Велигден на Црно море - Гранд хотел Поморие 5*

Велигденски пакети со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Поморие 5*ГРАНД ХОТЕЛ ПОМОРИЕ се наоѓа во црноморското одморалиште Поморие, на15 минути од меѓународниот аеродром Бургас и 15 минути од најголемото црноморско одморалиште Сончев Брег.
Хотелот се наоѓа помеѓу бреговите на Поморското Езеро и Црно Море и е уникатна комбинација на хотелски комплекс, здравствен и велнес центар, фудбалски стадион и спортска сала.

ЕДНОДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5404 денари (87 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

(цената важи при минимум ШЕСТ ноќевања)

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на внатрешен рехабилитирачки базен со сол, сауна, руска бања, парна соба, турска бања, патека Кнејп,туш ведро, сала за фитнес, џакузи и простории за релаксација
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Сеф
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5751 денар (93 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

(цената важи при минимум ПЕТ ноќевања)

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на внатрешен рехабилитирачки базен со сол, сауна, руска бања, парна соба, турска бања, патека Кнејп,туш ведро, сала за фитнес, џакузи и простории за релаксација
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Сеф
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 6130 денари (99 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

(цената важи при минимум ЧЕТИРИ ноќевања)

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на внатрешен рехабилитирачки базен со сол, сауна, руска бања, парна соба, турска бања, патека Кнејп,туш ведро, сала за фитнес, џакузи и простории за релаксација
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Сеф
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ЕДНОДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 6478 денари (105 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

(цената важи при минимум ТРИ ноќевања)

Едно ноќевање
Еден појадок
Една вечера
Користење на внатрешен рехабилитирачки базен со сол, сауна, руска бања, парна соба, турска бања, патека Кнејп,туш ведро, сала за фитнес, џакузи и простории за релаксација
Бесплатен Wi-Fi
Сеф
Туристичко осигурување и ДДВ

 

* ДВОЈНА СОБА:
Максимално сместување -2 возрасни и едно дете до 11,99 години / три возрасни

* СЕМЕЈНА СОБА:
Максимално сместување -2 возрасни и 2 деца до 11,99 години / 3 возрасни и едно дете

* Единствен во Бугарија внатрешенбазен со солена вода базен со вода од извор Поморие. Оваа вода извира од 70м. под земја, што ја одредува нејзината чистота. Водата е многу посолена од морската вода и има изразени лековити својства. Го подобрува имунитетот и делува релаксирачки за целото тело. Таа е погодна за третман на болки во колената, зглобовите на колкот, половината, 'рбетот.

Гранд хотелот Поморие се наоѓа на плажите на Црно море во североисточниот дел на Поморие и располага со внатрешен минерален базен со солена вода. Има медицински центар за рехабилитација на спа и велнес со третмани со кал и масажи. Бесплатен Wi-Fi е обезбеден во целиот комплекс. На располагање на гостите има пијано бар, бар на плажа и скај бар.

Сите сместувачки капацитети вклучуваат балкон со поглед кон морето, кабловска телевизија, клима уред, дневна, биро, минибар и сеф. Бањите се со када или туш, фен, бањарки, папучи и бесплатни тоалети.

Доручек и вечера се служат во главниот ресторан на хотелот Гранд Поморие. Другите ресторани на хотелот нудат интернационална и азиска кујна. Хотелот располага со фудбалско игралиште, сала за фитнес, тениско игралиште и мини-голф. Исто така, има 3 базени на отворено и детски базен.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни во двокреветна соба.
 • Деца до 2 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 2. до 12 години на дополнителен кревет во двокреветна соба - се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Децата од 12 години или трет возрасен плаќаат 70% од цената на пакетот.
 • Сите доплати се прават на рецепцијата.
 • Валидност на ваучер: од 29 април до 09 мај 2021 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на: +35 889 20 6666.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите резервацијата со тоа што ќе го диктирате вашиот број на ваучер на: +359 889 20 6666.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Гранд хотел Поморие 5*

8200 Поморие
ул. Проф. Стојанов 5
Тел: +359 
******
Email: [email protected]
Website: grandhotelpomorie.com

ВИП Понудата е обезбедена од Гранд Хотел Поморие*****, Поморие!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.04.2021 до 09.05.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.