Летување на Црно море во Приморско - Хотел Свети Стефан, Приморско

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Свети Стефан, ПриморскоХотел "Свети Стефан" се наоѓа во тивок и спокоен дел на туристичкиот град Приморско, на околу 200 метри од северната плажа на градот. Центарот на туристичкиот гратче, каде се концентрирани сите атракции, ресторани, барови и продавници е само околу 5 минути пешачење од хотелот.
Хотел "Свети Стефан" располага со сите удобности за пријатен летен одмор. Зградата на пет спрата е со современ дизајн, кој комбинира прекрасна архитектура и практичност.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1043 денари (17 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

(Важи за периодот од 01 до 15 јуни и од 06 до 30 септември)

 • Едно ноќевање 
 • Еден појадок
 • Надворешен базен, чадор и лежалки
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1059 денари (17 €)
ВИП Ваучерот е за 
едно лице и вклучува:

(Важи за периодот од 01 до 15 јуни и од 06 до 30 септември)

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен, чадор и лежалки
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1169 денари (19 €)
ВИП Ваучерот е за 
едно лице и вклучува:

(Важи за периодот од 16 до 30 јуни од 28 август до 05 септември)

 • Едно ноќевање 
 • Еден појадок
 • Надворешен базен, чадор и лежалки
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1248 денари (20 €)
ВИП Ваучерот е за 
едно лице и вклучува:

( Важи за периодот од 16 до 30 јуни од 28 август до 05 септември)

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен, чадор и лежалки
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1406 денари (23 €)
ВИП Ваучерот е за 
едно лице и вклучува:

(Важи за периодот од 01 до 10 јули)

 • Едно ноќевање 
 • Еден појадок
 • Надворешен базен, чадор и лежалки
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1485 денари (24 €)
ВИП Ваучерот е за 
едно лице и вклучува:

(Важи за периодот од 01 до 10 јули)

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен, чадор и лежалки
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1643 денари (26 €)
ВИП Ваучерот е за четири лица и вклучува:

(Важи за периодот од 11 јули до 27 август)

 • Едно ноќевање 
 • Еден појадок
 • Надворешен базен, чадор и лежалки
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1722 денари (28 €)
ВИП Ваучерот е за четири лица и вклучува:

(Важи за периодот од 11 јули до 27 август)

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен, чадор и лежалки
 • Wi-fi во заедничките простории на хотелот

На располагање на гостите се ресторан во кој се служи појадок, ручек и вечера на шведска маса, и таверна во балкански стил. Пристапот до спратовите во хотелот се остварува преку панорамски лифт.
Во двојните соби сместување е на два одделни редовни кревети, како по потреба има можност и за трето дополнително легло. Стандардниот мебел вклучува уште гардеробер, биро, ноќни шкафчиња.

Надворешен базен со лежалки и чадори околу него, како и џакузи се достапни на оние кои сакаат да пливаат и на љубителите на сончањето.

За чување на вредности на рецепција предлагаме сеф со доплата. Пегла и даска за пеглање се обезбедуваат на барање од рецепција. Wi Fi конекција има во лоби барот на хотелот.

Услови на понудата

 •   Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, но при максимална пополнетост на редовните кревети, при минимум две ноќевања.
 • Дете до 11,9 год. сместено на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба се сместува бесплатно.
 • За дете до 11,99 год. сместено со еден возрасен во двокреветна соба на редовно легло се доплаќа 50%. Второ дете до 11.99 год. се сместува бесплатно.
 • За еден возрасен со две деца до 11,9г. во двокреветна соба 2 + 1- се потребни два ваучери.
 • Двокреветна соба; - Капацитет на двокреветна соба 2 + 1- 2 редовни кревети + 1 дополнително легло на растегнување
 • При пополнетост под 20% од капацитетот нво хотелот оброците може да бидат по претходно избрано мени.
 • Пакетот започнува со вечера на денот на пристигнување, а завршува со ручек на денот на заминување.
 • Сместување после 14:30 часот. Напуштање на собите до 11:30 часот. Престојот потоа се плаќа по цени на рецепција.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 876 68 32 83, 0876/28 36 83.
 • Валидност на ваучер: 01 јуни до 30 септември 2020 година.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Свети Стефан, Приморско

Приморско, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: 
www.ststefan.holiday

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел „Свети Стефан”

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.06.2020 до 30.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All Inclusive:

08:00-10:00ч. појадок на шведска маса- топли пијалоци, млеко, сок, вода, чај, јајца, колбаси, млечни продукти, житарки, сезонски зеленчуци и овошје, десерти и др.
13:00-14:30ч. ручек на шведска маса- супа, топли предјадења, готвени јадења, скара, салати, сезонски зеленчуци и овошје, десерти и др.
18:30-20:30ч. вечера на шведска маса- салати, скара, готвени јадења од бугарската и европска кујна, сезонски зеленчуци и овошје, десерти и др.
Пијалци на бар од 10:00 до 22:00ч- топли пијалоци, сокови, вода, газирани пијалоци од диспенсер, наливно пиво, бугарски алкохол, вино