Одмор во Банско - Хотел Риверсајд****

Тридневен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Риверсајд, БанскоСместен во подножјето на Пирин планина, Хотел Риверсајд **** Банско, ви овозможува да уживате 365 дена во годината на неверојатни природни предели, пријатно комбинирани со удобност и комфор, во добра услуга со насмевка и професионализам. За љубителите на кулинарските искушенија нудиме различни национални и Европски јадења. СПА центарот се протега на површина од 1580 м2. Во него ќе најдете голем топол базен, џакузи, сауна, парна бања и солариум кои во комбинација со различните масажи и третмани ќе помогнат на секој гостин да заборави на стресот и бурното секојдневие.
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на центарот на градот и стариот дел на убавото планинско гратче Банско. Основниот ски лифт сe наоѓа на само неколку минути оддалеченост. За Вашиот комфор обезбедуваме бесплатен превоз до ски лифтот во зимската сезона.
Хотелот предлага квалитетна услуга и исклучително пријатна атмосфера.

ТРИДНЕВЕН  ПАКЕТ: VIP цена: 7110 денари (115 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери 
 • Кафе, чај и безалкохолни пијалоци за "Добредојде"
 • Внатрешен базен 28-30степени
 • Сауна
 • Парна бања
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Туристичка такса
 • Беспплатно сместување на деца до 9.99г.

Локацијата на хотелот ви дава можност да ја почувствувате историјата на градот, да се прошетате по автентичните тесни калдрмени улички, како и да ги посетите многубројните традиционални таверни и ресторани. Уникатниот хотелски дизајн и атмосфера, во комбинација со хармонијата и спокојството на градот се совршена комбинација за Вашиот незаборавен престој во Банско.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 9.99 годишна возраст се сместува бесплатно.
 • За деца над 10 годишна возраст и трет возрасен се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Доплата за сместување во семејна соба - 10 € на ден.
 • Доплата за сместување во мезонет со тераса - 10 € на ден.
 • Анулација на резервација се прави до 5 дена пред датата на сместување. По овој рок хотелот ја задржува сумата и средства не се рефундираат.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 07 јануари до 28 февруари 2021 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 886 58 15 14.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 886 58 15 14.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Риверсајд****

Гр. Банско, Р. Бугарија
ул. „Глазне” 37
Моб: +359 
******
Е-Mail: [email protected]
Website: www.riversidebansko.bg

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - хотел Риверсајд ****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.01.2021 до 28.02.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.