Одмор во Банско - Хотел Риверсајд, Банско

Eднодневен пакет со поjадок + СПА во Хотел Риверсајд, БанскоСместен во подножјето на Пирин планина, Хотел Риверсајд **** гр. Банско, ви овозможува да уживате 365 дена во годината на неверојатни природни предели, пријатно комбинирани со удобност и комфор, во добра услуга со насмевка и професионализам. За љубителите на кулинарските искушенија нудиме различни национални и Европски јадења. СПА центарот се протега на површина од 1580 м2. Во него ќе најдете голем топол базен, џакузи, сауна, парна бања и солариум кои во комбинација со различните масажи и третмани ќе помогнат на секој гостин да заборави на стресот и бурното секојдневие.
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на центарот на градот и стариот дел на убавото планинско гратче Банско. Основниот ски лифт сe наоѓа на само неколку минути оддалеченост. За Вашиот комфор обезбедуваме бесплатен превоз до ски лифтот во зимската сезона.
Хотелот предлага квалитетна услуга и исклучително пријатна атмосфера.

БОНУС: ​
7=6 При резервации за шест ноќевања добивате бесплатно седмо 
ноќевање со вклучен појадок!

ЕДНОДНЕВЕН  ПАКЕТ: VIP цена: 1390 денари (22 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Цената важи за периодот од 6.12 до 28.12.2019г. и од 10.03. до 15.04.2020 г.

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Кафе, чај и безалкохолни пијалоци за "Добредојде"
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • 15% попуст од цената на сите масажи и процедури, солариум, амам
 • 15% попуст од цената за опрема за скијање или скијачки инструктор
 • Детско катче
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Ваучер со 5% попуст за сите хотели од ланецот Астери хотелс
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН  ПАКЕТ: VIP цена: 1928 денари (31 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Цената важи за периодот од 02.01. до 19.01. и от 25.02. до 09.03.2020г.

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Кафе, чај и безалкохолни пијалоци за "Добредојде"
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • 15% попуст од цената на сите масажи и процедури, солариум, амам
 • 15% попуст од цената за опрема за скијање или скијачки инструктор
 • Детско катче
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Ваучер со 5% попуст за сите хотели од ланецот Астери хотелс
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН  ПАКЕТ: VIP цена: 2180 денари (35 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

Цената важи за периодот од 20.01. до 24.02.2020г.

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Кафе, чај и безалкохолни пијалоци за "Добредојде"
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • 15% попуст од цената на сите масажи и процедури, солариум, амам
 • 15% попуст од цената за опрема за скијање или скијачки инструктор
 • Детско катче
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Ваучер со 5% попуст за сите хотели од ланецот Астери хотелс
 • Туристичка такса

*БОНУС: При резервација за три ноќевања, добивате бесплатен пилинг на лице - еднократно за престојот.
*При резервација за 
четири ноќевањадобивате безплатна масажа - еднократно за престојот.

*Појадокот и вечерата се служат на шведска маса или на сет мени (во зависност од пополнетоста во хотелот).

*Доплата на рецепција за исхрана на база ALL INCLUSIVE - 10 € на човек на ден.

Локацијата на хотелот ви дава можност да ја почувствувате историјата на градот, да се прошетате по автентичните тесни калдрмени улички, како и да ги посетите многубројните традиционални таверни и ресторани. Уникатниот хотелски дизајн и атмосфера, во комбинација со хармонијата и спокојството на градот се совршена комбинација за Вашиот незаборавен престој во Банско.

Хотелот располага со:

 • 80 стилски декорирани соби и мезонети
 • Лоби-бар
 • СПА-центар со внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и индивидуално СПА
 • Перална
 • Паркинг
 • Детска соба
 • Безжичен интернет
 • Конференциска сала за 50 луѓе

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување. Резервации се примаат при минимум две ноќевања за преку неделата и при минимум три ноќевања за викенд.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно без да користат дополнително легло.
 • За деца од 2 до 5.99 год. на дополнително легло се доплаќа 10 € на ден на база на пакетот или 15 € за ALL Inclusive.
 • За деца од 6 до 11.99 годишна возраст се доплаќа  12.5 € на ден на база на пакетот или 18 € за ALL Inclusive.
 • За деца над 12 годишна возраст и трет возрасен се доплаќа  23 € на ден на база на пакетот или 28 € за ALL Inclusive.
 • Доплата за сместување во семејна соба - 13 € на ден.
 • Доплата за сместување во дуплекс соба со балкон - 10 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 06 декември 2019 г. до 15 април 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Риверсајд, Банско

Гр. Банско, р. Бугарија
ул. „Глазне” 37
Моб: +359 
******
Е-Mail: [email protected]
Website:riversidehotelbansko.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - хотел Риверсајд ****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.12.2019 до 15.04.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма на All Inclusive:

- 08:00 - 10:00 часа - Појадок на шведска маса или сет мени +  кафе, чај и сок .

- 12:30 - 14:00 часот - Ручек на шведска маса или сет мени

- 16:00 - 17:00 часот - Попладневна ужина

- 19:00 - 21:00 часот - Вечеря на блок маса или сет меню.

- 12:00 - 21:00 часот - кафе, чај, сокови, бугарски алкохол, вино и пиво

Програмата започнува со попладневна ужина и завршува со ручек во денот на заминувањето.

При помалку од 20 гости, исхраната се врши на сет мени. Секоја нарачка надвор од пакетот All inclusive се наплаќа дополнително.