Одмор за двајца во срцето на Родоп - Хотел ПОПИНИ Л'КИ

Дводневни, тридневни и петдневни пакети за двајца со појадок и вечера во Хотел Попини Л'ки, Јагодина - БугаријаВи предлагаме ВИП Понуди понуди за одмор со попуст во Родопите во хотел "Попини Л’ки", во с. Јагодина.

Ако сакате да поминете незаборавен одмор во срцето на Родопските планини, да ја пробате традиционалната родопска кујна, да бидете среде убава природа и да доживеете вистинско родопско гостопримство ПОВЕЛЕТЕ ВО ХОТЕЛ - РЕСТОРАН "Попини Л’ки".

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5846 денари (95 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања за двајца
 • Два појадоци
 • Две вечери (салата, мезе, главно јадење и десерт)
 • Надворешен базен со чадор и лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • 20% попуст на прошетка со џип до атракцијата Орлово око

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7742 денари (125 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања за двајца
 • Три појадоци
 • Две вечери (салата, мезе, главно јадење и десерт)
 • Надворешен базен со чадор и лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • 20% попуст на прошетка со џип до атракцијата Орлово око

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 12008 денари (195 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Пет ноќевања за двајца
 • Пет појадоци
 • Три вечери (салата, мезе, главно јадење и десерт)
 • Надворешен базен со чадор и лежалки
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • 20% попуст на прошетка со џип до атракцијата Орлово око

Хотел Попини Л’ки се наоѓа во срцето на Родопските планини на 220 километри од Софија, 100 километри од Пловдив, 60 километри од Пампорово и на 25 километри од Девин.
Хотелот располага со 13 двокреветни соби секоја со тераса и санитарен јазол. Двокреветна соба нуди можност за сместување со две кревети или со спална според желбата на гостите.
Хотел " Попини Л’ки " има 4 трокреветни соби распоредени на последниот кат,  секоја соба има тераса и санитарен јазол. Тројната соба е погодна за семејства со деца. Се состои од спална и единечен кревет.
Хотелот располага и со 2 апартмани, коишто се состојат од дневна соба, спална, бања и две тераси. Апартманите  се погодни за семејства со две деца.
Ресторанот на хотелот " Попини Л’ки " е модерно опремен и удобен. Погоден е како за индивидуални посети, така и за групни собири и корпоративни настани. Со својот дизајн е идеален за свадби и семејни прослави. Во топлите месеци на годината работи  и надворешниот дел на реесторанот, за поголема близина до природата. Во ресторан " Попини Л’ки " може да пробате најразлични родопски специалетети и да уживате во традиционалните јадења подготвени со желба и внимание од страна на нашите готвачи.
Семеен Хотел " Попини Л’ки " се наоѓа на крајот на познатата и неописливо убава "Бујновска клисура", а за да дојдете до неа патот поминува и покрај бисерот на пештерите во Бугарија, Јагодинската Пештера. Хотелот се наоѓа на надморска височина од 1350 метри, се наоѓа надвор од секакви населени места во убаво планинско плато со бујна и зелена вегетација, точно до изворот на Бујновската река. Се  наоѓа и во непосредна близина на границата со Грција.
Во близина е и пештерата "Ѓаволско грло" - еден од феномените на Триградската клисура.
Овде е и пештерата "Арамијската дупка" - примамлива за љубителите на екстремните доживувања.
Патувањето до "Орлово око" се остварува со отворен сафари џип, такашто патот поминува низ карпите до с. Јагодина, а од таму почнува едно вистинско оф роуд искуство. По вртоглавото искачување се достигнува до самата бина.
Таа е монтирана на работ на карпите на височина 1563 метри надморска височина. Од неа се открива панорамски поглед на целите Родопи, делови од Пирин и Рила, Бујновската клисура, Борино, Чала, Јагодина, во далечината се набљудуваат планините во Грција, а рано наутро во јасен ден одовде може да се види и Егејско море. Дфинитивно вреди човек да си го подари ова неверојатно искуство и да ги види убавините на бугарската природа од птичја перспектива.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 3 до 12 години и трет возрасен се сместува на дополнително легло и плаќа: 30 € за две ноќевања со појадок и вечера, 35 € за три ноќевања со појадок и вечера и 45 € за пет ноќевања со појадок и вечера на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 21 септември до 20 декември 2021 година.
 • Анулирање на ваучерот може да се направи до 5 дена пред пристигнувањето.
 • При сместување задолжително се покажува испечатен ваучер на хартија.
 • При желба за сместување во апартман наместо во двокреветна соба се доплаќа 10 € за ноќевање на рецепцијата. (Максимум 4 лица во апартман).
 • За тридневните и петдневните пакети вечерите надвор од пакетот се на слободна потрошувачка по мени на ресторанот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 878 23 76 45
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 878 23 76 45.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел ПОПИНИ Л'КИ

Хотел "Попини Л'ки"
Општина Борино, Р. Бугариjа
С. Јагодина
Моб: ******
E-mail: [email protected]

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца за летната сезона 2016, обезбедени од нашиот партнер - Хотел "Попини Л'ки"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 21.09.2021 до 20.12.2021

Уште понуди:

Одмор во Мелник

Цена: 1 390ден.

Одмор во Банско

Цена: 2 133ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.