Летување на Црно море во Созопол - Хотел Кристиани, Созопол

Дводневен или четиридневен пакет за двајца со појадок + користење на базен во хотел Кристиани, СозополХотел "Кристиани" се наоѓа во градот Созопол на 800 метри од центарот на градот, во извонредно убавата месност "Буџакa" и нуди уникатна комбинација на морска панорама и златни плажи. Хотелот се наоѓа на само 100 метри од "Bamboo beach" - хит на плажите во Созопол за изминатото лето, и располага со 30 двокреветни соби, како повеќето од нив се со панорамски поглед на Созополскиот залив. Сите простории се климатизирани и опремени со телефон, LED телевизор со кабловска телевизија, мини-бар, фен во бањата и WI-FI интернет, кој е бесплатен за гостите. Надворешниот базен на комплексот и убаво декорираната градина ќе придонесе за вашата вистинска релаксација. За погодност на гостите хотел "Кристиани" располага со класичен ресторан и летна тераса покрај базенот и сопствен паркинг. Овде можете да уживате во удобноста, спокојството и одличните услови за незаборавен одмор.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3602 денари (58 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

(Важи за сместување од 20 мај до 14 јуни)

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7078 денари (115 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

(Важи за сместување од 20 мај до 14 јуни)

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5056 денари (82 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

(Важи за сместување од 15 јуни до 07 јули)

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9986 денари (162 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

(Важи за сместување од 15 јуни до 07 јули)

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

Хотел Кристиани се наоѓа на 2 минути пешачење од плажите во градот Созопол. Гостите на хотелот може да користат бесплатна интернет конекција на територијата на хотелот и исто така да се одморат и опуштат околу базенот.
Хотелот се наоѓа на околу 200 метри од плажа „Bamboo beach” и на 1,8 километри од амфитеатар Аполонија. Аеродромот во Бургас е на 24 километри и пристаништето Созопол е 1,7 километри од хотелот.
Сите соби во Хотел Кристиани имаат телевизори со рамен екран, исто така тераса со поглед, бања и туш.
Хотелот располага со ресторан, каде што гостите можат да уживаат во континентален појадок на шведска маса.

Услови на понудата

 • ВИП  Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 2 години се сместува бесплатно.
 • За дете над 2 години или трето возрасно лице на дополнителен кревет во двокреветна соба се наплаќа 10 € дневно на рецепцијата.
 • Валидност на ваучерот: од 20 мај до 02 јули 2019 година.
 • Пред да купите ваучер, ве молиме да побарате бесплатен телефонски број: +359 895/ 676 575.
 • Откако сте го купиле ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со тоа што ќе го диктирате вашиот број на ваучер на телефон: +359 895/ 676 575.
 • Погледнете ги сите општи услови.

 

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Кристиани, Созопол

Хотел "Кристиани"
Гр. Созопол, местност Буџака
Ул. Бакарлка 3
Тел: +359 
******
Email: [email protected]
Website: www.cristianihotel.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел "Кристиани", Созопол!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.05.2019 до 07.07.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.