All inclusive на Црно море во Созопол - Хотел Hacienda Beach, Созопол

Еднодневен пакет на база All inclusive во хотел Hacienda Beach ****, СозополHacienda Beach **** се наоѓа во непосредна близина на заливот Златна рипка, 30 км. јужно од Бургас и 6 км. од град Созопол. Локацијата на комплексот е тивка со пристап до прекрасна песочна плажа. Близу до него се познатиот кампинг "Градина" и кампинг "Златна Рипка", најубавите и мирни места за летужаве на Црно море.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА:

6=7 - Валидна за периодот до 10.06.2019 г. и по 11.09.2019 г. (1 бесплатно ноќевање)
12=14 - Валидна за периодот до 10.06.2019 г. и по 11.09.2019 г. (2 бесплатни ноќевања)

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2048 денари (33 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНO лице и вклучува:
Важи за периодот  од 15 мај до 10 јуни и од 11 до 30 септември

 • Едно ноќевање во еднособен или двособен апартман со поглед кон парк
 • Исхрана на база All inclusive
 • Детска анимација со музика во живо
 • Надворешен базен
 • Чадор и лежалки покрај базенот (до исцрпување на количините)
 • Фитнес
 • Фудбал, пинг понг
 • Мини библиотека
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2806 денари (45 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНO лице и вклучува:
Важи за периодот од 11 јуни до 25 јуни и од 31 август до 10 септември

 • Едно ноќевање во еднособен или двособен апартман со поглед кон парк
 • Исхрана на база All inclusive
 • Детска анимација со музика во живо
 • Надворешен базен
 • Чадор и лежалки покрај базенот (до исцрпување на количините)
 • Фитнес
 • Фудбал, пинг понг
 • Мини библиотека
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3286 денари (53 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНO лице и вклучува:
Важи за периодот  од 26 јуни до 11 јули и од 23 август до 30 август

 • Едно ноќевање во еднособен или двособен апартман со поглед кон парк
 • Еден појадок
 • Детска анимација со музика во живо
 • Надворешен базен
 • Чадор и лежалки покрај базенот (до исцрпување на количините)
 • Фитнес
 • Фудбал, пинг понг
 • Мини библиотека
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3386 денари (55 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНO лице и вклучува:
Важи за периодот од 12 јули до 22 август

 • Едно ноќевање во еднособен или двособен апартман со поглед кон парк
 • Еден појадок
 • Детска анимација со музика во живо
 • Надворешен базен
 • Чадор и лежалки покрај базенот (до исцрпување на количините)
 • Фитнес
 • Фудбал, пинг понг
 • Мини библиотека
 • Wi-Fi интернет
 • Туристичка такса
 • ДДВ

Комплексот располага со апартмани со една или две спални, декорирани со едноставни и топли тонови и опремени со сите потребни удобности.
Комплексот располага со основен ресторан на база All Inclusive со богати и разновидни јадења, како и италијански à la carte ресторан. Лоби бар "Green" и базен бар "Барбоса" се идеални места ако сакате да пиете чаша кафе или освежувачки пијалок.
Hacienda Beach за своите гости предлага надворешен базен, фитнес центар и спа.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни.
 • Минимално сместување во еднособен апартман - 2 возрасни, максимално сместување во еднособен апартман  - 2 возрасни + 3 деца или 3 возрасни лица + 1 дете. Минимално сместување во двособен апартман - 4 возрасни, максимално сместување во двособен апартман - 4 возрасни + 2 деца.
 • Деца до 4.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Прво дете од 5 до 11,99 години на дополнителен кревет со две возрасни лица се сместува бесплатно.
 • Второ дете од 5 до 11,99 години на дополнителен кревет со две возрасни лица доплаќа 50% од цената за возрасен на рецепција.
 • Трето дете од 5 до 11,99 години на дополнителен кревет со две возрасни лица доплаќа 50% од цената за возрасен на рецепција.
 • Возрасните на дополнителен кревет во еднособен стан имаат 20% попуст на основната цена - по цени на рецепциja.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Рокови за анулирање на резервација:
 • од 15.05 до 10.06 и од 11.09 до 30.09 - 3 дена.
 • од 11.06 до 25.06 и од 31.08 до 10.09 - 5 дена.
 • од 26.06 до 11.07 и од 23.08 до 30.08 - 7 дена.
 • од 12.07 до 22.08 - 10 дена.
 • По анулација по овие рокови хотелот задржува сума во износ од едно ноќевање.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 55/02 24 22 или +359 700 18 411 (09:00 - 17:00.) H.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите Вашата резервација со диктирање на кодот на ваучерот по телефон: +359 55/02 24 22 или +359 700 18 411 (09:00 - 17:00 часот).
 • Валидност на ваучерот: од 15 мај до 30 септември 2019 година
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Hacienda Beach, Созопол

Гр. Созопол
Тел: +359 
******; +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: victoriagroup.bg/hacienda-beach/

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Hacienda Beach****, Созопол

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.05.2019 до 30.09.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.