Велнес релаксација во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Пакети со појадок и вечера + лекарски преглед и медицински процедури во Балнео Хотел Свети Спас *****, ВелинградЗадолжителна претходна резервација во хотелот пред купување на ваучери

Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извор на Балканот.

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 13841 денар (224 €) - 50% = 6920 денари (112 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
(Важи за сместување од неделата до четврток)

 • Tри ноќевања
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Медицински преглед
 • По 3 медицински процедури на ден - по рецепт на Главниот лекар (* од листата на процедурите подолу)
 • Користење на Велнес зоната на хотелот: 2 надворешни џакузи, внатрешен базен и џакузи со минерална вода, детски минерален базен, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • Професионална детска анимација секој ден од 09:30 до 12:30 часот и од 17:30 до 22:30 часот
 • 1 дете до 12 години се сместува бесплатно во двокреветна соба со вклучен појадок и вечера
 • Wi-Fi - интернет во целиот хотел
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 22120 денари (359 €) - 50% = 11060 денари (179.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
(Важи за сместување од неделата до четврток)

 • Пет ноќевања
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Медицински преглед
 • По 3 медицински процедури на ден - по рецепт на Главниот лекар (* од листата на процедурите подолу)
 • Користење на Велнес зоната на хотелот: 2 надворешни џакузи, внатрешен базен и џакузи со минерална вода, детски минерален базен, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • Професионална детска анимација секој ден од 09:30 до 12:30 часот и од 17:30 до 22:30 часот
 • 1 дете до 12 години се сместува бесплатно во двокреветна соба со вклучен појадок и вечера
 • Wi-Fi - интернет во целиот хотел
 • Паркинг

Процедури кои можат да се користат кон пакетите (со налог од лекар):

 • Електротерапија - електрофореза, струи на Бернард, струи на Треберт, интерферентна струја, TENS, синусоидално модулирани струи;
 • Магнетна терапија - НИМП
 • Третман со МВТ - радар
 • Апаратна масажа - 1 зона
 • Шиацу масажа
 • Електрогимнастика и електростимулација на мускули
 • Ултразвучна терапија - 1 поле
 • Ласерска терапија 1 зона
 • Инхалациони  третмани
 • Криотерапија
 • Светотерапија - солукс
 • Третман со лековита луга - аппликација на 1 зона
 • Хидромасажа када

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Понудата е за определен број промотивни простории, Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Понудата важи за сместување во деновите од Недела до Четврток.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 0.80 € на ден за секој гостин.
 • Прво дете до 11.99 год. се сместува бесплатно.
 • За второ дете од 6 до 11.99 год. сместено во апартман, се доплаќа на рецепција по 12.5 € на ден, на база ноќевање со појадок и вечера.
 • За дете над 12 год. или трет возрасен во апартман се доплаќа на рецепција 17.5 €  на ден, на база ноќевање со појадок и вечера.
 • За сместување во апартман се доплаќа на рецепција 20 €  на ден на просторија.
 • За единечно сместување соба се доплаќа на рецепција 15 €  на ден на просторија.
 • Валидност на ваучер од 08 март до 07 април 2017 година.
 • Понудата не важи за датите 17 и 18 март 2017 год.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на: +359 700/15 277; +359 875/15 50 58 (од 09:00 до 19: 00 ч). По 19: 00 ч. на тел: +359 875/15 50 58.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас 
Гр. Велинград  
Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: ******
Моб: ******
Website: www.svetispas.com

Оферти за намаление на почивка за двама от Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.03.2017 до 07.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.