Летување на Црно море во Созопол - Хотел Кристиани, Созопол

Тридневен или петдневен пакет за двајца со појадок и вечера+ користење на базен во хотел Кристиани, СозополХотел "Кристиани" се наоѓа во градот Созопол на 800 метри од центарот на градот, во извонредно убавата месност "Буџакa" и нуди уникатна комбинација на морска панорама и златни плажи. Хотелот се наоѓа на само 100 метри од "Bamboo beach" - хит на плажите во Созопол за изминатото лето, и располага со 30 двокреветни соби, како повеќето од нив се со панорамски поглед на Созополскиот залив. Сите простории се климатизирани и опремени со телефон, LED телевизор со кабловска телевизија, мини-бар, фен во бањата и WI-FI интернет, кој е бесплатен за гостите. Надворешниот базен на комплексот и убаво декорираната градина ќе придонесе за вашата вистинска релаксација. За погодност на гостите хотел "Кристиани" располага со класичен ресторан и летна тераса покрај базенот и сопствен паркинг. Овде можете да уживате во удобноста, спокојството и одличните услови за незаборавен одмор.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9038 денари (146 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

Важи за сместување од 19 јуни до 3 јули или од 09 до 30 септември

 • Три ноќевања во двокреветна соба 
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11408 денари (185 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

Важи за сместување од 04 до 17 јули и од 24 август до 08 септември

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12640 денари (205 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

Важи за сместување од 18 јули до 23 август

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14884 денари (241 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

Важи за сместување од 19 јуни до 3 јули или од 09 до 30 септември

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18834 денари (305 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

Важи за сместување од 04 до 17 јули и од 24 август до 08 септември

 • Пет ноќевања во двокреветна соба со поглед кон Црно море
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 20888 денари (339 €)
ВИП ваучер е за двајца и вклучува:

Важи за сместување од 18 јули до 23 август

 • Пет ноќевања во двокреветна соба со поглед кон Црно море
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Користење на надворешен базен, лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса и осигурување

Хотел Кристиани се наоѓа на 2 минути пешачење од плажите во градот Созопол. Гостите на хотелот може да користат бесплатна интернет конекција на територијата на хотелот и исто така да се одморат и опуштат околу базенот.
Хотелот се наоѓа на околу 200 метри од плажа „Bamboo beach” и на 1,8 километри од амфитеатар Аполонија. Аеродромот во Бургас е на 24 километри и пристаништето Созопол е 1,7 километри од хотелот.
Сите соби во Хотел Кристиани имаат телевизори со рамен екран, исто така тераса со поглед, бања и туш.
Хотелот располага со ресторан, каде што гостите можат да уживаат во континентален појадок на шведска маса.

Услови на понудата

 • ВИП  Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 2 години се сместува бесплатно.
 • За дете над 2 до 16 години  на дополнителен кревет во двокреветна соба се доплаќа 10 € дневно на рецепција.
 • За трето возрасно лице се доплаќа 15 € дневно на рецепција.
 • Валидност на ваучерот: од 19 јуни до 30 септември 2020 година.
 • Пред да купите ваучер, ве молиме да побарате бесплатен телефонски број: +359 888/ 931 779.
 • Откако сте го купиле ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со тоа што ќе го диктирате вашиот број на ваучер на телефон: +359 888/ 931 779.
 • Погледнете ги сите општи услови.

 

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Кристиани, Созопол

Хотел "Кристиани"
Гр. Созопол, местност Буџака
Ул. Бакарлка 3
Тел: +359 
******
Email: [email protected]
Website: www.cristianihotel.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел "Кристиани", Созопол!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 19.06.2020 до 30.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.