Одмор крај Разлог - Хотел Seven seasons

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет во СТУДИО со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Цена: 1580 ден.
Купете

Еднодневен делничен пакет во АПАРТМАН со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Цена: 1738 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет во СТУДИО со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Цена: 1738 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет во АПАРТМАН со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Цена: 1896 ден.
Купете
Валидност 01.11.2021 - 31.03.2022
Цена на човек/ден 1580 - 1896 ден.ден/ човек
Местоположба Разлог
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени двајца возрасни жо студио или при четворица сместени во апартман..
 • Деца од 0 до 5,99 години - бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • Деца од 6 до 12 години – се доплаќа 13 € на ден.
 • Возрасен на доп. кревет - доплаќа 20 € на ден.
 • Домашни миленици до 5 кг – 5 € дневно, само со претходна нарачка и писмена потврда од хотелот.
 • За сместување во стандарден апартман  се купуваат минимум 2 ваучери и се доплаќа 5 € на човек на ден на рецепција.
 • За сместување во семеен апартман или апартман со две спални, се купуваат минимум 4 ваучери и се доплаќа 5 € на човек на ден на рецепција.
 • Сите доплати се вршат на рецепција по пристигнувањето.
 • Полиса за откажување:
 • До 7 дена пред датумот на пристигнување - нема казна.
 • 6-1 дена пред пристигнување – се наплаќа сума во износ од 1 ноќевање за делнични денови и 2 ноќевања за резервации за викенд.
 • NoShow – при непојавување за резервација хотелот ја задржува целата сума.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/209 178.
 • Валидност на ваучерот за периодот од 01 ноември до 30 декември 2021г. и од 03 јануари до 31 март 2022 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Погледнете ги сите Општи услови.

Разлог, Р. Бугарија
С. Бања 2778
Месност Бански Ливади (главен пат за Банско)
Тел: +359 879/ 209 178
E-mail: [email protected]
Website: sevenseasons.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог!

Еднодневен пакет со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет во СТУДИО со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Цена: 1580 ден.
Купете

Еднодневен делничен пакет во АПАРТМАН со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Цена: 1738 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет во СТУДИО со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Цена: 1738 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет во АПАРТМАН со појадок во Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог

Цена: 1896 ден.
Купете
Валидност 01.11.2021 - 31.03.2022
Цена на човек/ден 1580 - 1896 ден.ден/ човек
Местоположба Разлог
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени двајца возрасни жо студио или при четворица сместени во апартман..
 • Деца од 0 до 5,99 години - бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • Деца од 6 до 12 години – се доплаќа 13 € на ден.
 • Возрасен на доп. кревет - доплаќа 20 € на ден.
 • Домашни миленици до 5 кг – 5 € дневно, само со претходна нарачка и писмена потврда од хотелот.
 • За сместување во стандарден апартман  се купуваат минимум 2 ваучери и се доплаќа 5 € на човек на ден на рецепција.
 • За сместување во семеен апартман или апартман со две спални, се купуваат минимум 4 ваучери и се доплаќа 5 € на човек на ден на рецепција.
 • Сите доплати се вршат на рецепција по пристигнувањето.
 • Полиса за откажување:
 • До 7 дена пред датумот на пристигнување - нема казна.
 • 6-1 дена пред пристигнување – се наплаќа сума во износ од 1 ноќевање за делнични денови и 2 ноќевања за резервации за викенд.
 • NoShow – при непојавување за резервација хотелот ја задржува целата сума.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/209 178.
 • Валидност на ваучерот за периодот од 01 ноември до 30 декември 2021г. и од 03 јануари до 31 март 2022 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Погледнете ги сите Општи услови.

Разлог, Р. Бугарија
С. Бања 2778
Месност Бански Ливади (главен пат за Банско)
Тел: +359 879/ 209 178
E-mail: [email protected]
Website: sevenseasons.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог!

Seven Season Hotel се наоѓа во прекрасната долина Разлог, на половина пат помеѓу Банско и с. Бања. Комплексот е отворен преку целата година и е идеално место за релаксирање на скијачки и велнес паузи, меѓу прекрасната природа на Пирин и далеку од градската бучава и бурниот секојдневен живот. Хотел Seven Seasons има геотермална минерална вода, што го прави идеално место за најразлични процедури и третмани со вода.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1580 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио (33-47 квадратни метри при минимум 2 гости) или семејно студио (53 квадратни метри при минимум 3 гости)
 • Еден појадок на шведска маса / сет мени
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Зона за игри
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет пристап
 • Туристичко осигурување, туристичка такса 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (28 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман (47-58 квадратни метри при минимум 2 гости) или семеен апартман(53-68 квадратни метри при минимум 4 гости)
 • Еден појадок на шведска маса / сет мени
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Зона за игри
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет пристап
 • Туристичко осигурување, туристичка такса 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (28 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио (33-47 квадратни метри при минимум 2 гости) или семејно студио (53 квадратни метри при минимум 3 гости)
 • Еден појадок на шведска маса / сет мени
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Зона за игри
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет пристап
 • Туристичко осигурување, туристичка такса 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1896 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман (47-58 квадратни метри при минимум 2 гости) или семеен апартман(53-68 квадратни метри при минимум 4 гости)
 • Еден појадок на шведска маса / сет мени
 • Внатрешен базен со минерална вода
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Зона за игри
 • Детско катче
 • Wi-Fi интернет пристап
 • Туристичко осигурување, туристичка такса 9% ДДВ

* Максимален капацитет (главни + помошни кревети):
- Студио - 2 + 1, 2 + 2 или 3
- Семејно студио - 2 + 2, 3 + 2, 4 + 2, 5 + 1
-  Семеен апартман 53-68 кв.м. за 4 гости - 4/4 + 2/4 + 3/5/3 + 5/4 + 4
- Апартман со две спални 79-89 квадратни М. За 4 гости -4 + 2/4 + 3

Пријавување во хотелот Seven Seasons е по 14:00 часот, а собите се достапни до 12:00 часот, а во недела се достапни и, ако е можно, можете да закажете подоцнежно одјавување без дополнителни трошоци.
Во хотелот Седум сезони може да ги користите следниве услуги:
- Шатл до ски-лифт - По претходно барање се врши шатл-служба до ски-лифтот и ски-патеките (со доплата);
- Масажи и терапии - можете да ги искористат предностите на различни масажи и телесна терапија (со доплата);
- Табела фудбал, пинг-понг, електронски игри, итн;
- Плаќање со картички - прифаќаме плаќања со кредитни и дебитни картички;
- Рум сервис - услуга во соба е на располагање
- миење и пеглање;
- Екскурзии и тури - По претходна нарачка, се организираат екскурзии и тури до блиските историски и природни знаменитости во регионот. За нашите гости организираме екскурзии во Банско, Разлог, Добринище, Добарско, итн., Посета на Паркот на танцувачки мечка во Белица, патување до врво Безбег, риболов на пастрмки итн.
- Јавање на коњи - на коњаничката база во селото Бања
- Велосипеди;
- Домашни миленици - домашни миленици се дозволени со доплата.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени двајца возрасни жо студио или при четворица сместени во апартман..
 • Деца од 0 до 5,99 години - бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • Деца од 6 до 12 години – се доплаќа 13 € на ден.
 • Возрасен на доп. кревет - доплаќа 20 € на ден.
 • Домашни миленици до 5 кг – 5 € дневно, само со претходна нарачка и писмена потврда од хотелот.
 • За сместување во стандарден апартман  се купуваат минимум 2 ваучери и се доплаќа 5 € на човек на ден на рецепција.
 • За сместување во семеен апартман или апартман со две спални, се купуваат минимум 4 ваучери и се доплаќа 5 € на човек на ден на рецепција.
 • Сите доплати се вршат на рецепција по пристигнувањето.
 • Полиса за откажување:
 • До 7 дена пред датумот на пристигнување - нема казна.
 • 6-1 дена пред пристигнување – се наплаќа сума во износ од 1 ноќевање за делнични денови и 2 ноќевања за резервации за викенд.
 • NoShow – при непојавување за резервација хотелот ја задржува целата сума.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/209 178.
 • Валидност на ваучерот за периодот од 01 ноември до 30 декември 2021г. и од 03 јануари до 31 март 2022 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Погледнете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Seven seasons

Разлог, Р. Бугарија
С. Бања 2778
Месност Бански Ливади (главен пат за Банско)
Тел: +359 879/ 209 178
E-mail: [email protected]
Website: sevenseasons.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Seven Seasons, Бања, Разлог!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.11.2021 до 31.03.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.