга најразновидна забава, како и автобуската станица за "Стариот град" и другите блиски одморалишта, како и до блискиот град Бургас.
Комплексот нуди:
• Рецепција
• Ресторан и кафе
• Паркинг и подземна гаража
• Детско катче
• Отворен базен со детска секција и зона за лежалки
• Парк зона за одмор
• Скара
• Лифт во секој влез
• 24-часовно обезбедување
• Кабловска телевизија
• Бесплатен Wi-Fi интернет пристап
• Трансфери

Не пропуштајте да ги посетите и:
• познатото Поморијско Езеро;
• Единствениот од ваков вид во Бугарија и на Балканскиот Полуостров специјализиран Музеј на солта;
• Единствената тракиска куполна гробница;
• Архитектонскиот резерват "Стари поморијски куќи";
• Споменикот на Пејо Јаворов;
• Средновековната црква - "Преображение Господово";
• Храмот "Рождество на Пресвета Богородица";
• Манастирот "Свети Ѓорѓи";
• Историскиот музеј;
• и да ги пробате неверојатните вина на поморијските винарии.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 години сместени на дополнително легло во двокреветна соба плаќаат 80% од цената на пакетот на рецепција.
 • Деца над 12 години или трет возрасен купуваат ваучер.
 • Доплата за користење на клима уред (по желба) - 2.5 € за 24 часа.
 • Исхраната е на шведска маса.
 • Валидност на ваучер: од 15 мај до 26 септември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 885/ 70 98 89.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 885/ 70 98 89.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт Хотел Блу Беј Палас

Поморие, Р. Бугарија
месност Кротирја
Тел: 
+359 ******
Е-маил: [email protected]

ВИП Понудата за одмор на Црно море 2020 е обезбедена од Апарт Хотел Блу Беј Палас, Поморие

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.05.2020 до 26.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.