СПА релаксација во Велинград - Балнеохотел Аура - Велинград

Повелете во хотелот со најтоплата минерална вода во Велинград – СПА одмор со појадок во Балнеохотел Аура***БАЛНЕОХОТЕЛ "Аура" се наоѓа на живописна локација во непосредна близина на центарот на градот Велинград и за своите гости нуди панорамски поглед кон убавиот град и планината Родопи .
Овде може да уживате во пријатната атмосфера-комбинација од комфор во хотел Аура и балнеолошките и пријатни климатски фактори на градот Велинград.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1043 денари (17 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

(Важи за сместување од недела до четврток. За сместување преку Викенд - петок и сабота се доплаќа 2.5 € на човек на ден)

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Користење на 2 внатрешни топли минерални базен со џакузи, целогодишен надворешен минерален базен, надворешно џакузи, фитнес
 • СПА зона: контрастна базен, сауна, парна бања, тропски туш
 • Бесплатен безжичен интернет, интернет телевизија
 • Бесплатен паркинг со ограничен број места
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

Хотелот располага со 63 двокреветни соби, 3 стандардни апартмани и 3 големи апартмани. Собите се опремени со кабловска телевизија, интернет, бесплатен WI-FI, клима, телефон, мини бар, аудио озвучување, паник копче. Сите соби и апартмани на хотелот се напојуваат со топла минерална вода. Хотелот располага со обезбедуван паркинг (ограничен број места).
За време на престојот гостите можат да отседнат во класичен ресторан со модерна и софистицирана атмосфера со 180 места во затворен простор и 60 места на отворено, распоредени на пространа сончева тераса. Ентериерот на лоби барот на хотелот создава неповторлива атмосфера за релаксација на посетителите.
Хотел "Аура" Велинград е одлично место и за вашите деловни состаноци, конференции и семинари. Хотелот располага со пространа конференциска сала со капацитет од 130 места и со целосна техничка опрема - екран, флипчарт, мултимедија, безжичен интернет.
Минералната вода во хотелот "Аура" е од извор "Влас", познат по своите извонредни лековити својства. Лековито-профилактичките својства на водата се потврдени како од истражувањата, така и од стекнатото искуство во лекувањето на разни болести.
Хотел "Аура" за своите гости предлага различни спа третмани и хидромасажа, како што се:
подводна струјна масажа / тангентор /;
бисерна када;
При овие процедури се користат лековитите својства на минералната вода, минерални соли, билки и различни масла на билна основа. При комбинацијата на овие производи со минералната вода организмот се релаксира, ободрува и тонизира.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Дете до 4 години се сместува бесплатно.
 • Доплата за деца од 4 дo 12 год. на база ноќевање со појадок – 7.5 € на лице место во хотелот.
 • Опција за вечера: 7.5 € за возрасен и 3.5 € за дете.
 • За сместување преку Викенд - петок и сабота се доплаќа 2.5 € на човек на ден.
 • Валидност на ваучер: од 26 мај до 16 јуни 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација за саканиот период, пред купување на ваучер на тел: +359 359 53 129 и +359 885/66 06 05.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнеохотел Аура - Велинград

Хотел Аура, Р. Бугарија
Гр. Велинград

Цар Иван Асен" №25
Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotelaura-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - БАЛНЕОХОТЕЛ АУРА***, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.05.2017 до 16.06.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.