Одмор на Црно море во Варна - Семеен хотел Палитра, Варна

Еднодневен пакет во Семеен хотел Палитра***, ВарнаЛоциран во близина на раздвижениот центар на градот Варна, Семеен хотел Палитра *** е сместен во тивок агол на две улици во близина на Катедралата, операта и Централната градска  чаршија. Хотел Палитра е соодветен избор за секој - во близина на центарот на градот, комбинира добро локација, љубезен персонал и гостопримство на сосема прифатливи цени!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 632 денари (10 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање  во соба тип СТАНДАРД со два единечни кревети без балкон
 • Бесплатен Wi-Fi во хотелот
 • Кафе, чај, вода
 • 9% ДДВ, хотелско осигурување и туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 790 денари (13 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање  во соба тип КОМФОР со спална или два единечни кревети со балкон
 • Бесплатен Wi-Fi во хотелот
 • Кафе, чај, вода
 • 9% ДДВ, хотелско осигурување и туристичка такса

* СТАНДАРД собите не дозволуваат сместување на трето лице.
* Собите тип "КОМФОР" се со балкон, располагаат со спална или со две одделни кревети и некои овозможуваат сместување на трет човек на самостојно единечен кревет или на кауч на растегнување.
* Можете да нарачате  појадок на рецепција за 3 € по лице.

Гостите се пречекуваат во една од 15 пространи соби, секоја со купатило со туш, кабелска телевизија, чај, кафе, брз слободен Wi-Fi пристап и изборот може да варира од двокреветни соби со две одвоени кревети или спална соба или трокреветни соби и студиа со поголем простор vo кои можат да се сместат семејствa - двајца возрасни и две деца.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • СТАНДАРД собите не дозволуваат сместување на трето лице.
 • Сместување во еднокреветна соба се доплаќа на рецепција – 7.5 € на ден.
 • За сместување на трето возрасно лице во просторијата "КОМФОР" се дoплаќа на рецепција 7.5 € за ден.
 • Деца до 8 години престојуваат бесплатно.
 • За сместување на деца од 8 до 18 години во просторијата "КОМФОР" се дoплаќа на рецепција 2.5 € за ден.
 • Дополнување за појадок – 3 € по лице со претходна нарачка на рецепција.
 • Ваучерите задолжително се носат на рецепција испечатени на хартија.
 • Валидност на ваучер: од 16 јули до 15 септември 2020 година.
 • Понудата не важи за државни празници!
 • Сите дополнителни плаќања се направени на рецепција.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 052/61 00 55, 0885/82 18 71 или [email protected].
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Палитра, Варна

Семеен хотел "Палитра"
гр. Варна
Ул. 
Константин Доганов №11
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotelpalitra.eu

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Семеен хотел "Палитра", Варна

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.07.2020 до 15.09.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.