Летување на Црно море во Поморие - Апарт-Комплекс Пенелопа Палас

Еднодневен пакет со појадок во Апарт комплекс Пенелопа Палас, ПомориеPenelope Palace Apartments се наоѓа на 7 километри од аеродромот во Бургас и 15 километри северно од центарот на градот Бургас. Комплексот е стратешки лоциран на самиот крај на јужната плажа во Поморие, која овозможува директен пристап до песочната плажа. Местото е тивко и мирно, што е гаранција за спокоен  одмор. Модерната архитектура, поволната клима и традиционалното гостопримство можат да станат дел од вашиот незаборавен одмор во Пенелопе Палас во секое време од годината.

Важи од 20 април до 31 мај и од 16 септември до 30 октомври:

1. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (2 + 1): ВИП цена: 2275 денари (37 €)

2. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТУДИО ЛУКС (2 + 1): ВИП цена: 2686 денари (43 €)

3. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО АПАРТМАН ПАРК (2 + 2, 3 + 0): ВИП цена: 2876 денари (46 €)

4. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО АПАРТМАН МОРЕ (2 + 2, 3 + 0): ВИП цена: 3160 денари (51 €)

Важи од 01 до 30 јуни и од 26 август до 15 септември:

5. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (2 + 1): ВИП цена: 2749 денари (44 €)

6. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТУДИО ЛУКС (2 + 1): ВИП цена: 3097 денари (50 €)

7. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО АПАРТМАН ПАРК (2 + 2, 3 + 0): ВИП цена: 3286 денари (53 €)

8. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО АПАРТМАН МОРЕ (2 + 2, 3 + 0): ВИП цена: 3697 денари (60 €)

Важи од 1 јули до 25 август:

9. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (2 + 1): ВИП цена: 3034 денари (49 €)

10. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО СТУДИО ЛУКС (2 + 1): ВИП цена: 3508 денари (57 €)

11. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО АПАРТМАН ПАРК (2 + 2, 3 + 0): ВИП цена: 3697 денари (60 €)

12. ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО АПАРТМАН МОРЕ (2 + 2, 3 + 0): ВИП цена: 4045 денари (65 €)

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во избраниот тип на соба
 • Еден појадок
 • Надворешен базен, чадори и лежалки на територијата на комплексот до исцрпување на количините во текот на летната сезона
 • Термална зона: Сауна, парна бања, џакузи, авантуристички туш; Фитнес
 • Интернет
 • Туристичка такса и осигурување
 • 9% ДДВ

Комплексот Пенелопе Палас нуди елегантни двокреветни соби, студија дизајнирани како мали апартмани за две и апартмани со една спална соба за луѓе кои ја ценат удобноста и луксузот. Студијата и апартманите импресионираат со луксузен ентериер кој комбинира висококвалитетни ткаенини, мебел и удобности за да создадат вистинска оаза на спокојство и хармонија. Разновидноста на опции за сместување и различните стилови на мебел гарантирано ќе ги задоволат дури и гостите со највисоки барања.
На располагање на гостите во комплексот се:
Надворешен базен со детски сектор
Ресторан со летна градина и панорамски поглед на море
Рецепција со лоби бар
Подземен паркинг
Relax & Wellness
Фитнес
Детско игралиште покрај базен и плажа
Конференциска сала опремена со потребната опрема
Сала за банкети
Првокласните удобности и беспрекорната услуга го прават комплексот во Поморие логичен избор за секој кој бара бескомпромисен квалитет, исклучителна елеганција, одмерен луксуз и гостопримлива атмосфера, без разлика дали е во посета на Поморие за бизнис или задоволство.
Добредојдовте!

Услови на понудата

 • Ваучерот важи за едно лице, за двојно или тројно сместување.
 • Едно дете под 5 години се сместува бесплатно на дополнително легло со 2 возрасни.
 • Дете од 5 до 11,99 години на дополнително легло со појадок доплаќа 10 € на ден.
 • Трет возрасен на дополнително легло со појадок доплаќа 15 € на ден.
 • Вечера за возрасни -15 ; вечера дете од 2,99 до 11,99 години - 9 €.
 • Сеф на рецепција: 3  на ден
 • Покриен паркинг простор по можност со претходна резервација: 10  на ден.
 • Отворен паркинг со претходна резервација: 10 лева на ден.
 • Ослободување на просториите после 11:30 до 18:00 часот, по можност - 30 .
 • Домашни миленици до 5 кг. (на барање) - 5  на ден.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепцијата на хотелот при пријавувањето.
 • Пријавување после 15:00 часот, одјавување до 11:30 часот.
 • Рокови за откажување:
 • до 31 мај: 1 ден.
 • од 01 до 30 јуни: 3 дена.
 • од 1 јули до 25 август: 4 дена.
 • Валидност на ваучер: од 20 април до 30 октомври 2022 година.
 • Пред да купите ваучер, прашајте за слободни места на телефон: +359 876/829 980 (од 9:00 до 18:00 часот), +359 596/29 800 или на е-пошта: [email protected].
 • По купувањето на ваучерот мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на вашиот ваучер на телефон: +359 876/829 980 (од 9:00 до 18:00 часот), +359 596/29 800 или на е-пошта: rezerv @ penelopepalace. eu.
 • Видете ги сите одредби и услови.

 

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт-Комплекс Пенелопа Палас

Гр. Поморие, Р. Бугарија
Кв. Свети Георги
Тел. р
ецепција (24 часа) +359 ******
Тел. 
маркетинг и резервции (од 9:00 am до 18:00 pm) ******
Тел. менаџер
 (от 9:00 am до 18:00 pm) +359 ******
e-mail: [email protected]

 

ВИП Понудата е обезбедена од Апарт-Комплекс Пенелопа Палас, Поморие

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.04.2022 до 30.10.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.