Одмор за двајца во Тројан Бугарија - Семеен хотел Алфаризорт Чифлик

Пакети со појадок и вечера + минерален базен во Семеен хотел Алфаризорт Чифлик***Семеен хотел "Алфаризорт Чифлик" *** се наоѓа во срцето на Централен Балкан, до с. Чифлик, едно од најпознатите  I магични места во тројанската Стара планина. Вгнезден помеѓу природните резервати Кашка, Василева и Козја стена, местото е дел од Националниот парк Централен Балкан. Се наоѓа на 16 километри јужно од Тројан, во близина на изворот на реката Бели Осам. Благодарение на 9-те хидротермални изворот во регионот, селото стекнува слава како СПА центар и се етаблира како СПА центар за рехабилитација. Седум од изворите се со температура од 50- 61 степени, нискоминерализирани и слабо алкална, а два од изворите се со нерадонови води.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3160 денари (51 €)
Понудата е за двајца и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една вечера на шведска маса
 • Надворешен базен со топла минерална вода
 • Паркинг
 • Wi-Fi во заедничките делови на хотелот
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 8216 денари (133 €)
Понудата е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадоци на шведска маса
 • Две вечери на шведска маса
 • Надворешен базен со топла минерална вода
 • Паркинг
 • Wi-Fi во заедничките делови на хотелот
 • Туристичка такса

Вгнезден помеѓу резервите Кашка, Василева и Козја стена, местото  е дел од Националниот парк Централен Балкан. Се наоѓа на 16 километри јужно од Тројан, во близина на изворот на реката Бели Осам. . Благодарение на 9-те хидротермални изворот во регионот, селото стекнува слава како СПА центар и се етаблира како СПА центар за рехабилитација. Седум од изворите се со температура од 50- 61 степени, нискоминерализирани и слабо алкална, а два од изворите се со нерадонови води.

Во близина на хотелот се наоѓа термален извор со топла минерална вода 52 °, извира од длабочина 1000 метри, со лековито - профилактички својства.

Алфарорит Чифлик е на 30-минутно возење од ски-патеката на Беклемето. Оддалечен е на 210 километри од Софија и 130 километри од Пловдив, а од околните градови Ловеч е на 52 километри, Севлиево - 72 километри, Плевен - 88 километри, Габрово - 100 км, Враца - 155 километри.

Семејниот хотел има нов сопственик и нов менаџер. Сите соби се реновирани.

Со поглед кон реката се гради нов СПА центар, кој ќе располага со сауна, руска бања, соба за релаксација, контрастна туш, "ледено ведро" и масажен кабинет. До моментот на неговото завршување (летото 2017 год.), клиентите на хотелот уживаат во надворешен минерален базен со "топило" и дел за пливање и сауна.

Исто така целосно е реновиран надворешниот минерален базен, располага веќе со детска секција "топило" и дел за пливање. Ресторанот, таверната, базенот и лоби барот се реновирани. Ќе има и нова конференциска сала со 50 седишта. До моментот на нејзиното завршување, хотелот обезбедува просторија, погодна за мали конференции до 20 луѓе.

За децата, крај реката се гради игралиште и зоо катче со зајаци, мини-кокошки и диви патки. Исто така има посебно детско катче во лоби барот, располага со бројни игри, интересни детски книги и енциклопедии, како и место за игра.

Семејниот хотел нуди бесплатен паркинг, бесплатен Wi-Fi во заедничките простории на хотелот бесплатен сеф на рецепција и соба за чување на багаж.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на рокот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • За деца до 6,99 години – БЕСПЛАТНО.
 • За деца од 7.00 до 11.99 – се доплаќа 12.5 € на ден на база на пакетот.
 • За деца над 12 год. или трет возрасен на дополнителен кревет – се доплаќа 18 € на ден на база на пакетот.
 • Сместување во двокреветни соби е можно за максимум 2 возрасни со 1 дете или 3 возрасни;
 • Сите гости за конкретна просторија се најавуваат однапред. Во случај на промена на бројот на гости по соба или апартман на денот на сместување, Hotel Alferesort го задржува правото да ја одбие резервацијата.
 • Сместување во апартмани е можно за 2 возрасни и 2 деца, 3 возрасни и 1 дете или 4 возрасни;
 • Сместување од 14:00 часот и одјава до 12:00 часот.
 • Валидност на понудата: од 18 февруари до 01 април 2021 година.
 • Пред нарачка на ваучерите, треба да прашате за слободни места на тел. број: +359 893/67 82 61.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи до кодот за ваучер на тел: +359 893/67 82 61.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Алфаризорт Чифлик

Троjaн, Р. Бугарија
с. Чифлик 5661, ж.к. вилна зона

Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: 
www.alfaresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Семеен хотел Алфаризорт Чифлика***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.02.2021 до 01.04.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.