Одмор во Банско - Хотел Риверсајд, Банско

Дводневен или тридневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел РиверсајдСместен во подножјето на Пирин планина, Хотел Риверсајд **** гр. Банско, ви овозможува да уживате 365 дена во годината на неверојатни природни предели, пријатно комбинирани со удобност и комфор, во добра услуга со насмевка и професионализам. За љубителите на кулинарските искушенија нудиме различни национални и Европски јадења. СПА центарот се протега на површина од 1580 м2. Во него ќе најдете голем топол базен, џакузи, сауна, парна бања и солариум кои во комбинација со различните масажи и третмани ќе помогнат на секој гостин да заборави на стресот и бурното секојдневие.
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на центарот на градот и стариот дел на убавото планинско гратче Банско. Основниот ски лифт сe наоѓа на само неколку минути оддалеченост. За Вашиот комфор обезбедуваме бесплатен превоз до ски лифтот во зимската сезона.
Хотелот предлага квалитетна услуга и исклучително пријатна атмосфера.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3634 денари (59 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Два ручеци (сув пакет)
 • Две вечери со чаша вино или наливно пиво
 • Планински поход со водич до пиринското езеро Окото (времетраење 2-3 часа, лесна патека за и за планинари почетници)
 • СПА-центар со внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и индивидуално СПА
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4582 денари (74 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три ручеци (сув пакет)
 • Три вечери со чаша вино или наливно пиво
 • Планински поход со водич до пиринското езеро Окото (времетраење 2-3 часа, лесна патека за и за планинари почетници)
 • СПА-центар со внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и индивидуално СПА
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Локацијата на хотелот ви дава можност да ја почувствувате историјата на градот, да се прошетате по автентичните тесни калдрмени улички, како и да ги посетите многубројните традиционални таверни и ресторани. Уникатниот хотелски дизајн и атмосфера, во комбинација со хармонијата и спокојството на градот се совршена комбинација за Вашиот незаборавен престој во Банско.

Хотелот располага со:

 • 80 стилски декорирани соби и мезонети
 • Лоби-бар
 • СПА-центар со внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и индивидуално СПА
 • Перална
 • Паркинг
 • Детска соба
 • Безжичен интернет
 • Конференциска сала за 50 луѓе

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Дете до 6.99 год. возраст детето се сместува бесплатно.
 • За деца од 7 до 11.99 год. возраст на дополнително легло се доплаќа 50% од цената на пакетот.
 • За лица над 12 год. возраст на дополнително легло се доплаќа 70% од цената на пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 јули до 31 август 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 886/ 58 15 14.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 886/ 58 15 14.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Риверсајд, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
ул. „Глазне” 37
Моб: +359 
******
Е-Mail: [email protected]
Website:riversidehotelbansko.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - хотел Риверсајд ****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.07.2018 до 31.08.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.