Летување за двајца во Сончев брег - Хотел Аугуста, Сончев Брег

Тридневен или петдневен пакет за двајца со појадок и вечера во Хотел Аугуста, Сончев БрегВилна населба "Зора" се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на блиските возвишенија до морето. Само 50 метри е растојанието до кристално чистите води на Црното Море и златниот песок на долгата плажа. Меѓу убаво уредени дворови, комфор и тишина се распоредени убави вили и пријатни мали хотели. Во близина се едни од најатрактивните локали во "Сончев брег". Мали вовчиња обезбедуваат пријатна прошетка до центарот на туристичкиот комплекс.
Хотел "Аугуста" е лоциран во северниот дел на к.к. Сончев Брег, во вилната зона "Зора" на 200 метри од плажите на Црно море. Свежината од блиската планина и морскиот ветрец ја прават климата на ова место уникатна, а тишината и спокојството придонесуваат за целосна релаксација и пријатен одмор.

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: 14030 денари (228 €) - 50% = 7015 денари (114 €)
Важи за сместување за периодот: од 
01 јули до 31 август
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери со претходно подготвено мени
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Чадор
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: 23068 денари (374 €) - 50% = 11534 денари (187 €)
Важи за сместување за периодот: од 
01 јули до 31 август
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери со претходно подготвено мени
 • Надворешен базен
 • Лежалки
 • Чадор
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот се состои од два самостојни корпуси и располага со 25 двокреветни соби и 6 апартмани, сите опремени со сателитски TV, фрижидер, клима уред, телефон и балкон. Поголем дел од просториите се со поглед кон морето. Во секоја соба има дополнително легло – фотеља на растегнување. На располагање на гостите се индивидуални сефови на рецепција, безжичен пристап до интернет, скара, надворешен базен со димензии 14/6 m, детски сектор на базенот, чадори и лежалки.

Ресторан "Аугуста" е со декор во национален стил, со внатрешна сала и летна градина со скара. Мирисот на расцутените цвеќиња и вкусни гозби Ве пренесува во удобноста на традиционалниот бугарски дом. Во слободно време гостите можат да го комбинираат пријатниот одмор со пријатни прошетки до Несебар, јахтеното пристаниште во Свети власт, до Созопол, Бургас или Варна.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 2 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 2 до 6 години плаќаат 30% од цената на возрасен на ден на рецепција.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 50% од цената на возрасен на ден на рецепција.
 • Возрасен или дете над 12 години на дополнително легло плаќа 80% од цената на возрасен на ден на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 01 јули до 31 август 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 897/88 34 46, +359 2/416 72 58 или на e-mail: [email protected]
 • Задолжителна е претходна резервација на e-mail: [email protected] – треба да го наведете бројот на ваучерот, датум на сместување, број возрасни, број на деца (и години), име на гостите.
 • По купувањето на Ваучерите треба да ја потврдите Вашата резервација на тел: +359 897/88 34 46, +359 2/416 72 58 или на e-mail: [email protected] така што ќе ги испратите Вашите ваучери.
 • Промена на датумот за сместување на веќе потврдена резервација се врши при можност од страна на хотелот и не подоцна од 3 дена пред самото сместување.
 • Услови за анулација на направена и платена резервација: до 7 дена пред датумот на првото ноќевање!
 • Во случај на непочитување на рокот за анулација вредноста на купените ваучери не се рефундира!
 • Користењето на клима уред не е вклучено во цената. По Ваша желба се доплаќа 2.5 € на ден.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Аугуста, Сончев Брег

К.к. Сончев брег, Р. Бугарија  
Вилна Зона Зора 
Ул. Јупитер №17
Тел: +359 ******, +359 ****** 

E-mail: [email protected]
Website:
www.hotelaugustasunnybeach.com

ВИП Понуди за летување со попуст за Црно море 2017, обезбедени од нашиот партнер - Хотел Аугуста, Сончев Брег, ВЗ "Зора"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.06.2017 до 31.08.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.