Летување во Сончев брег - Хотел Дијамант, Сончев брег

Еднодневен пакет со појадок + надворешен базен во хотел Дијамант, Сончев брегХотел Дијамант се наоѓа во центарот на најголемото летувалиште во Бугарија - Сончев Брег, на 250 метри од златните песочни плажи на Црно моте. Официјалната категорија на хотелот е 4 ѕвезди.
Хотел Дијамант располага со 3 лифтови, основен ресторан којшто нуди разновидно мени на шведска маса, кафе бар и лоби бар, надворешен базен со детски секторм продавница, фризерски салон, медицински кабинет, модерно декориран SPA центар со сауна, турска бања и масажи, фитнес, интернет сала, билијард, казино, сеф.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4882 денари (79 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

Важи за сместување од 15 јуни до 04 јули и од 24 август до 07 септември

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Користење на надворешен сезонски базен, лежалки и чадор (при соодветни метеоролошки услови)
 • Паркинг (до пополнување на местата)
 • Туристичка такса и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7663 денари (124 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

Важи за сместување од 15 јуни до 04 јули и од 24 август до 07 септември

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Користење на надворешен сезонски базен, лежалки и чадор (при соодветни метеоролошки услови)
 • Паркинг (до пополнување на местата)
 • Туристичка такса и ДДВ

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10065 денари (188 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

Важи за сместување од 15 јуни до 04 јули и од 24 август до 07 септември

 • Седум ноќевања во двокреветна соба
 • Седум појадоци
 • Користење на надворешен сезонски базен, лежалки и чадор (при соодветни метеоролошки услови)
 • Паркинг (до пополнување на местата)
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6873 денари (111 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

Важи за сместување од 05 јули до 23 август

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Користење на надворешен сезонски базен, лежалки и чадор (при соодветни метеоролошки услови)
 • Паркинг (до пополнување на местата)
 • Туристичка такса и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10665 денари (173 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

Важи за сместување од 05 јули до 23 август

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Користење на надворешен сезонски базен, лежалки и чадор (при соодветни метеоролошки услови)
 • Паркинг (до пополнување на местата)
 • Туристичка такса и ДДВ

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14046 денари (228 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

Важи за сместување од 05 јули до 23 август

 • Седум ноќевања во двокреветна соба
 • Седум појадоци
 • Користење на надворешен сезонски базен, лежалки и чадор (при соодветни метеоролошки услови)
 • Паркинг (до пополнување на местата)
 • Туристичка такса и ДДВ

* Можност за користење на СПА центар со доплата.
* Интернет за дополнителни трошоци

Хотелот располага со 284 двокреветни соби + 14 студија + 3 ВИП апартмани. Сите соби се опремени со купатила со туш, WC, балкон, телефон, SAT-TV, мини бар и климатизација.

 

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 1.99 години престојуваат бесплатно
 • Прво дете во двокреветна соба до 12.99 години престојува бесплатно.
 • Второ дете до 12.99 години во двокреветна соба има 50% попуст од цената за возрасен.
 • Трет возрасен во двокреветна соба користи попуст од 30% од цената за возрасен.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при сместувањето.
 • Валидност на ваучер: од 12 јуни до 07 септември 2020 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 899/988 922.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите својата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 899/988 922.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Дијамант, Сончев брег

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.06.2020 до 07.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма на All inclusive:

Ресторан:

Појадок: шведска маса од 7:30 до 10:00 часот;
Ручек: шведска маса од 12:00 до 14:15;
2 смени:
прва- 12: 00-13: 00
Втора од 13:15 до 14:15;
Топла и ладна витрина (мин 3 главни јадења + паста или шпагети), салататен бар;
Десерти - 3 видови десерти, овошје, сладолед;
Вечера: шведска маса од 18:00 до 20:45;
2 смени:
прва - 18: 00-19: 15
Втора од 19:30 до 20:45 часот.
Топла и ладна витрина (минимум 4 главни оброци) салатен бар;
Десерти - 3 видови десерти, овошје, сладолед;
Кафе пауза: 16: 00-17: 30 чај, кафе, млеко, слатки, сладолед;
Пијалоци: Од 11:00 до 23:00 се сервира во ресторанот;
Неограничени безалкохолни пијалоци - кока кола, фанта, тоник, спрајт, сода, минерална вода;
Бугарски алкохолни пијалоци (водка, џин, ракија, вино, пиво).