Одмор во Велинград - Хотел Зора - Велинград

Eднодневен пакет со појадок во Хотел Зора, ВелинградДобредојдовте во хотел Зора. Овде ќе откриете спокојна природа и професионална услуга.  Хотелот "Зора" се наоѓа меѓу еден од најубавите борови паркови, на само 4 километри од Велинград. на 15 километри од одморалиштето  "Јундола", на 17 километри од викенд населбата"Цигов чарк". Лоциран на една од  падините  на Чепинската котлина, хотелот нуди прекрасен поглед кон планината и градот Велинград.

Овде  присуствуваат сите предуслови за удобност и комфор, кои ќе Ви обезбедат високо ниво на личен комфор за време на Вашиот престој.
Хотелски комплекс "Зора" располага со 3 трокреветни соби, 18 двокреветни и еден апартман. Секоја соба е опремена со телевизор и има јужна тераса со поглед на борова шума.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 632 денари (10 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Мини игралиште за фудбал и одбојка
 • Билјард
 • Пинг понг
 • Детско катче
 • Скара
 • Сала за конференции
 • Паркинг и интернет

Велинград е лоциран во центарот на Чепинската котлина, во најубавиот дел на Западните Родопи и е оддалечен  на 130 kм од Софија и на 85 километри од Пловдив. Во близина на него е одморалиштето  "Јундола", а на 17 км е вилната туристичка зона "Цигов Чарк" и  браната Батак.
Со Уникатната комбинација на клима, минерални води и убава природа, градот е преферирана дестинација за рекреација, релаксација и третмани  за лекување  . Се наоѓа на 750-780 метри надморска височина.
Климата е умерена и поволна. Летото е свежо, зима е снежна и мека. Просечната годишна температура е од 10 до 15 степени. Зимзелената  шума, силното сонце, чистиот планински воздух создаваат услови кои влијаат позитивно врз човечкиот организам. Големата популарност Велинград  ја должи на многубројните  и разновидни топли минерални извори, кои се околу 78 на број. Тие се меѓу најлековитите во земјата и се единствени по својот состав.
Легендите раскажуваат дека на овие простори некогаш живеел Орфеј. Преданија велат дека овој родопски крај ја дал титаничната сила на Спартак - водачот на востанаите о робови во античкиот Рим. Прекрасната природа, интересните локални занаети и традиции, историските споменици и гостопримството на локалното население ја надополнуваат привлечноста на Велинград како туристичка дестинација.

Услови на понудата

 • Вип ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен броj ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместување во сите видови простории, но при максимална искористеност на редовните легла.
 • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно, но не користат никакви услуги.
 • Деца од 6 до 11.99 год. плаќаат на рецепција 50% од цената на пакетот.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 876/24 49 53.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи бројот на ваучерот на телефон: +359 876/24 49 53.
 • Валидност на ваучер: од 26 ноември до 20 декември 2020 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Зора - Велинград

Велинград, Р. Бугарија
на 4 км од Велинград,  на патот за Јундола
Моб: +359 ******
E-mail: 
[email protected]
Website: www.hotelzora.net

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Зора, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.11.2020 до 31.01.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.