Одмор крај Разлог - Хотел Севън Сийзънс

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Seven Seasons, Бања, РазлогSeven Season Hotel се наоѓа во прекрасната долина Разлог, на половина пат помеѓу Банско и с. Бања. Комплексот е отворен преку целата година и е идеално место за релаксирање на скијачки и велнес паузи, меѓу прекрасната природа на Пирин и далеку од градската бучава и бурниот секојдневен живот. Хотел Seven Seasons има геотермална минерална вода, што го прави идеално место за најразлични процедури и третмани со вода.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио (33-47 квадратни метри при минимум 2 гости) или семејно студио (53 квадратни метри при минимум 3 гости)
 • Еден појадок на шведска маса / сет мени
 • Надворешен и внатрешен базен со минерална вода
 • Надворешно џакузи
 • Надворешен детски базен со минерална вода
 • Сауна
 • Паркинг
 • Зона за игри
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет пристап
 • Туристичко осигурување, туристичка такса 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1422 денари (23 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио (33-47 квадратни метри при минимум 2 гости) или семејно студио (53 квадратни метри при минимум 3 гости)
 • Еден појадок на шведска маса / сет мени
 • Една вечера на шведска маса / сет мени
 • Надворешен и внатрешен базен со минерална вода
 • Надворешно џакузи
 • Надворешен детски базен со минерална вода
 • Сауна
 • Паркинг
 • Зона за игри
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет пристап
 • Туристичко осигурување, туристичка такса 9% ДДВ

* Сервирање: За повеќе од 25 гости во хотелот, ние нудиме исхрана на шведска маса. За помалку од 25 гости исхраната е на сет-мени.
* Надворешните базени се достапни за време на летната сезона.

* Максимален капацитет (главни + помошни кревети):
- Студио - 2 + 1, 2 + 2 или 3
- Семејно студио - 2 + 2, 3 + 2, 4 + 2, 5 + 1
-  Семеен апартман 53-68 кв.м. за 4 гости - 4/4 + 2/4 + 3/5/3 + 5/4 + 4
- Апартман со две спални 79-89 квадратни М. За 4 гости -4 + 2/4 + 3

Пријавување во хотелот Seven Seasons е по 14:00 часот, а собите се достапни до 12:00 часот, а во недела се достапни и, ако е можно, можете да закажете подоцнежно одјавување без дополнителни трошоци.
Во хотелот Седум сезони може да ги користите следниве услуги:
- Шатл до ски-лифт - По претходно барање се врши шатл-служба до ски-лифтот и ски-патеките (со доплата);
- Масажи и терапии - можете да ги искористат предностите на различни масажи и телесна терапија (со доплата);
- Табела фудбал, пинг-понг, електронски игри, итн;
- Плаќање со картички - прифаќаме плаќања со кредитни и дебитни картички;
- Рум сервис - услуга во соба е на располагање
- миење и пеглање;
- Екскурзии и тури - По претходна нарачка, се организираат екскурзии и тури до блиските историски и природни знаменитости во регионот. За нашите гости организираме екскурзии во Банско, Разлог, Добринище, Добарско, итн., Посета на Паркот на танцувачки мечка во Белица, патување до врво Безбег, риболов на пастрмки итн.
- Јавање на коњи - на коњаничката база во селото Бања
- Велосипеди;
- Домашни миленици - домашни миленици се дозволени со доплата.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Деца од 0 до 5,99 години - бесплатно на база на пакетот на родители.
 • Деца од 6 до 12 години – се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Возрасен на доп. кревет - 20% попуст на цената на ваучер.
 • Домашни миленици до 5 кг – 5 € дневно, само со претходна нарачка и писмена потврда од хотелот.
 • За сместување во семеен апартман или апартман со две спални, се купуваат најмалку 4 ваучери и се доплаќа 30 € на ден на рецепција.
 • Сите доплати се вршат на рецепција по пристигнувањето.
 • Полиса за откажување:
 • До 7 дена пред датумот на пристигнување - нема казна.
 • 6-1 дена пред пристигнување – се наплаќа сума во износ од 1 ноќевање за делнични денови и 2 ноќевања за резервации за викенд.
 • NoShow – при непојавување за резервација хотелот ја задржува целата сума.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/209 178.
 • Валидност на ваучерот за периодот од 19 август до 06 декември 2019 година.
 • Погледнете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Севън Сийзънс

Разлог, Р. Бугарија
С. Бања 2778
Месност Бански Ливади (главен пат за Банско)
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: sevenseasons.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 19.08.2019 до 06.12.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.