Летен одмор на Црно море во Приморско - Семеен хотел Вермона

Еднодневен пакет во Семеен Хотел Вермона, Приморско



Хотел Вермона е луксузен хотел лоциран на 50 метри од плажите на Црно море со прекрасна панорама кон северната градска плажа на Приморско.
Близината до центарот на градот (350 метри), спокојот, тишината и љубезната услуга се предности на хотелот. Семеен хотел "Вермона" -гр.Приморско  се наоѓа на 50 метри од песочните дини со неверојатен морски поглед во тивок и мирен регион.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 553 денари (9 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Базен
 • Чадор и лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот располага со 30 соби, комплетно опремени, секоја со тераса, тип веранда со поглед кон морето и кон базенот според типот просторија.Собите се со еден, два или три кревети - 11 двокреветни соби / луксузни соби / со нов луксузен мебел со клима и поглед кон северната градска плажа или базен, 6 соби / СТАНДАРД / -3 кревети + 1 дополнително легло / поглед кон северната градска плажа /; 6  соби / СТАНДАРД / -2 кревети + 2 дополнителни легла / поглед кон базен /; 6 соби / СТАНДАРД / -2 кревети + 1 дополнително легло / поглед кон базен / и 1 еднокреветна соба / СТАНДАРД / со поглед кон базен.

Градот Приморско е се наоѓа на мал полуостров помеѓу прекрасниот залив Стамополу и ѓаволскиот залив. Се наоѓа на 50 км. јужно од Бургас. Крајбрежен панорамски пат го поврзува градот со сите црноморски населби - Китен, Дјуни, Созопол, Бургас, Несебар, Варна и др. Релјефот на Приморско е уникатен со различноста и убавината. Двете пространи плажи со чисти и фин песок се опколени со песочни дини. Плажите се со вкупна површина 1045 илјади метри квадратни. Климата на регионот е континентално - медитеранска, а тоа значи едно сончево и топло лето со свежи дневни ветрови и релативно високи ноќни температури. Просечната јули температура е 23-24 ° С.Максималните температури ретко надминуваат 32-33 ° C. Сферата на туризмот е најразвиена во структурата на општинската економија. Овде се предлагаат услови за различни видови туризам-не само основно рекреативен, а исто така и културен, екотуризам, селски, риболовен, ловен, спортски и др.Поради атрактивноста на туристичката населба има засилен инвестициски процес и развој на градежната индустрија. Природата донираше одморалиштата со разновидни и уникатни природни ресурси. Од витално значење за развојот на туризмот се плажите со вкупна површина 1045 илјади метри квадратни, а вклучувајќи ги и заштитените песочни дини и плажи општо се 523 илјади метри квадратни.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст или трети возрасен за ноќевање плаќаат 5 € на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 30 јуни и од 01 до 15 септември 2019 година.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 888/55 15 04.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 888/55 15 04.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Вермона

Хотел Вермона
Гр. Приморско, Р. Бугарија
Ул. Лагуна №3
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotelvermona.com

ВИП Понудата за Црно море 2019 е обезбедена од нашиот партнер Хотел Вермона, град Приморско.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.06.2019 до 15.09.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.