СПА Одмор во Велинград, Бугарија - СПА комплекс Рим - Велинград

50% попуст на пакети за двајца со појадок и вечера + СПА во Комплекс Рим***, ВелинградКомплекс "Рим" се наоѓа во центарот на градот Велинград, во непосредна близина на централна минерална плажа на градот. Располага со: 3 апартмани, 2 апартмани со џакузи и еден апартман  со сауна, 17 двокреветни соби во луксузен амбиент, кабловска телевизија, телефон, рум-сервис, мини бар.

ДВОДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: 7458 денари (121 €) - 51% = 3729 денари (60.5 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во двоjна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Базен со минерална вода
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: 11186 денари (181 €)- 51% = 5593 денари (90.5 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања во двоjна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Базен со минерална вода
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: 17949 денари (291 €) - 50% = 8974 денари (145.5 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Пет ноќевања во двоjна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Базен со минерална вода
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Покрај хотелот во комплексот се наоѓаат ресторан и таверна, каде се нудат разни специјалитети- српска скара, бугарски јадења, а за доброто расположение на гостите има и богата музичко-уметнички програма.
Во комплекс "Рим" се наоѓа изградената во 1918 г. КАРБОНАТНА БАЊА, реконструирана и модернизирана. Водата во неа е хипертермална,се  применува  за лекување на воспалителни болести и при заболувања на периферниот нервен систем. Повелете во комплекс "Рим" и уживајте во пријатна атмосфера, во друштво на пријатели, примамливи  јадења и пијалоци!
Уште одамна  бугарските цареви знаеле за  лековитите својства на минералините извори во овој регион. За целосна употреба на лековитите својства на различните по минерален состав и температура води, во Велинград се надградени и модернизирани  6 бањи со прегради и тушеви . Вкупниот број на минералните извори е 27. Изворите со минерална вода за пиење се број 11 и број 15, сите  чешми во квартал  Чепино, а исто така и сонда  број 5 од истата населба , која се наоѓа кај шумскиот пункт. Температурата на одделните  извори е различна: во квартал. Чепино - 42 ° -43 ° C; во квартал. Лаџене - 28 ° -63 ° C; во квартал  Каменица - 84 ° -89 ° С, а во село  Драгиново на  5 километри  од Велинград  - 94 ° C. Вкупниот проток на минералниот проток  е 143 л / сек.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца над 6 години и трет возрасен за  (ноќевања,појадоци) плаќаат 7.5 € на ден на рецепцијата на хотелот. Сместувањето е на дополнителен кревет.
 • За сместување во апартман се наплаќа 7.5 € на ден на рецепцијата на комплексот.
 • Валидност на ваучер: од од 13 декември 2016 год. до 01 март 2017 година.
 • Понудата не важи за официјалните државни празници.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 889/50 04 40 пред купување на ваучерот.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА комплекс Рим - Велинград

СПА Комплекс Рим***
Град Велинград, Р. Бугарија
Ул. Лилјана Димитрова №1
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]

Website: www.hotel-rim.com

ВИП Понудата е предоставена од СПА Комплекс Рим***, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.12.2016 до 01.03.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.