Викенд во Банско - Хотел Риверсајд****

Викенд пакети со поајадок и вечера + СПА во Хотел Риверсајд, БанскоСместен во подножјето на Пирин планина, Хотел Риверсајд **** Банско, ви овозможува да уживате 365 дена во годината на неверојатни природни предели, пријатно комбинирани со удобност и комфор, во добра услуга со насмевка и професионализам. За љубителите на кулинарските искушенија нудиме различни национални и Европски јадења. СПА центарот се протега на површина од 1580 м2. Во него ќе најдете голем топол базен, џакузи, сауна, парна бања и солариум кои во комбинација со различните масажи и третмани ќе помогнат на секој гостин да заборави на стресот и бурното секојдневие.
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на центарот на градот и стариот дел на убавото планинско гратче Банско. Основниот ски лифт сe наоѓа на само неколку минути оддалеченост. За Вашиот комфор обезбедуваме бесплатен превоз до ски лифтот во зимската сезона.
Хотелот предлага квалитетна услуга и исклучително пријатна атмосфера.

1.ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА : VIP цена: 2528 денари (41 €)

2.ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА: VIP цена: 4898 денари (79 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно или две ноќевања ноќевање во двокреветна соба Силвер (2+0)
 • Појадок и една вечера 
 • Внатрешен базен
 • Арома сауна
 • Финска сауна
 • Фитнес центар
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Туристичка такса

Локацијата на хотелот ви дава можност да ја почувствувате историјата на градот, да се прошетате по автентичните тесни калдрмени улички, како и да ги посетите многубројните традиционални таверни и ресторани. Уникатниот хотелски дизајн и атмосфера, во комбинација со хармонијата и спокојството на градот се совршена комбинација за Вашиот незаборавен престој во Банско.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 5.99 годишна возраст се сместува бесплатно.
 • За деца од 6 до 12 годишна возраст се доплаќа 18 € на ден.
 • Трет возрасен доплаќа 33 € на ден.
 • За поединечно сместување се доплаќа 13 € на ден.
 • За сместување до двокреветна соба Голд се доплаќа 5 € на ден.
 • За сместување до семејна соба се доплаќа 10 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 15 март до 01 јули 2023 година.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Понудата не важи за Велигденските празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 886 58 15 14.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 886 58 15 14.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Риверсајд****

Гр. Банско, Р. Бугарија
ул. „Глазне” 37
Моб: +359 
******
Е-Mail: [email protected]
Website: www.riversidebansko.bg

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - хотел Риверсајд ****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.03.2023 до 01.07.2023

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.