Велигден во село Фотиново - В’лчановата куќа, с.Фотиново

Празнични Велигденски пакети со појадок и вечера + празничен Велигденски ручек во Куќа за гости В'лчановата куќа, с. ФотиновоДобредојдовте во село Фотиново!

Лоцирано во северозападните делови на планината Родопи, на 20 километри источно од Батак и 30 километри јужно од градот Пештера, згушено во пазувите на зелените шуми, тоа може да ве плени со убави глетки и незаборавни искуства. Со чисти боров воздух, следејќи ја бистрата планинска Фотинска рака, ве водиме до прекрасната планина Родопи.

"В’лчановата куќа" се наоѓа на 1100 метри надморска височина во центарот на селото. Со својот стил, куќата ги предрасполага своите гости за вистински одмор далеку од бучниот секојдневен живот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4013 денари (65 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, и вклучува:

 • Две ноќевања во соба со тераса, со прекрасна панорама кон планината или кон селцето
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Празничен Велигденски ручек на 08.04.2018 г.
 • Wi-Fi интернет пристап
 • Паркинг
 • Конференциска сала (со претходна телефонска резервација)
 • Слободен влез во музеите во Батак, како и во Баташката црква

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5372 денари (87 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, и вклучува:

 • Три ноќевања во соба со тераса, со прекрасна панорама кон планината или кон селцето
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Празничен Велигденски ручек на 08.04.2018 г.
 • Wi-Fi интернет пристап
 • Паркинг
 • Конференциска сала (со претходна телефонска резервација)
 • Слободен влез во музеите во Батак, како и во Баташката црква

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6952 денари (112 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, и вклучува:

 • Четири ноќевања во соба со тераса, со прекрасна панорама кон планината или кон селцето
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Празничен Велигденски ручек на 08.04.2018 г.
 • Wi-Fi интернет пристап
 • Паркинг
 • Конференциска сала (со претходна телефонска резервација)
 • Слободен влез во музеите во Батак, како и во Баташката црква

Секоја од пријатните соби во на В’лчановата куќа има убава тераса со панорамски глетки кон боровите и листопадни планински врвови.

Таверната ве преќекува со топол камин и пријатна музика. Стариот амбиент, изразен во убавите резби, делани камења и вкусно приготвената храна ја надополнува сказната на планината Родопи.

Во близина можете да ги посетите: тврдината Перистера, пештерата Снежанка, Баташката црква. Село Фотиново се наоѓа во северозападните Родопи, источно од Батак и 30 километри јужно од градот Пештера, згушено во пазувите на зелените шуми, тоа може да ве плени со убави глетки и незаборавни искуства. Со чисти боров воздух, следејќи ја бистрата планинска Фотинска рака, ве водиме до прекрасната планина Родопи. Минувајќи по стари Римски мостови и еко патеки, заобиколени од мирисот на шумски цветови и ароми и од песната на птичките, се спуштаме кон неповторлива Фотински водопади. Првиот водопад е висок 6-7 метри, вториот највисок и буен, е 17-18 метри и 5-6 метри е третиот и најмал, но идеално го надополнува целосниот панорамски поглед на трите водопади, со вкупна висина од околу 30 метри, кои се наоѓаат на 900 метри надморска височина.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 5,99 години престојуваат бесплатно.
 • Деца до 11,99 години плаќаат 50% од цената на пакетот.
 • Трето возрасно лице и деца над 12 години купуваат ваучер.
 • Сите дополнителни плаќања се прават на рецепција.
 • Валидност на ваучерот за периодот од 15 март до 30 април 2018 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 985/98 98 95.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 985/98 98 95.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

В’лчановата куќа, с.Фотиново

 

с. Фотиново, Р. Бугарија
ул. "Првa" 30 Б
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected] 
Facebook: www.facebook.com/ValchanovataKashta


ВИП Понудата е обезбедена од куќа за гости В'лчановата куќа

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.04.2018 до 10.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.